Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Conferinta pentru normalizarea pedofiliei

Postări Recomandate

Inteleg ca doresti sa fi ironic Gheorghita?!

Recunosc si mie Finnian imi pare un pic prea insistenta pe subiectele acestea ,insa subiectele exista,sunt reale,s-au intamplat chestiile alea.

Ce sa facem? Ce crezi tu ca ar trebui,sa le discutam sau sa le ignoram?

Asta pana cand doamne fereste ni se intampla nenorocirea.Atunci probabil ai fi de acord cu actiunea radicala ,nu ai mai sta la discutii si nici de ironie nu ai mai avea chef.Te-ai uita dupa arma atunci nu-i asa ?

Eu le-as discuta, dar nu cu Finian.

 

Daca tot suntem la capitolul precautie, tu ce crezi ca e mai benefic pentru nonpromovarea lor, sa le discutam, sa le mediatizam sau sa le ignoram?

Sansele ca ceva sa se schimbe in bine pentrru ca se oripileaza Finian, postand tot felul de gaselnite, sunt mai mici decat sansele ca un pasionat de asa ceva sa intre pe forum si sa-si incurajeze pasiunile, vazand acele siteuri.

 

Daca tot vorbim de ce e bine si ce e rau in sensul asta.

Editat de Gheorghita123
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar fi bine sa ne manifestam impotriva acestui curent evident aparut in politica si in societatea occidentala in special,curent ce doreste sa impuna protejarea drepturilor oricarei minoritati ,oricat de abominabil s-ar manifesta.

Am vaga banuiala ca totul tine si de voturile acelor minoritati din ce in ce mai numeroase din pacate.

Doamne fereste sa-i jignim pe dezaxati si sa-i consideram monstruozitati ale naturii.Riscam nu numai sa platim pana la moarte ,dar ne paste chiar si puscaria.Pentru ce,pentru niste rebuturi umane?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa ne manifestem nemultumirea, putem sa discutam, doar suntem pe un forum, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne panicam ca lumea e inconjurata de pedofili pentru ca a stat un user 5 zile si 5 nopti sa caute 4-5 siteuri, intr-un spatiu virtual in care sunt miliarde de site-uri, printre care unele in care se vand arme, altele in care se vand droguri, organe sau cine mai stie ce, incercand sa ne demonstreze ca o sa murim violati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Trebuie observat fenomenul in timp ce se desfasoara.

Oamenii pun botul la multe lucruri si daca terenul e pregatit suficient, unii vor accepta si asta. Poate nu maine-poimaine, dar peste 5 ani, 10, candva, totul va fi normal. E o mentalitate care acapareaza cat mai multa lume si evolueaza vertiginos catre pierderea oricarui reper.

 

Primul pas spre acceptarea enormitatilor este acela de a renunta sa mai ai o parere. Pe forum exista destui care cred ca prin expresii tip (de genul cine sunt eu sa judec, depinde cum definesti normalitatea, ce mi se pare mie anormal,pentru altul e normal,fiecare e liber sa faca ce vrea, cum stiu eu ca am perspectiva corecta asupra realitatii samd), pot pune punct cu succes oricarei conversatii, desi de fapt nu au lamurit nimic. Oamenii se simt bine cand lasa lucrurile in aer, cel putin nu fac nota discordanta cu nimeni. Azi asa, maine asa, devine un obicei, devine comod sa te prefaci ca nu poti filtra corect realitatea si sa renunti la a avea o opinie.

 

 

OK, grozav.

Nu incerca sa te mai justifici printr-un rationament cu o logica de carpeala. Esti liber sa ignori lumea in care traiesti, nu iti neaga nimeni dreptul asta.

Noapte buna.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... pedofilii ... homosexuali...

"The biggest misunderstanding many people have is that pedophilia and homosexuality are one and the same. But to say that all homosexuals are pedophiles, or that all pedophiles are homosexual, is like comparing apples to rat poison. "They certainly are two distinct things," says James Hord, a psychologist in Panama City, Fla., who specializes in treating sexually abused children."

http://www.webmd.com...ning-pedophilia

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa ne manifestem nemultumirea, putem sa discutam, doar suntem pe un forum, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne panicam ca lumea e inconjurata de pedofili pentru ca a stat un user 5 zile si 5 nopti sa caute 4-5 siteuri, intr-un spatiu virtual in care sunt miliarde de site-uri, printre care unele in care se vand arme, altele in care se vand droguri, organe sau cine mai stie ce, incercand sa ne demonstreze ca o sa murim violati.

