Sari la conținut
Forum Roportal
HammerTime

Fata crescuta doar de mama

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

haydn : )Alexandra este calea ta spre atentia Hypathiei ?

 

E o pista de urmarit... Mai ales ca in urma cu putina vreme Bishop se plangea tot Alexandrei ca "Hypatia NU TINE la el".

 

 

 

Inconstientul il tradeaza in exprimare.

:)

 

Si inca cum...

 

 

Ce ştii tu despre idealul pentru care eu mă jertfesc acum? Ce ştii tu despre momentele pe care conştient le sacrific pentru un scop pe care s-ar putea să nu-l văd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci nu te mai jertfi daca e asa riscant.

Şi atunci aş reveni la cenuşia rutină.

Eu cred ca tu ai o problema in a te accepta pe tine insuti asa cum esti.

Detalii, detalii.

 

Argumentează-ţi supoziţia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Şi atunci aş reveni la cenuşia rutină.

 

Detalii, detalii.

 

Argumentează-ţi supoziţia.

 

1)Cauti idealuri tangibile.Nu exista doar frontul si lenea.Sunt multe lucruri cu care iti poti pune mintea.

2)Pai, tu absolutizezi totul.Nu te simti bine in pielea ta, aspiri sa depasesti conditia umana.Invata insa, sa te multumesti cu ce esti si cu ce ai.E mai mult decat au majoritatea oamenilor.Inteligent esti.Dar las-o mai moale cu absolutul, serios.

Editat de haydn91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Îl provoc la un duel cu peniţa. Nici nu ştii tu.

 

 

Asta era ideea. Vroiam sa vad daca esti autentic pana la capat. Crezi ca moralitatea consta doar in faptul ca nu ai relatii intime cu respectiva? Din ce spui tu reiese ca "lupta" ta "autentica" se da doar cu ea. Deci, in primul rand, o pui pe ea sa aleaga daca ii spune sau nu actualei perechi despre tine, ceea ce mi se pare fatarnic. Sau vrei sa fugi cu ea ca Paris cu Elena? Sau s-o pui in fata unei situatii imposibile, ca Tristan pe Isolda? ( am dat aici exemple de iubiri autentice). In al doilea rand, il lucrezi pe el pe la spate ( sau cu zambetul pe buze, depinde cat de perfid esti, sau daca esti) si in timpul asta iti pui pietre in buzunare ca sa nu te ridici la ceruri de atata autenticitate si idealism.

Editat de Aseneth
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×