Sari la conținut
Forum Roportal
Popa Marius

Imprimanta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Problema cu aceasta multifunctionala este una singura....este cel mai prost produs pe care l-am achizitionat.

Datorita filozofiei acestei companii in legatura cu aceste cartuse este clar ca nu voi mai cumpara vreun produs marca PHILIPS niciodata.Oricum produsul are multe lipsuri...........

 

BTW ........... HP rulezzzzz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni ce nu luati aminte la vorbele lui "Herr Spiegellman" ... mai putin parerea lui despre AMD vs. Intel -_-

 

Nu mai cumparati imprimante gen 2 (doua) la pret de 1 (una) :lol2: ; imprimante din metro sau selgros, super ieftine, chiar multifunctionale, la care daca dai un search pe net nu o sa gasesti absolut nimik decat poate un site 2, si alea in limba germana (in cel mai fericit caz) sau in chineza :o:

 

Probleme cu driverele e normal sa fie pentru ca una e sa produci imprimade de la aparitia lor si alta e sa te apuci de pe azi pe maine sa le faci, si vrei si rezultate :) ... "Philips" nu zic ca nu e firma ... dar totusi astia parca astia se pricep mai bine la televizoare, monitoare, chestii audio ; mai putin la imprimante !!! ; nu zic, poate imprimanta in sine e buna ... dar pentru a crea si un driver fie el pentru windows, linux, unix sau alte sisteme de operare ... iti trebuie totusi o investitie pe care nu toti sun dispusi sa o faca, mai ales ca or investit atata intr-o linie de asamblare, sa mai dea banii si la aia care "gandesc" :cry: si sa mai si vanda ieftin ... putin probabil :band:

 

Cannon ... rulezzzzz ;)

HP ...........rulezzzzzzzz :o: :cheer:

s.a.m.d -_-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut HEEEEEEEEEELP eu am patit una si mai si mia explodat CD-ul in unitate si nu il mai gasesc iar pe internet nu este complet ,ce spui ma poti ajuta cu o copie?Astept raspuns la aficu@yahoo.com te rog mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A trecut un an jumate de cand nu am mai folosit Multifunctionalul din cauza cartuselor. De 2 zile parca as fi pe drumul cel bun sa-i dau de cap. Am descoperit printr-o intamplare sa se potrivesc cartusele cu cele de Lexmarc gama x cartuse model 16 si 17 negru si 26 si 27 color. Am reusit sa sar cipul. Cartusele pe care le am le-am facut refil, colorul merge binisor insa cel negru trage un rand bine si doua mai sterse, asta s-ar putea sa fie si din cauza cartusului care poate e mai infundat, cel putin banuiesc eu asta. Mai incerc. Cum am sarit cipul:

1. introduceti cartusele in locasul lor, inchideti capacul

2. dati comanda carus nou

3. dati stop (apasati c) cand cere cipu

4 la fel si la color.

5 o sa va scoata o pagina test

chiar daca se aprinde ledul cu lipsa cerneala reusesc sa printez cu ea dar v-am spus ca negrul nu trage prea bine, oricum sunt la inceput cu experimentele dar presimt ca sunt pe drumul cel bun.

 

 

 

A trecut un an jumate de cand nu am mai folosit Multifunctionalul din cauza cartuselor. De 2 zile parca as fi pe drumul cel bun sa-i dau de cap. Am descoperit printr-o intamplare sa se potrivesc cartusele cu cele de Lexmarc gama x cartuse model 16 si 17 negru si 26 si 27 color. Am reusit sa sar cipul. Cartusele pe care le am le-am facut refil, colorul merge binisor insa cel negru trage un rand bine si doua mai sterse, asta s-ar putea sa fie si din cauza cartusului care poate e mai infundat, cel putin banuiesc eu asta. Mai incerc. Cum am sarit cipul:

1. introduceti cartusele in locasul lor, inchideti capacul

2. dati comanda carus nou

3. dati stop (apasati c) cand cere cipu

4 la fel si la color.

5 o sa va scoata o pagina test

chiar daca se aprinde ledul cu lipsa cerneala reusesc sa printez cu ea dar v-am spus ca negrul nu trage prea bine, oricum sunt la inceput cu experimentele dar presimt ca sunt pe drumul cel bun.

 

 

 

Daca ati incercat si voi cu cartuse Lexmark pe Multifunctional Philips MF jet 495 astept pareri, cum v-ati descurcat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ati incercat si voi cu cartuse Lexmark pe Multifunctional Philips MF jet 495 astept pareri, cum v-ati descurcat?

Philips nu fabrică imprimante, caută pe diverse site-uri sau forumuri din Vest şi vezi ce imprimantă e aceea de fapt.

Modelul şi producătorul.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai vrea sa mearga cu catuse de Lexmark dracia asta de Philips. Nu stiu ce naiba a avut dar a mers cam o saptamana , am reusit sa fac multifunctionalul sa mearga cu cartuse de Lexmark dar acum nu mai vrea nici de al dracului ce e . Nu stiu ce naiba sa-i mai fac, cartuse originale nu o sa cumpar ca sunt scumpe ca naiba 180 negru si tragi cu ele doar 100 pag, jaf la drumu mare. NU AM GASIT NICAIERI PE CINEVA CARE SA STIE CUM SA-I FACA REFILL. Daca sunteti mai norocosi astept un raspuns. Chiar nu stiu ce naiba a avut la mine de a mers si nu mi-a mai cerut nici un cip.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că ai propriile tale convingeri şi căi de acţiune. Sweet yourself :yahoo:

 

1. nu mai cumparati chestii rare pe piata decat daca vreti sa faceti un chinuitor, enervant si paote costisitor pionierat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o:

 

Harald... sunt de acord cu vorba "daca intelegi perfect ceea ce faci inseamna ca nu faci nimic nou" ... dar asta e pentru cei care au astfel de inclinatii... ori nu poti pretinde ca toti au sau vor sa aiba astfel de inclinatii / preocupari... din cate mi se parea, acesta este un forum "generic" , nu unul de electronica aplicata unde "sa ne

punem mintea la contributie". Corectati-ma daca gresesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai vrea sa mearga cu catuse de Lexmark dracia asta de Philips. Nu stiu ce naiba a avut dar a mers cam o saptamana , am reusit sa fac multifunctionalul sa mearga cu cartuse de Lexmark dar acum nu mai vrea nici de al dracului ce e . Nu stiu ce naiba sa-i mai fac, cartuse originale nu o sa cumpar ca sunt scumpe ca naiba 180 negru si tragi cu ele doar 100 pag, jaf la drumu mare. NU AM GASIT NICAIERI PE CINEVA CARE SA STIE CUM SA-I FACA REFILL. Daca sunteti mai norocosi astept un raspuns. Chiar nu stiu ce naiba a avut la mine de a mers si nu mi-a mai cerut nici un cip.

Omule am si eu un Philips si nici nu stii cit de mult ma bucuram cind ai anuntat ca esti pe drumul cel bun.Orcum sper sa nu dezarmez ........bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×