Sari la conținut
Forum Roportal
Mihaelasimo

transfer baza de date intre 2 fisiere diferite excel

Postări Recomandate

buna,

 

am trei fisiere din care as vrea sa se transfere in mod automat datele din unul in altul. unul in care userii introduc datele zilnic, acestea sa fie transferate in mod automat in cel de-al doilea care este centralizator pe o zi iar totalul din acest tabel sa se transfere in cel de-al treilea care este un tabel centralizator pe o luna. primul fisier, cel in care userii introduc date, se afla pe un share...cum realizez legatura intre acesta si centralizatorul pe o zi? ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa realizezi intr-un fisier suma unor valori din alt fisier (Excel, desigur) folosesti in formula referinta catre fisierul sursa si sheetul corespunzator

 

=SUM([Date_zilnice.xls]Sheet1!A2:A32)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna,

 

am trei fisiere din care as vrea sa se transfere in mod automat datele din unul in altul. unul in care userii introduc datele zilnic, acestea sa fie transferate in mod automat in cel de-al doilea care este centralizator pe o zi iar totalul din acest tabel sa se transfere in cel de-al treilea care este un tabel centralizator pe o luna. primul fisier, cel in care userii introduc date, se afla pe un share...cum realizez legatura intre acesta si centralizatorul pe o zi? ms

poate totusi ma ajuta cineva! sa incerc s fiu mai clara! am trei fisiere excel separate: 1.xls, 2.xls, 3.xls. fisierul 1.xls este cel in care userii introduc datele iar la inchiderea si salvarea acestuia sa nu mai fie vizibile datele pt urmatorul iar datele introduse sa fie transferate in mod automat in 2.xls care este un centralizator al tuturor userilor.cum creez legatura intre aceste fisiere? ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×