Sari la conținut
Forum Roportal
agamemon

Pe o scara de la 1 la 10, c

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

OK!Am dat note mici pt. ca sunt intr-un top de mari artisti Americani ilustratori si vad calitatea artei prin prisma si de la nivelul meu de vedere.Nu-s plin de mine insumi si ma dau mare.Am studiat arta destula la viata mea incat sa-mi pot trai existenta numai din ceea ce creez si asta de 25 ani incoace.Si nu in RO ci in USA unde competitia este la sange.

Nici eu la randul meu nu am ajuns unde sunt peste noapte.Asta e cert si e si un sfat dat tuturor sa invete arta pana cad pe jos daca asta urmaresc sa faca cu adevarat si nicidecum drept hobby.

Si eu am desenat ca si voi toti la inceput de aceea imi pot permite(consider eu) sa acord notele cu sinceritate si nicidecum sa creez iluzii ca vreunul din voi este super talentat.Este un drum enorm de fff lung sa ajungi acolo sus!!!

 

Aceasta pictura a fost lucrata pt. revista Hollywood Issue aparuta cu cateva luni in urma.

Clooney pt. Nespresso.

Lucrez numai digital si folosesc Corel painter X impreuna cu Wacom tablet.

 

Ma gandesc oare ce nota mi-ati da voi:)Oricum,nu nota conteaza .Ea nu spune nimic.Conteaza talentul ce e dincolo de astea toate.Precum in muzica.Marii guitar players ai lumii nu au studiat la conservator sa devina asii de azi!

 

Peace

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

well aici vorbim de fiecare si de ce poate face.Cu siguranta ce faci tu e frumos si bine lucrat dar eu nu pot sa te judec si nici nu iti dau nota pt ca nici mie nu imi place sa fiu criticat de unul mai slab ca mine.Eu am doar 16 ani,deci sa judecam la rece.Nota ta nu m-a deranjat,esti mai bun sti mai bine,cum am zis fiecare dupa aprecierea lui,ba din contra ma bucur ca i-am atras atentia unui *mai mare*.Probabil peste ani cand voi lucra si eu in domeniu si va veti uita la tv la desene create de mine<pentru ca asta vreau sa fac> atunci o sa-mi permit sa judec pe altii.

Revin,portretele sunt super :o:

Editat de Grimmjow Jagger

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

well aici vorbim de fiecare si de ce poate face.Cu siguranta ce faci tu e frumos si bine lucrat dar eu nu pot sa te judec si nici nu iti dau nota pt ca nici mie nu imi place sa fiu criticat de unul mai slab ca mine.Eu am doar 16 ani,deci sa judecam la rece.Nota ta nu m-a deranjat,esti mai bun sti mai bine,cum am zis fiecare dupa aprecierea lui,ba din contra ma bucur ca i-am atras atentia unui *mai mare*.Probabil peste ani cand voi lucra si eu in domeniu si va veti uita la tv la desene create de mine<pentru ca asta vreau sa fac> atunci o sa-mi permit sa judec pe altii.

Revin,portretele sunt super :o:

 

 

Ai toata viata inainte.Lupta sa devii ceea ce vrei sa fii caci nimic nu-i imposibil.Napoleon obisnuia sa spuna:" Cuvantul'imposibil'este doar in dictionarul prostilor."

 

Peace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×