Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Bancuri din vremurile Comuniste/ Ceausiste !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu conteaza daca faceti parte din generatia care a apucat vremurile alea sau din cea post revolutionara. Oricine isi mai aminteste, sau a auzit vreun banc din ala vintage, e binevenit sa-l logheze aicisha.

Incep eu.

 

Se duce Lenutza si Nicu din vizita oficiala la Moscova, unde sunt gazduiti de Gorbachev si Raisa. In camera, dupa o zi plina de treburi prezidentiale, cei doi se pregatesc pentru evenimentele serii. Lenutza e cam cu capsa pusa. La un moment dat ii zice lu Nicu:

- Auzi draga, a fost ziua ei acum cateva luni si ce crezi ca ia facut cadou barbasu' ?

- Ce ? intreaba Niculaie ursuz, cotrobaind intr-un sertar.

- Un Mercedes, draga. Decapotabil. Auzi. Si de ziua lui ea ia cumparat lui, un Rembrant, draga.

- Tot decapotabil ? intreaba Nicu.

- Probabil. Dracu stie...raspunde Leana ofticata, la care el ridica capul din sertar si zice:

- Lasa Lenutzo cand ne-om intoarce la Bucuresti iti cumpar si tie ceva frumos da pana una alta unde naiba ai impachetat costumele de baie ca ne-a invitat Gorbachev la lacul lebedelor.

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no offence - inca ne mai bantuie "iepoca de aur" ?

 

ce dreaq, in afara de umor conventional, nici macar atat nu-mi mai inspira...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no offence - inca ne mai bantuie "iepoca de aur" ?

 

ce dreaq, in afara de umor conventional, nici macar atat nu-mi mai inspira...

Pai impartaseste si cu noi din acel umor conventional. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai impartaseste si cu noi din acel umor conventional. :o:

 

ce rea esti... :o:

 

chiar crezi ca eu nu stiu ca TU STII despre ce e vorba? ca doar numele personajelor se schimba? ca glumele - 90% sunt aceleasi?

 

ceausescu, gorbaciov si reagan, intr-o competitie: cine are cele mai multe virgine pe 1000 locuitori:

 

iau masurometrul intr-un avion, si trec pe deasupra americii - 2,6%, pe deasupra uniunii sovietice - 2, 93%, rusul - dom'le mic procentul, dar mai bun ca la americani ... se duce ceausescu in cabina piltului, ii promite averi sa il faca sa fie castigator...

trece avionul deasupra romaniei - 3,07%... mic, dom'le mic, dar mai bun ca la voi, se umfla in pene ceausescu...

apoi, in cabina pilotului: bravo prietene, dar pe unde ai trecut? - pe deasupra taberei de prescolari de la navodari...

 

(acum schimba orice leader politic, gluma ramane la fel)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce rea esti... :o:

chiar crezi ca eu nu stiu ca TU STII despre ce e vorba? ca doar numele personajelor se schimba? ca glumele - 90% sunt aceleasi?

What a f***ing party pooper esti. :lol: Mi-ai stricat tăt hazul.

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×