Sari la conținut
Forum Roportal
Grimmjow Jagger

Evitare erori

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai exista si o modalitate prin care sa-ti salvezi desenul in galerie(ma refer la desenele care se salveaza fara utilizator)

1.dupa ce salvezi desenul,apasa pe link ca sa te asiguri ca e in galerie

2.Sa nu iesiti niciodata din pagina cu desen inainte sa fiti siguri ca e totul ok ;)

3.daca e salvat fara utilizator,deschideti un tab cu desenatori.ro in care sa fiti NEAPARAT logati dupa care salvati din nou desenul...

4.in cateva clipe ar trebui sa fie din nou in galerie,salvat cu numele vostru ;)

Mie mi s-a intamplat de 2 ori si am reusit sa le recuperez...

Aaaaaa..da...Daca ati iesit deja din pagina cu desenul,iar acesta e deja salvat fara utilizator,nu mai puteti sa-l aveti inapoi...Nici macar adminii nu pot face nimik...cred...:|

Sper ca v-am fost de ajutor ^^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista si o modalitate prin care sa-ti salvezi desenul in galerie(ma refer la desenele care se salveaza fara utilizator)

1.dupa ce salvezi desenul,apasa pe link ca sa te asiguri ca e in galerie

2.Sa nu iesiti niciodata din pagina cu desen inainte sa fiti siguri ca e totul ok ;)

3.daca e salvat fara utilizator,deschideti un tab cu desenatori.ro in care sa fiti NEAPARAT logati dupa care salvati din nou desenul...

4.in cateva clipe ar trebui sa fie din nou in galerie,salvat cu numele vostru ;)

Mie mi s-a intamplat de 2 ori si am reusit sa le recuperez...

Aaaaaa..da...Daca ati iesit deja din pagina cu desenul,iar acesta e deja salvat fara utilizator,nu mai puteti sa-l aveti inapoi...Nici macar adminii nu pot face nimik...cred...:|

Sper ca v-am fost de ajutor ^^

asta am spus si eu ceva mai sus. :roll: multumim oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o alta chestie pe care am observat-o e o eroare legata de postarea comentariilor.De multe ori mi se intampla <si nu numai mie cred> sa va apara dupa ce ati postat un mesaj un mesaj cu eroare <genul: An timeout ocurred.Retry? dupa care aveti optiunile ok sau cancel> ei bine, cu cat dati de mai multe ori ok,cu atat mesajul vostru se va dubla,deci dati cancel si asteptati pana vi se postreaza mesajul. :spiteful:

Intr-adevar, merge cu "cancel".Daca nu vrea sa apara nici asa comentariul, un Refresh n-ar strica si apoi sa incerci sa postezi din nou. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok so am mai descoperit ceva..mi se intampla de multe ori sa salvez un desen si sa imi apara brusc aparatul ala foto x <intru repede pe un alt tab,desenul nu apare salvat in galerie> , iata ce trebuie sa faceti,de unde v-a aparut eroarea cu aparatul foto salvati la neterminate <se poate intampla ca la neterminate,desenul in thumbnail sa para ok,ei bine mie mi s-a intamplat ca in format normal sa mi se fi salvat la alta dimensiune> daca vi se intampla acest lucru,continuati desenul si dati resize pe masura in care ati lucrat,apoi salvati-l =] voila! pentru siguranta mai multa salvati-l din nou la neterminate.NU UITATI SA LUCRATI INTODEAUNA CU DOUA TAB-URI. =] ja ne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

evitati traficul pe site intre ora 12-1 noaptea <adica,,crearea de desene>.In cazul in care un desen trebuie salvat in intervalul asta,va va aparea eroarea in care va pune sa dati cancel sau retry-->dati retry si asteptati pana trece de 1 sau se apropie 1 noaptea ca sa vi se salveze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"remediu" pt. pixelii imprastiati: :P :spiteful:

 

sus unde avem optiunile cu saturatie contrast si stralucire dam pe un buton(la intamplare) de exemplu pe saturatie la marimea 1.1 si problema cu pixelii e rezolvata;)

P.S.eu asa fac mereu si merge;) :yes: :yahoo: :o:

 

:cow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"remediu" pt. pixelii imprastiati: :P :spiteful:

 

sus unde avem optiunile cu saturatie contrast si stralucire dam pe un buton(la intamplare) de exemplu pe saturatie la marimea 1.1 si problema cu pixelii e rezolvata;)

P.S.eu asa fac mereu si merge;) :yes: :yahoo: :o:

 

:cow:

in legatura cu asta butoanele trebuie apasate din layerele in care s-au imprastiat pixelii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×