Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ultimii 5 ani au fost aparte. Presarati cu momente de succes, tristete, veselie, candoare, liniste si neliniste. 5 ani. Varsta unui copil. Durata unei facultati si a unui master....

 

Pentru mine 5 ani de singuratate.

 

In 2005 m-am despartit de prietenul meu de atunci in urma unei relatii de 4 ani. Daca cineva mi-ar fi spus atunci ca voi fi 5 ani singura nu as fi crezut. Nu vreau sa fiu acuzata ca sunt disperata sa intru intr-o relatie. Mi-am dorit sa impartasesc ce e in sufletul meu. Poate si alti oameni trec prin astfel de experiente. Poate altii nu si vor invata sa se bucure mai mult de relatia pe care o au.

 

Am 28 de ani, sunt o femeie calda, vesela si foarte ambitioasa. In ultimii ani am incercat sa gasesc o persoana speciala, un om pe care sa il iubesc dezinteresat. La un moment dat mi-am pus problema ca as avea standarde prea inalte. Am incercat sa fiu cat mai deschisa. Am dat sanse si barbatilor divortati, cu copii si celor care nu aveau pregatirea mea, si totusi nu l-am intalnit.

 

Nu sunt adepta compromisului in viata personala. Nu am putut intra intr-o relatie doar ca sa nu fiu singura. Din contra, uneori ma sperie cat de independenta sunt. Dar sunt momente in care imi e f greu, momente in care as vrea sa fie langa mine.

 

Am o viata sociala activa, calatoresc, ies in locuri de calitate, am ocazia sa intalnesc oameni noi...si totusi...eu continui sa raman singura. Si nu, nu e pentru ca as fi o femeie urata sau neatragatoare.

 

Ce am intalnit in ultimii ani? Oameni care nu stiu sa fie onesti, oameni indragostiti de fostele lor sau unii care mai aveau o relatie si incercau sa ascunda acest lucru, oameni indecisi...si persoane care s-au simtit complexate in raport cu mine.

 

Nu, nu sunt trista cand scriu asta. Sunt intr-o stare de liniste profunda. Poate vi se pare straniu, dar chiar daca nu a aparut in viata mea...il iubesc pe acest barbat care va veni in viata mea si care sigur ma doreste si el.

 

 

 

Va multumesc frumos ca ati citit gandurile mele.

 

Va doresc din suflet mult bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il iubesc pe acest barbat care va veni in viata mea si care sigur ma doreste si el.

Exista, dar inca nu l-ai intalnit. Ai incredere ca el este undeva acolo si te asteapta. :)

 

Este ceva ce nu inteleg totusi. De ce ai postat acest mesaj?

Eu cred ca e foarte important sa te defulezi si sa-ti impartasesti sentimentele cu ceilalti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este ceva ce nu inteleg totusi. De ce ai postat acest mesaj?

 

Mi-am dorit sa impartasesc ce e in sufletul meu. Poate si alti oameni trec prin astfel de experiente. Poate altii nu si vor invata sa se bucure mai mult de relatia pe care o au.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Tot nu inteleg. Nu se leaga.

 

Adica pe de o parte este intr-o stare de liniste profunda, iar pe de alta parte doreste sa le impartaseasca celorlalti experienta ei. Ce ar putea invata ceilalti din aceasta experienta? Ca poti sa te desparti de cineva si sa ramai cinci ani singur? Ca la capatul acestor cinci ai vei fi linistit? Am senzatia ca ceva a ramas nespus.

Editat de lynxul_negru
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care a fost motivul despartirii?

 

S-a indragostit de o colega de birou. A ales o persoana alaturi de care nu se simtea in inferioritate...a spus-o el insusi. Primii doi ani au fost cei mai grei pentru mine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a indragostit de o colega de birou. A ales o persoana alaturi de care nu se simtea in inferioritate...a spus-o el insusi. Primii doi ani au fost cei mai grei pentru mine.

Poate esti un pic acaparatoare. Putina toleranta nu strica. Nimeni nu-i perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a indragostit de o colega de birou. A ales o persoana alaturi de care nu se simtea in inferioritate...a spus-o el insusi. Primii doi ani au fost cei mai grei pentru mine.

 

Asta nu e motiv de dezamagire. Sunt de parere ca barbatul trebuie intr-o relatie sa fie putin mai bun decat femeia, n-as putea explica de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu inteleg. Nu se leaga.

 

Adica pe de o parte este intr-o stare de liniste profunda, iar pe de alta parte doreste sa le impartaseasca celorlalti experienta ei. Ce ar putea invata ceilalti din aceasta experienta? Ca poti sa te desparti de cineva si sa ramai cinci ani singur? Ca la capatul acestor cinci ai vei fi linistit? Am senzatia ca ceva a ramas nespus.

 

 

Este posibil ce spui. Intr-o stare de liniste profunda sunt si sinucigasii, chiar inainte de a muri. Dar nu pare sa fie cazul acum.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×