Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Cei patru care au speriat... cartierul!

Postări Recomandate

Acum trei saptamani, pe 30 iulie, mai exact (asta e pentru mamica noastra adoptiva, sa tina ea minte), cineva ne-a pus intr-o cutie de carton si ne-a aruncat la gunoi. Noi am plans evident, pana si-a facut mila cineva de noi si ne-a adus niste laptic in biberon. Pentru vreo 2 ore am tacut, dar cand am inceput iar sa plangem, altcineva ne-a luat si ne-a aruncat in tomberon. Ne-au scos niste copii de acolo si ne-au dat unui domn care ne-a dus intr-un loc mai ferit. Ne-au luat si de acolo peste noapte, iar dimineata ne-am trezit intr-un spatiu de vreo 5 cm. Mamicile noastre adoptive spun ca eram intre garaje. Cineva ne pusese PE garaje, iar noi am cazut, evident (nu o sa intelegem niciodata logica umana :fool: ). S-au chinuit vreo ora sa ne scoata de acolo, dar pana la urma au reusit. Pe atunci aveam, cu aproximatie, 3 sau 4 saptamani. Nu mancam singuri, dar eram foarte cumintei dupa ce ne primeam portia de laptic cu tetina sau seringa. Acestia suntem noi: Cel mai frumos, Chioru', Extraterestru' si Cel mai mic. Aa uitasem, suntem toti baieti. Mamicile noastre au fost bucuroase, ca cica baietii ar fi preferati, in detrimentul fetelor. Aceasta e povestea noastra... acum suntem bine, dar avem nevoie de camine. Mamicile noastre nu ne pot tine la ele acasa, ca mai au alte animale si le este greu. Daca ne placeti, va rugam, adoptati-ne!

Aa si inca ceva, suntem din Constanta, dar credem ca se poate rezolva sa fim transportati si in Bucuresti.

 

post-3883-0-10088300-1314031978_thumb.jpgin primele zile

 

post-3883-0-49217200-1314032091_thumb.jpg eu sunt cel mai descurcaret si, pana nu demult, eram si cel mai mancacios. Si inca am ochii albastri. :spiteful:

 

post-3883-0-89783400-1314032280_thumb.jpg eu sunt Chioru'. Acum nu mai sunt chior, ca m-au tratat. :D

 

post-3883-0-95506000-1314032588_thumb.jpg eu sunt Extraterestru'. Nu am inteles de ce imi zic asa :no:

 

post-3883-0-59057800-1314032693_thumb.jpg eu sunt Cel mai mic, gata gata sa nu scap cu viata din aventura asta. Dar am scapat... :)

 

Si asa ne facem noi siesta:

post-3883-0-15471900-1314032971_thumb.jpgpost-3883-0-09321000-1314032985_thumb.jpgpost-3883-0-28783500-1314033053_thumb.jpgpost-3883-0-47780200-1314033088_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vechiul obicei...pui animalele intr-o punga si le arunci unde apuci (de obicei, in spatele unor blocuri sau in paduri). Ce pacat...ce pacat de bietele animale!

 

Au niste ochisori sfasietor de patrunzatori. Macar sa se gaseasca un suflet bun si sa-i adopte si fie ca oamenii sa nu mai trateze animalele ca pe niste gunoaie. Daca ar invata sa le respecte, probabil ar fi mai putine murind de foame, de caldura, de frig la fiecare colt de strada si atacand inconstient, din cauze independente de vointa lor.

 

Mult succes in cautarea, dar, mai ales, in gasirea unor stapani care sa ii ingrijeasca asa cum merita. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

saru'mana. Sunt niste puiuti deosebiti. Stiu asta pentru ca am mai crescuti si altii. Desi o sa imi fie greu sa ma despart de ei, sper sa le gasim "parinti" adoptivi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Donez si eu 4 pisoiasi -ieri au venit pe lume/5/-, cand o sa-i intarce maica-sa, nu acum

Al cincilea nu-l dau, ca pastreaza rasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt in aceeasi situatie de vreo luna; pe deasupra unul dintre ei a fost muscat de caini si nu mai merge cu picioarele din spate.

nu stiu, sincer, ca sa fac;am deja doua pisici...deja nu prea mai vin acasa, una din ele n-am mai vazut-o de vreo 4-5 zile; sunt orgolioase si cred ca pisoii astia mici le-au luat locul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt in aceeasi situatie de vreo luna; pe deasupra unul dintre ei a fost muscat de caini si nu mai merge cu picioarele din spate.

