Sari la conținut
Forum Roportal
Roxa19

Cum poti atenua influenta unei zodii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!Sunt nascuta in zodia rac si asta-mi ocupa tot timpul.Ma enerveaza zodia asta din mai multe puncte de vedere.Sunt foarte sensibila.Asta are o parte buna,deoarece imi pasa de oamenis i problemele lor,dar are si o parte foarte rea.Ma afecteaza absolut tot...orice gest,replica indiferent ca sunt facute de cunoscuti(atunci e jale) sau necunoscuti.Daca cineva vorbeste sau se poarta urat cu mine(MAI ALES DACA E O PERSOANA LA CARE TIN)ma distruge....acele vorbe sau fapte urmarindu-ma in viitor,si ajutandu-ma sa ma consum si mai tare cand ceva mai nou se intampla.Ma enerveaza ca de multe ori nu sunt asa spontana si pe pozitii ca alte persoane,de multe ori ma simt ...nu stiu...ca o ratata.Daca o persoana apropiata va vrea sa obtina ceva de la mine,chiar daca eu defapt nu vreau ...sigur va obtine....si lista poate continua.Cum pot sa fac sa nu mai fiu asa?Oare chiarzodia e de vina?Mersi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Sunt nascuta in zodia rac si asta-mi ocupa tot timpul.Ma enerveaza zodia asta din mai multe puncte de vedere.Sunt foarte sensibila.Asta are o parte buna,deoarece imi pasa de oamenis i problemele lor,dar are si o parte foarte rea.Ma afecteaza absolut tot...orice gest,replica indiferent ca sunt facute de cunoscuti(atunci e jale) sau necunoscuti.Daca cineva vorbeste sau se poarta urat cu mine(MAI ALES DACA E O PERSOANA LA CARE TIN)ma distruge....acele vorbe sau fapte urmarindu-ma in viitor,si ajutandu-ma sa ma consum si mai tare cand ceva mai nou se intampla.Ma enerveaza ca de multe ori nu sunt asa spontana si pe pozitii ca alte persoane,de multe ori ma simt ...nu stiu...ca o ratata.Daca o persoana apropiata va vrea sa obtina ceva de la mine,chiar daca eu defapt nu vreau ...sigur va obtine....si lista poate continua.Cum pot sa fac sa nu mai fiu asa?Oare chiarzodia e de vina?Mersi!

 

Si tu chiar crezi ca esti asa pentru ca esti nascuta in zodia rac?

Esti adolescenta?Daca da, nu te ingrijora, aceste stari emotionale sunt normale.

Caracterul puternic il dobandesti in functie de obstacolele prin care treci in viata.Te vei schimba pe parcurs, mai mult sau mai putin, asta depinde de multe aspecte.

Nu da vina pe zodie pentru ca esti sensibila.E felul tau de a fi.

 

Caracterul nu se naste o data cu persoana.Ti-l formezi pe parcursul anilor.Mediul in care traiesti isi pune amprenta pe el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa atenuezi influenta unei zodii, pentru ca aceasta influenta nu exista. Daca tu vrei sa schimbi ceva la tine, vei putea sa schimbi in timp indiferent de ce balarii iti spun zodiacele...

Iar faptul ca esti mai sensibila decat altii/altele, nu e un defect. Din contra. ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×