Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

30`s market

Postări Recomandate

Si-au pierdut feminitatea si gingasia muncind si asudand cot la cot cu barbatii si de-asta nu mai sunt atragatoare. Se sperie saracii de competitie. Pe vremea bunicilor era mai simplu, castigau inainte sa se dea startul.

da-ti cu apa rece pe fata si trezeste-te, ca nu mai esti pe vremea lu' bunicu. Zici ca le.ai vazut de te-ai dat repede cu parerea ca-s trecute si si-au pierdut feminitatea. n-ai citit ca-s tinere, frumoase?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasand gluma la o parte, le-as spune sa mai scada din asteptarile inalte, sa nu se piarda ca individ si sa se lase calcate in picioare, insa s-o lase ceva mai moale.

Eu nu cred că e vorba de ceva conştient. Am văzut astfel de persoane şi păreau să se împartă în două categorii: unele, cele care aveau tot ce trebuie unei femei (sâni, şolduri, estrogen etc. :P ) reuşeau să ţină la distanţă bărbaţii fiindcă îi intimidau, nu de altceva. În general, o femeie inteligentă sperie, mai ales când e vorba de clasa muncitoare. Bărbaţii mediocri, dar conştienţi de nivelul lor, le preferă pe alea mai prostuţe :yes:

 

Nu cred că o femeie inteligentă poate să fie prea convingătoare când vrea să pară proastă :tease: Pentru astfel de situaţii, cred că schimbarea mediului e remediul. Mutarea într-un oraş mare sau într+o ţară occidentală ar putea schimba lucrurile pentru ele.

 

A doua categorie era compusă din "femei" definite astfel doar după 2-ul de la CNP. Că în rest n+aveau nimic care să le facă să tenteze ca femei. Sigur că asta nu era vina lor, dar aşa e viaţa, ele rămân singure.

Editat de harald
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-au pierdut feminitatea si gingasia muncind

 

Macar una dintre ele, barbat sa fiu,mi-as da tot interesul sa o cuceresc straight away, cu buletinul in mana nu ii dai 35, poate maxim 25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite exact asta ma intereseaza? De ce exista o stigma pe aceste persoane?

 

Societatea a fost dintodeauna patriarhala. It's a men's world Kilkoano. Ei au stabilit de cand haul si pamantul cum si ce in legatura cu femeia in plan social. Faptul ca in ziua de azi femeia dupa de 30 de ani este considerata de unii ca fiind "trecuta" nu este nimic in comparatie cu alte vremuri apuse, in care la 35 erai considerata "batrana" iar la 45 incepeau deja sa-ti cante vesnica pomenire. Bateau saua sa se prinda iapa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noh, exista si o a treia categorie, Harald. Azi m-a vizitat una. Frapant cat e de draguta. Pe mine personal nu ma intimideaza deloc.

 

Ceea ce nu inteleg eu....barbatii, cand ofera sex - adica vor sa vada de nu ii interesata de una mica - nu se simt intimidati?

Nu ii genul care sa iti spuna, nu te poti uita la mine de nu ma iei de nevasta, nu ii genul care sa sara in pat la prima intalnire.

Barbatii au instinctometru de seriozitate si se termina cu intimidat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da-ti cu apa rece pe fata si trezeste-te, ca nu mai esti pe vremea lu' bunicu. Zici ca le.ai vazut de te-ai dat repede cu parerea ca-s trecute si si-au pierdut feminitatea. n-ai citit ca-s tinere, frumoase?

 

Inainte de a imi raspunde, asigura-te ca intelegi ce spun. Altfel, dialogul e imposibil. E valabil pt. mai multi.

 

 

 

 

Macar una dintre ele, barbat sa fiu,mi-as da tot interesul sa o cuceresc straight away, cu buletinul in mana nu ii dai 35, poate maxim 25

 

E vorba de atitudine si de exprimare, nu de riduri si celulita.

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Societatea a fost dintodeauna patriarhala.

 

Ziceau ca de demult - demult - demult era matriarhala. :)

In fine, nu asta intere, ci ca esti judecat din aceasta prisma.Nu poti impartii oamenii in second - hand items si de prima mana. Si cand stai intr-un oras mic e jale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cine are mai mult de pierdut? tipa de peste 30 care intimideaza si care este etichetata ca ''femeie puternica, desteapta'' sau aia care deja si-a gasit un rost, e maritata?

 

dupa cum citesc p-aici, imi doresc sa devin prima cand o sa cresc mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E vorba de atitudine si de exprimare, nu de riduri si celulita.

 

 

 

Se intampla ceva cu astea dupa 30? Negativ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×