Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei008

Nu mai fac fata situatiei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

As avea nevoie de cateva sfaturi poate cineva a trecut prin ceea ce trec eu acuma.

Sunt cu prietena mea de un an de zile, de la inceputul relatiei intre noi nu prea a mers cum trebuie,sincer de la inceput mai mult ne certam decat sa fie totul bine si frumos.

Suntem intr-o relatie la distanta ne despart 600 km, pana acuma 4 luni ne desparteau 150,dar eu m-am mutat cu jobul si asa am ajuns la 600 km..

Mama ei nu prea e deacord cu mine sincer sa va spun nu cunosc motivul am incercat sa stau cu ea de vorba dar fara nici un rezultat.

Cand m-am dus la ea acasa sa stau cu mama ei de vorba cand ma vazut a intors spatele si a plecat, dupa care am avut o discutie scurta cu mama ei la telefon in care mi-a spus ca ea nu are nimic personal cu mine doar ca sa o las pe ficasa inapace si sa nu o prostesc de cap.

Dar cand aude ca ne intalnim o cerata si cate odata ii mai aplica si cate o bataie , poate poate ea va renunta la mine..

Pana acuma a luat 2 palmi cand a incercat sa ii explice ca ea asta isi doreste si vrea sa fie cu mine.

Relatia asta nu a mers nici cum datorita mamei ei, sincer sa fiu acuma ne vedem pe ascuns sa nu afle nimeni din familia ei , nu putem merge nici unde impreuna , ce sa mai vb de concedi sau sa mergem 2-3 zile undeva.

Si cand ne vedem cand mergem la plimbare sau in oras , trebuie sa ne ferim de toata lumea , ca nu cumva sa o vada cineva si sa o spuna la maicasa, si toate lucrurile astea pe mine ma dor. Si asa ne vedem odata pe luna stau 3 zile si nici atunci nu pote sa fie cum ar trebui..

Anu asta am fost la mare si in tara si si in strainate , m-am rugat sa faca cumva sa vina cu mine barem pt 2-3 zile , iar nu sa putut..am inteles-o deoarece maicasa e ''nebuna''...

Dupacare cand ne vedem tot ma amana nu in ziua respectiva ca trebuie sa o ajut pe mama si o lasam pe saptamana viitoare... tot asa de un an de zile si nu mai fac fata...

Eu am intebat-o cat timp mai trebuie sa rezist pana se va schimba ceva ?? Eu i-am spus frumos ca daca nu are degand o relatie serioasa deoarece eu am o varsta si nu mai am chef de joaca sa imi spuna si fiecare isi vede de viata lui...

Sincer sa va spun nu mai stiu cum sa ii fac fata acestei relati... Cateva sfaturi nu mi-ar strica , scuzati greselile gramaticale....

O zi frumoasa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A luat 2 palmi ? :lol2: Aia e greseala lexicala :evil:

 

Muta-te cu ea, sa locuiti separat undeva fara parinti/prieteni/alti bagatori in seama :yes:

 

Problem solved.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A luat 2 palmi ? :lol2: Aia e greseala lexicala :evil:

 

Muta-te cu ea, sa locuiti separat undeva fara parinti/prieteni/alti bagatori in seama :yes:

 

Problem solved.

 

Sincer eu i-am spus ca asta e singura varianta...

Dar din cate vad nu prea e deacord... Apartament am unde putem locui, job cat de cat bun am , ea anu asta termina scoala , dar nu prea se vede ca ea isi doreste acest lucru...

Eu i-am spus sa nu se gandeasca ca masterul sa il faca in orasul ei natal..

Si cand am vrut sa pun punct deoarece nu prea vad ca ea isi doreste ceva serios a inceput sa planga si sa se roage de mine sa nu renunt....

Eu am 27 de ani sincer sa fiu nu mai imi permit sa pierd inca un an si dupa ce termina scoala sa imi spuna ca nu mai isi doreste nimic deoarece sincer sa fiu nu prea vad din partea ei ca isi doreste acest lucru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-o mai lungi, sunt 600 de km, ma-sa ii da palmi pentru ca nu te vrea.. ea te amana cand te duci la ea..

Neeext! Una mai aproape si mai putin naravasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmatoarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×