Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Diferenta mare de varsta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu. Asta nu. Iubirea nu are a face. Eu am alte opinii cand vine vorba de iubire.

Vorbeam ca ma fascineaza, ma atrag, atat, nu as iubi unul.

Ciudat cum functioneaza la voi fetele iubirea. Pe mine daca m-ar fascina o fata, m-ar atrage si prin urmare as si iubi-o (daca mi-ar da sansa, fireste).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat cum functioneaza la voi fetele iubirea. Pe mine daca m-ar fascina o fata, m-ar atrage si prin urmare as si iubi-o (daca mi-ar da sansa, fireste).

Eu vorbesc de mine, nu de toate fetele. Este o mare diferenta intre a fi atras de o persoana si a iubi persoana respectiva.

Iubirea este un sentiment profund ce trece mult de granitele aspectului fizic si este conditionata de o multime de factori. Parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 20 de ani pe de o parte imi pareau intr-adevar fascinanti barbatii cu 10-20 ani mai mari decat mine, dar ma si speriau. Fascinanti prin ceva mai mult rafinament, experienta, stapanire de sine. Ma speriau pentru ca, avand tot acest bagaj, sansele ca un asemenea barbat sa ma manipuleze cum nici nu mi-as fi dat seama erau foarte mari.

Acum nu se mai pune, dar cred ca m-ar atrage mai greu un barbat de 50.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca se poate iubi si un barbat/ femei ecu 10-20 de ani mai mult ... dar restul i cam ciudat; culmea e ca daca are + 30 are si cont mare in banca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca se poate iubi si un barbat/ femei ecu 10-20 de ani mai mult ... dar restul i cam ciudat; culmea e ca daca are + 30 are si cont mare in banca

 

cum, cum, cum?

n-am inteles :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu stiu la ce te referi...ideea mi-a venit de la niste cunostinte, el 25 ani iar ea 43 ( ea are o fata de 18 ani ) care s-au casatorit de curand.

 

Pai poate a luat-o pentru ca s-a gandit ca mai incolo el o sa se combine cu fata ei si o sa ramana o familie .

 

Cred ca diferenta de varsta nu trebuie sa fie mai mare de 20 de ani, adica relatia poate sa functioneze daca el are 36 si ea are 16 . :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

30 de ani in plus fata de paterner, la asta ma refeream

in viata de zi cu zi nu vezi ca o femeie de 20 de ani sa-si ia un sot de 50 si asta sa fie sarac lipit si sa nu aiba nici masina si sa stea in chirie

diferentele astea le-am vazut doar in lumea " vedetelor" cand el/ea are multi bani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×