Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

30`s market

Postări Recomandate

si cine are mai mult de pierdut? tipa de peste 30 care intimideaza si care este etichetata ca ''femeie puternica, desteapta'' sau aia care deja si-a gasit un rost, e maritata?

 

dupa cum citesc p-aici, imi doresc sa devin prima cand o sa cresc mare.

 

Depinde de ce isi doreste fiecare. Pt. una prioritatea poate fi sa aiba un sot (iar acestea de regula au), iar pt. alta prioritatea poate fi sa nu aiba scene o data la 2-3 zile (iar acestea de regula sunt singure). Daca sunt singure, sunt ca urmare a unei alegeri pe care au facut-o, constient sau inconstient.

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spunea Kilkoana cred, e greu sa-si gaseasca pe cineva daca stilul de viata, locatia si mediul nu faciliteaza o agenda sociala diversa si incarcata. O femeie care nu prea iese, nu calatoreste, locuieste intr-un orasel mic unde se cunosc toti intre ei deja, dedica timpul carierei, etc...unde, cand sa interactioneze cu potentiali parteneri ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla ceva cu astea dupa 30? Negativ?

 

Cu fiecare se intampla cate ceva dupa 30. Si pozitiv, si negativ. La fel e si in cazul barbatilor. Tu nu ai cunoscut barbati disperati sa se insoare dupa 30 de ani?

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bărbaţii mediocri, dar conştienţi de nivelul lor, le preferă pe alea mai prostuţe :yes:

 

 

Interesanta remarca. Daca o femeie mediocra (si vorbesc aci de mediu,unde ne incadram cu totii , in ciuda geniumaniei noastre proverbiale) prefera un barbat mai inteligent decat ea, un barbat mediocru vrea o proasta.

Nu, nu se formeaza tocmai perechi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu fiecare se intampla cate ceva dupa 30. Si pozitiv, si negativ.

 

 

era vorba de atitudine si exprimare.

se schimba la femei dupa 30.... in mod negativ?

ca regula generala?

n-am inteles bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...unde, cand sa interactioneze cu potentiali parteneri ?

 

Baiul ii unde, cand ar avea ele.

Nu is disperate de maritis, dar nici nu se omoara dupa singuratate.

 

Al meu fu doar o improscheala de noroc porcesc,ca eram si eu trecuta de 30.Dar sa zicem ca nu in fiecare zi intri ca vita in noroc.

Agenda sociala a varstei de 30 cum o putem imbunatati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×