 

Auuuuuci, pai si mai are sanse?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auuuuuci, pai si mai are sanse?

nu stiu; nu cred... un picior poate; celalalt, prea mici sanse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai cat de scumpici pot fi. Daca eram acolo, sigur adoptam unul. Iubesc pisicutele. Sper sa se gaseasca persoane bune care sa aiba grija de sufletelele astea si sa le iubeasca.

Extraterestru e bestial...laugh.gif

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum trei saptamani, pe 30 iulie, mai exact (asta e pentru mamica noastra adoptiva, sa tina ea minte), cineva ne-a pus intr-o cutie de carton si ne-a aruncat la gunoi. Noi am plans evident, pana si-a facut mila cineva de noi si ne-a adus niste laptic in biberon. Pentru vreo 2 ore am tacut, dar cand am inceput iar sa plangem, altcineva ne-a luat si ne-a aruncat in tomberon. Ne-au scos niste copii de acolo si ne-au dat unui domn care ne-a dus intr-un loc mai ferit. Ne-au luat si de acolo peste noapte, iar dimineata ne-am trezit intr-un spatiu de vreo 5 cm. Mamicile noastre adoptive spun ca eram intre garaje. Cineva ne pusese PE garaje, iar noi am cazut, evident (nu o sa intelegem niciodata logica umana :fool: ). S-au chinuit vreo ora sa ne scoata de acolo, dar pana la urma au reusit. Pe atunci aveam, cu aproximatie, 3 sau 4 saptamani. Nu mancam singuri, dar eram foarte cumintei dupa ce ne primeam portia de laptic cu tetina sau seringa. Acestia suntem noi: Cel mai frumos, Chioru', Extraterestru' si Cel mai mic. Aa uitasem, suntem toti baieti. Mamicile noastre au fost bucuroase, ca cica baietii ar fi preferati, in detrimentul fetelor. Aceasta e povestea noastra... acum suntem bine, dar avem nevoie de camine. Mamicile noastre nu ne pot tine la ele acasa, ca mai au alte animale si le este greu. Daca ne placeti, va rugam, adoptati-ne!

Aa si inca ceva, suntem din Constanta, dar credem ca se poate rezolva sa fim transportati si in Bucuresti.

 

post-3883-0-10088300-1314031978_thumb.jpgin primele zile

 

post-3883-0-49217200-1314032091_thumb.jpg eu sunt cel mai descurcaret si, pana nu demult, eram si cel mai mancacios. Si inca am ochii albastri. :spiteful:

 

post-3883-0-89783400-1314032280_thumb.jpg eu sunt Chioru'. Acum nu mai sunt chior, ca m-au tratat. :D

 

post-3883-0-95506000-1314032588_thumb.jpg eu sunt Extraterestru'. Nu am inteles de ce imi zic asa :no:

 

post-3883-0-59057800-1314032693_thumb.jpg eu sunt Cel mai mic, gata gata sa nu scap cu viata din aventura asta. Dar am scapat... :)

 

Si asa ne facem noi siesta:

post-3883-0-15471900-1314032971_thumb.jpgpost-3883-0-09321000-1314032985_thumb.jpgpost-3883-0-28783500-1314033053_thumb.jpgpost-3883-0-47780200-1314033088_thumb.jpg

Sunt f draguti puiutii de pisica.

Un sfat pentru cea/cel care le-a abandonat-de ce nu-ti sterilizezi pisica?

Asa e mai bine?

Aceste pisicute nu sunt animale de plus(cand ne-am saturat de ele le aruncam) ?

Si eu am o pisica ,tot asa am luat-o din curtea blocului.

Sunt a treia stapana a ei ,a fost pusa intr-o cutie si abandonata.

E foarte usor cand te saturi de micile animale sa le abandonezi.

Greseala majoritatii oamenilor, este ca nu stiu prea multe despre aceste animale si le trateaza ca atare.

Nici eu nu am avut animale pana acum,dar am citit si am invatat sa le tratez cu respectul cuvenit.

Respecta oamenii,animalele ,natura ca sa fii si tu respectat.

Sper ,din suflet,ca acesti puiuti sa-si gaseasca un stapan iubitor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×