Sari la conținut
Forum Roportal
Gya_teo

Trebuie sa aleg intre parinti si viata mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, am 22 de ani si locuiesc cu tatal meu. Sunt intr-o relatie de 5 luni, iar noi locuim la 90 de km distanta. Tatal meu este un om strict si sever si din aceasta cauza noi nu putem sa ne vedem foarte des decat cand eu "ma intalnesc cu prietenele". Situatia asta nu-i mai convine nici prietenului meu si nici mie. De curand el s-a hotarat sa plece in afara la o ruda de-a lui sa munceasca si vrea sa merg cu el. Cum sa-i spun eu tatalui meu ca vreau sa plec sa ma mut si mai ales in alta tara?? Imi e greu sa-l las pe tata singur mai ales ca el m-a ajutat atat de mult in ultimii ani, desi in acelasi timp m-a tinut in casa ca la inchisoare netinand cont ca nu mai am 15 ani...nu stiu ce sa fac vreau sa nu ma mai tem de el si de reactiile lui si in acelasi timp vreau sa-mi traiesc viata acum si nu la 30 si ceva de ani... as vrea un sfat daca se poate. Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa mearga el intai, sa isi afle de lucru, sa isi afle chirie, si apoi altfel vei putea prezenta tatalui tau situatia... Va avea mai putine contrargumente.

Facultate ai terminat?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum l-ai cunoscut pe prietenul tau? Ce stii despre el exact? Adica ce stii tu, nu ce ti-a spus el? Din povestea ta nu prea imi pot da seama ce si cum dar parca e ceva putred in Danemarca. In primul rand, prietenul tau ar trebui sa vina sa vorbeasca cu tatal tau, daca are intentii serioase. Stiu ca nu mai suntem pe vremea lui bunica, dar mai bine asa decat sa ajungi la produs in occident.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

conteaza si ce au zis cei de dinainte, dar tu trebuie sa-ti iei viata in maini si sa decizi pt tine, nu ca ce zice tata etc etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am 22 de ani ...... in acelasi timp vreau sa-mi traiesc viata acum si nu la 30 si ceva de ani...

 

Incep cu o gluma, in decembrie oi implini 33, deci am 30 si ceva.....traiesc chiar mai bine decat la 22 si nu sunt inca casatorita.

Dar vorbeste gelozia din mine, ca la 30 si ceva nu se mai poate trai viata.

 

 

Cat de tata, desi sunt feminista, sunt unele chestiuni pe care doar doi barbati le pot rezolva, respectiv tatal tau si prietenul. Face to face. Sa vina sa vorbiti cu el. Another thing.....toti tatii stiu ce e "ma vad cu prietenele", asa ca nu il luati prin suprindere. Fiti onesti si puteti avea o surpriza.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep cu o gluma, in decembrie oi implini 33, deci am 30 si ceva.....traiesc chiar mai bine decat la 22 si nu sunt inca casatorita.

Dar vorbeste gelozia din mine, ca la 30 si ceva nu se mai poate trai viata.

 

 

 

Ei si tu acuma mai Kilcoano. Nu stii cum gandeste tineretul ? Ei cred ca media de varsta umana e de vreo 45 ca in antichitate, si ca atare pe la vreo 30 esti batran. :lol:

Cand aveam 19 ani, ma uitam la una de 35 ca la mama. Ce ti-e 19 ce ti-e 22 ? Asa si cu fatuca asta, la 22 de ani e de trait. De la 30 incolea s-au tocit cauciucurile si trebuie sa incepi sa pui bani la CEC pentru cavou. Ce sa mai zic eu la 36 ? Is cu un picior in groapa.grin.gif

Editat de Despicable Me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep cu o gluma, in decembrie oi implini 33, deci am 30 si ceva.....traiesc chiar mai bine decat la 22 si nu sunt inca casatorita.

Dar vorbeste gelozia din mine, ca la 30 si ceva nu se mai poate trai viata.

 

 

 

Cred ca a vrut sa zica, ca ar fi cazu sa-si vada de viata ei.Voua la 30 si de ani nu cred ca va mai comanda tata.Ei la 22 da.Si dupa cum spuneati, nu e mare diferenta.

 

Tatal tau ar trebui sa inteleaga ca daca tu vrei acum sa pleci el nu prea are cum sa te opreasca.Nu mai esti copil, esti destul de mare ca sa poti raspunde pentru faptele tale.Asta in cazul in care nu are motive intemeiate sa-ti interzica sa te vezi cu acel baiat.

Daca nu pricepe ca ar fi timpul sa-ti controlezi tu viata, si nu el, mai bine ii dai pace si iti vezi de ale tale.O sa inteleaga cand n-o sa mai aiba cui sa-i comande.

Pe vremea lu' tata fetele se maritau la 16 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×