Sari la conținut
Forum Roportal
Matushu

Router Allied Telesis AR415S

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un router Router Allied Telesis AR415S si am incercat sa configurez un VPN. Nu am reusit prin interfata GUI, m-a trimis la Management/user/ am bifat "ceva" si de atunci imi da

 

HTTP 403 Forbidden

Access to the requested Uri is forbidden.

 

Am acces la router prin telnet, dar nu stiu cum sa ma loghez la router prin web browser?? ceva comenzi sa le pot da prin TELNET catre router sa ma pot conecta ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un router Router Allied Telesis AR415S si am incercat sa configurez un VPN. Nu am reusit prin interfata GUI, m-a trimis la Management/user/ am bifat "ceva" si de atunci imi da

 

HTTP 403 Forbidden

Access to the requested Uri is forbidden.

 

Am acces la router prin telnet, dar nu stiu cum sa ma loghez la router prin web browser?? ceva comenzi sa le pot da prin TELNET catre router sa ma pot conecta ???

 

 

Dupa cateva zile de batut capul cu comenzile din Telnet/CLI, am reusit sa rezolv aceasta problema, si o impartasesc aici pentru inca un incepator ca mine care face acelasi lucru si isi prinde urechile... era o comanda simpla care m-a lasat sa-mi dezactivez securitatea routerului si in acest fel sa am acces la el prin GUI, nu numai prin telnet : disable system security. Prin activare mi-am restrictionat accesul la router prin browser, deci... bine ca nu am resetat routerul, ca asta imi mai ramasese sa fac.

Editat de Matushu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×