Sari la conținut
Forum Roportal
Grimmjow Jagger

Evitare erori

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am urmat sfatul lui .Seba. si iata modalitatea mea de a evita erorile.

1. lucrati pe doua taburi si anume: desenati normal ,dar alaturi deschideti un tab tot cu site-ul ( unde obligatoriu sa fiti logati)

2. dupa ce ati salvat desenul pe tab-ul initial intrati pe celalalt tab si verificati

3. in cazul in care aprea o eroare resalvati de pe tab-ul orginial

4. done! =] eroare evitata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am urmat sfatul lui .Seba. si iata modalitatea mea de a evita erorile.

1. lucrati pe doua taburi si anume: desenati normal ,dar alaturi deschideti un tab tot cu site-ul ( unde obligatoriu sa fiti logati)

2. dupa ce ati salvat desenul pe tab-ul initial intrati pe celalalt tab si verificati

3. in cazul in care aprea o eroare resalvati de pe tab-ul orginial

4. done! =] eroare evitata

Tu crezi ca acei copii de 10 ani stiu de ce vorbesti?:) si crezi ca unele errori se pot rezolva asa? de ex inverzirea..clar NU ma rog..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scrie cumva acolo MODALITATE DE REZOLVARE A TUTUROR ERORILOR? eu creca nu;) ma rog trebuie sa se gaseasca mereu cate un contra- :))

si din moment ce esti in stare sa-ti creezi un cont banuiesc ca ai idee ce e ala un tab;) e elementar =]

Editat de .seba.
mai bine sa nu instigam la discutii inutile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca acei copii de 10 ani stiu de ce vorbesti?:) si crezi ca unele errori se pot rezolva asa? de ex inverzirea..clar NU ma rog..

 

Se referea la eroarea la salvarea desenelor. Daca ai o varianta de evitare a altei erori posteaza aici, dar asemenea comentarii nu-si au rostul cand cineva vrea sa ajute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se referea la eroarea la salvarea desenelor. Daca ai o varianta de evitare a altei erori posteaza aici, dar asemenea comentarii nu-si au rostul cand cineva vrea sa ajute.

eu as mai avea o idee...dar vreau sa ma conving daca merita deschis topicul sau nu..daca se plang unii utilizatori ca au probleme de genul (ala mi-a dat 3, ala m-a injurat pe site,ala se autovoteaza,ala ma copiaza etc)si tot nu ii pot vedea moderatorii/adminii pe toti sa facem un topic unde sa propunem banarea respectivului,dar cu motive serioase si dovezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se referea la eroarea la salvarea desenelor. Daca ai o varianta de evitare a altei erori posteaza aici, dar asemenea comentarii nu-si au rostul cand cineva vrea sa ajute.

Sigur ca stiu una...pentru patratul grii

 

-Daca apare eroarea [la salvare] a NU se da retry,da-ti close faceti o linie in plus la desen si re-salvati [asigurati-va ca aveti internet cat de cat bun]

-Daca deja patratul grii si-a facut aparitia [aceasta tehnica nu este recomandata pentru cei ce folosesc blur in exces si nici daca apare 0k] se da continuare desen,si incarca toate actiunile [daca s-a folosit prea mult blur..se poate salva macar schita]..

 

eu as mai avea o idee...dar vreau sa ma conving daca merita deschis topicul sau nu..daca se plang unii utilizatori ca au probleme de genul (ala mi-a dat 3, ala m-a injurat pe site,ala se autovoteaza,ala ma copiaza etc)si tot nu ii pot vedea moderatorii/adminii pe toti sa facem un topic unde sa propunem banarea respectivului,dar cu motive serioase si dovezi.

Sunt complet deacord cu asta... pentru ca deja prea multe plangeri sunt pe site de care nimeni nu se ocupa...si chiar daca vor fi moderatori,ei nu vor putea fi atenti la toti copii de pe site..

Editat de Ami.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca stiu una...pentru patratul grii

 

-Daca apare eroarea [la salvare] a NU se da retry,da-ti close faceti o linie in plus la desen si re-salvati [asigurati-va ca aveti internet cat de cat bun]

-Daca deja patratul grii si-a facut aparitia [aceasta tehnica nu este recomandata pentru cei ce folosesc blur in exces si nici daca apare 0k] se da continuare desen,si incarca toate actiunile [daca s-a folosit prea mult blur..se poate salva macar schita]..

 

 

Sunt complet deacord cu asta... pentru ca deja prea multe plangeri sunt pe site de care nimeni nu se ocupa...si chiar daca vor fi moderatori,ei nu vor putea fi atenti la toti copii de pe site..

Ami, exista o modalitate sa scapi de eroare aceea in care blurul devine urat... dupa ce dai "incarca toate actiunile" dai optimizeaza, astepti si dupa ce se optimizeaza dai un undo si se vede din nou frumos... Cel putin eu asa fac si merge intotdeauna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×