Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

David Blaine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

L-ati urmarit pe David Blaine ? Pana acum am avut ocazia sa vad doar doua dintre filmele sale, "Street magic" si "Frozen in time" , iar eu cred ca tipul e de-a dreptul...senzational in ceea ce face. Probabil multi ati vazut deja numerele sale de magie realizate in plina strada - pentru cei ce nu au auzit de David va recomand o scurta vizita si pe website-ul sau oficial , http://www.davidblaine.com ( filmele sale se pot gasi prin DC++ ) . Ce parere aveti despre el si magia lui ? Cum vi se par numerele pe care le realizeaza ? Sunt doar simple scamatorii sau e ceva mai mult decat atat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt simple scamatorii, sunt niste scamatorii mult mai complicate, din ce am vazut pe site. O sa-mi iau si eu filmele alea sa le vad. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu l'am vazut pe AXN,si..trebuie sa spun,ca..ma uimit!!nu stiu cum le face!!dar sunt grozave,mai ales ca le face in plina strada,sunt cateva care nu mi le'am putut scoate din cap!!adica...mai multe!!dar,oricum sunt niste..scamatori foarte reusite!!si..ciudate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am vazut in intregime filmele lui dar am un scamator sa zic asa si acasa :crazy: si imi place sa il vad cum incearca sa imi face anumite trucuri si eu ma prind la toate :"> aproape :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

David Blaine... hehe.. a fost o vreme cand faceam si io tot ce face David Blaine.. dar numai numerele impromptu... pe care le faci fara pregatire.. David Blaine probabil e cel mai rapid de mana om care a ieshit in evidenta pana acum.. Intr-adevar are el ceva in plus fatza de oameni.. dar in nici un caz nu face magie cu cartile, monezile sau mai stiu eu ce alte obiect.. ce are, are in el. Iar faza cu levitatu.. pt ca aia baga pe multi in boale, eu am invatat sa o fac printre primele 10 numere.. si spre suprinderea mea i-a lasat pe multi cu gura cascata.. desi e o chestie destul de penala.. David Blaine a avut norocul ca a dat peste Tarquo, un nume destul de evitat si urat, in lumea magiei... care a cules, ca sa nu zicem furat, si l-a invatat pe Blaine.. si acum Blaine a sarit in fata si a luat locu unu in top 10 al magicienilor.. pariu ca nici unu din voi n-a auzit de Brad Christian sau de Gazzo.. sau Banachek... in fine... singurul lucru pe care-l apreciez eu la Blaine este maestria cu care face numerele.. in rest nu e nimic impresionant la el.. sau cel putin nu care sa ma impresioneze pe mine..

 

toate cele bune :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare tare interesant cea ce face acel om!!Oare chiar poate levita? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut toata schema cu levitatul si e doar o iluzie optica o face la fel de bine si prietenul meu..cate persoane a speriat si el :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut smecheriile astea si sunt uimitoare. Pacat ca e vorba doar de trucuri. Insa e destul de greu sa te prinzi.

 

Cine poate explica trucul cu levitatia? Ca am cunoscut un tip care face asa ceva si nu stiu ce sa cred! O face exact ca Blaine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa il filmez pe prietenul meu cum face o serie de trucuri inclusiv levitatul si o sa o pun pe net sa te convingi ca si altii pot sa o faca :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×