 

Frate, nu incerc sa-ti demonstrez nimic. Departe de mine, chiar tin la timpul meu, desi nu ti se pare. Tu intri in categoria reprezentata mai jos. Sunteti multi si din partea mea, complet fara speranta. Orice miscari de o magnitudine semnificativa se fac in lumea asta, dpdv economic, politic, social etc, care intr-o zi va vor afecta si pe voi, se intampla fara sa fiti constienti, ocupati fiind cu urmaritul meciurilor, a cate 3 seriale pe zi samd. Nu e nevoie sa te justifici atacand pe altcineva, inteleg mentalitatea asta. Orice lucru incomod, ce perturba iluzia in care traiti, trebuie ascuns iar persoana care il aduce in discutie redusa la tacere. Ma amuza faptul ca oameni ca tine se considera realisti, desi probabil consuma fictiune pe paine si ignora realitatea din jurul lor.

post-198465-0-29598400-1316214462_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK, grozav.

Nu incerca sa te mai justifici printr-un rationament cu o logica de carpeala. Esti liber sa ignori lumea in care traiesti, nu iti neaga nimeni dreptul asta.

Noapte buna.

N-am intalnit inca niciun pedofil si, pe cuvantul meu de onoare, e destula lume pe unde traiesc eu. Tu cunosti multi? Din cate observ tu ii cauti si ii si promovezi. Doar asa se pot inmulti..

 

Ma repet, dar simt nevoia:

Cauti eu site-uri cu niste plante amarate, nevinovate si cu cei care le consuma, iar tu cauti site-uri cu pedofili, apoi venim si tragem concluziile despre cine si ce face mai rau omenirii, planetei, sanatatii, vietii, ce vrei tu...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mizeria a inceput sa se infiltreze in scoli, in gradinite, in biserica, peste tot.

E bine sa stii ca exista.

Intradevar. Nici macar biserica nu a ramas necontaminata de pedofilie. Mizeria a infiltrat pana si prohapurile sfinte. E bine sa stii cui te spovedesti.spiteful.gif

 

In ceea ce priveste homosexualitatea am ceva de adaugat : tocmai biserica ar trebui sa fie cea mai toleranta organizatie cu homosexualitatea. In fond si de drept toata bagatela e fondata pe sexul masculin, incepand cu D-zeu, Adam, profetii, Jesus, apostolii, preotii, samd... p**i cat cuprinde de-a lungul istoriei. Chiar si in crestinism care bate toba mereu despre simbolismul unor practici, intalnim comuniune simbolica intre Isus si apostoli. Ma refer la faza cu bautul si mancatul trup din trupul lui si sange din sangele lui. Daca asta nu e simbol de homosexualitate spirituala, apai nu stiu ce e.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"The biggest misunderstanding many people have is that pedophilia and homosexuality are one and the same. But to say that all homosexuals are pedophiles, or that all pedophiles are homosexual, is like comparing apples to rat poison. "They certainly are two distinct things," says James Hord, a psychologist in Panama City, Fla., who specializes in treating sexually abused children."

http://www.webmd.com...ning-pedophilia

 

Nu cred ca a spus careva treburile astea.

Ce am spus, mai pe scurt, este ca ideile lor despre viata, lume si sexualitate sunt foarte asemanatoare si ca lobby-ul lor se face dupa acelasi tipar. Exagerarile de genul fac parte din repertoriu.

 

Intradevar. Nici macar biserica nu a ramas necontaminata de pedofilie. Mizeria a infiltrat pana si prohapurile sfinte. E bine sa stii cui te spovedesti.spiteful.gif

 

Observ ca preocuparea oamenilor religiosi pentru religie este nimica toata fata de preocuparea celor care au renuntat la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma afecteaza mai mult sa vad site-urile alea pe care le gasesti tu decat sa nu stiu ca exista si sa nu ma intereseze ca exista, avand in vedere ca, oricum, personal nu pot sa fac nimic in sensul asta asa cum nici tu nu faci promovandu-le, eventual, doar iti alimentezi frustrarea, incercand sa fii aprobata ca traim intr-o lume plina de pedofili, desi nu e chiar asa.

Editat de Gheorghita123
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×