Sari la conținut
Forum Roportal
Grimmjow Jagger

Evitare erori

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ami, exista o modalitate sa scapi de eroare aceea in care blurul devine urat... dupa ce dai "incarca toate actiunile" dai optimizeaza, astepti si dupa ce se optimizeaza dai un undo si se vede din nou frumos... Cel putin eu asa fac si merge intotdeauna.

Asta nu o stiam,nu am incercat niciodata sa descifrez butonul optimeaza,sar'mana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un alt lucru esential este sa va asigurati ca sunteti logat inainte de a incepe un desen. in cazul in care ati uitat,nu abandonati munca si doar logati-va pe un tab paralel =], se intampla des sa va delogheze automat la 24 de ore din cate am vazut eu sau mai mult..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci daca desenul tau se salveaza la neterminate cu toata ca tu nu ai bifat casuta, nu ai folosit prea multa culoare ca sa zici ca nu mai poti lua culoare, se salveaza cu 0 k, dimensiune gresita iar daca dai continuare desen, incarci actiunile si se face.... ALB ? desenul e dus cred... ma apuc de facut altu 8-| dar tot astept raspuns daca stie cineva .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am urmat sfatul lui .Seba. si iata modalitatea mea de a evita erorile.

1. lucrati pe doua taburi si anume: desenati normal ,dar alaturi deschideti un tab tot cu site-ul ( unde obligatoriu sa fiti logati)

2. dupa ce ati salvat desenul pe tab-ul initial intrati pe celalalt tab si verificati

3. in cazul in care aprea o eroare resalvati de pe tab-ul orginial

4. done! =] eroare evitata

 

o idee excelenta... :good: ...multumesc frumos... :yahoo:

Editat de GuzeL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o alta chestie pe care am observat-o e o eroare legata de postarea comentariilor.De multe ori mi se intampla <si nu numai mie cred> sa va apara dupa ce ati postat un mesaj un mesaj cu eroare <genul: An timeout ocurred.Retry? dupa care aveti optiunile ok sau cancel> ei bine, cu cat dati de mai multe ori ok,cu atat mesajul vostru se va dubla,deci dati cancel si asteptati pana vi se postreaza mesajul. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci daca observi ca desenul tau nu e salvat la neterminate, scrie ca esti logat tot timpul dai incarca toate actiunile si inca scrie asteptati?....... . La asta care ar mai fi rezolvarea?

................................................

Editat de Dee_a96

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci daca observi ca desenul tau nu e salvat la neterminate, scrie ca esti logat tot timpul dai incarca toate actiunile si inca scrie asteptati?....... . La asta care ar mai fi rezolvarea?

................................................

astepti <mie mi s-a intamplat si am asteptam cam 30 de minute> panna iti apre un mesaj in care zice ca ai probleme cu conexiunea ,ai optiunea cancel sau retry si de copiat un cod -----> copiezi codul pt siguranta si dai retry,apoi il salvezi normal si te verifici <chiar aseara mi s-a intamplat la desenul cu pisica>.

 

astepti <mie mi s-a intamplat si am asteptam cam 30 de minute> panna iti apre un mesaj in care zice ca ai probleme cu conexiunea ,ai optiunea cancel sau retry si de copiat un cod -----> copiezi codul pt siguranta si dai retry,apoi il salvezi normal si te verifici <chiar aseara mi s-a intamplat la desenul cu pisica>.

si prin verifici ,a refer la metoda cu tab-urile de care ti-a zis Seba,pe care am postat-o si am dat si massuri cu ea,da vad ca degeaba. -_-

Editat de Grimmjow Jagger

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astepti <mie mi s-a intamplat si am asteptam cam 30 de minute> panna iti apre un mesaj in care zice ca ai probleme cu conexiunea ,ai optiunea cancel sau retry si de copiat un cod -----> copiezi codul pt siguranta si dai retry,apoi il salvezi normal si te verifici <chiar aseara mi s-a intamplat la desenul cu pisica>.

 

 

Fuuuu, grimmy, eu am incercat chestia cu retry... mai de mult, mai rau a fost, sa stricat tot desenu. :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fuuuu, grimmy, eu am incercat chestia cu retry... mai de mult, mai rau a fost, sa stricat tot desenu. :|

atunci dai cancel.am mai patit-o si eu de curand si nu s-a intamplat nimic.ideea e sa nu renunti sa salvezi desenul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×