Sari la conținut
Forum Roportal
dark21

Norton activare

Postări Recomandate

Salut ,

A activat cineva de la mine din pc Nortonul antivirus 2005 direct de pe site-ul celor de la symantec. Maare prostie . L-am reinstalat si nu a mai mers (ENABLE Auto-Protect) . Am instalat dupa aceea Norton 2006 care am auzit ca e super ok . Aceeasi problema : nu merge (ENABLE Auto-Protect) . Ce e de facut ? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca l-ai activat la ei pe site presupun ca ai cumparat si licenta.

Daca ai o versiune piratata de Norton si ai incercat sa o activezi, nu o sa mearga niciodata...

Kiar daca reinstalezi el tine datele despre activare in registri si ar trebui sa stergi keile de acolo, nu pot sa iti spun unde sunt, fiinca nu am nici un habar.

ca sa intri in registri scrie "regedit" la Start--> Run

dar nu stiu de ce te-ai dus kiar la Norton?? fiinca nu mai sunt credibili de multa vreme, si pachetele lor mi se par cele mai jalnice soluti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,eu zic sa treci pe ceva mai serios in privinta antivirusilor asta e depasit un pic mai uitate si tu pe forumul asta si ai sa vezi clasamentul ANTIVIRUSILOR stai analizezi te uiti si alegi mai stii poate gasesti ceva mai bun.Daca esti fan NORTON nu avem ce sa-ti facem gasesti tu o solutie.Dar eu zic sa te mai uiti si la altceva mai bun.SUCCES.Niklai. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu sunt si alti antivirusi (nu ca nu ar fi bun nortonul) dar sunt altii mai buni (parerea mea) ca altii s-ar putea sa aiba alta parere fiecare antivirus are puncte pozitive si negative

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca l-ai activat la ei pe site presupun ca ai cumparat si licenta.

Daca ai o versiune piratata de Norton si ai incercat sa o activezi, nu o sa mearga niciodata...

Kiar daca reinstalezi el tine datele despre activare in registri si ar trebui sa stergi keile de acolo, nu pot sa iti spun unde sunt, fiinca nu am nici un habar.

ca sa intri in registri scrie "regedit" la Start--> Run

dar nu stiu de ce te-ai dus kiar la Norton?? fiinca nu mai sunt credibili de multa vreme, si pachetele lor mi se par cele mai jalnice soluti!

Salut . Mersi de raspuns . Am versiune piratata ca toata lumea :friends: . Am primit si la cumpararea calculatorului un Norton cu licenta (2004) dar ma gandeam sa folosesc 2005 sau 2004.

Ce pot sa fac sa pot folosi din nou Nortonul ? Mie mi se pare un antivirus complet .

Tu ce recomanzi ca antivirus ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca l-ai activat la ei pe site presupun ca ai cumparat si licenta.

Daca ai o versiune piratata de Norton si ai incercat sa o activezi, nu o sa mearga niciodata...

Kiar daca reinstalezi el tine datele despre activare in registri si ar trebui sa stergi keile de acolo, nu pot sa iti spun unde sunt, fiinca nu am nici un habar.

ca sa intri in registri scrie "regedit" la Start--> Run

dar nu stiu de ce te-ai dus kiar la Norton?? fiinca nu mai sunt credibili de multa vreme, si pachetele lor mi se par cele mai jalnice soluti!

Salut . Mersi de raspuns . Am versiune piratata ca toata lumea :crazy: . Am primit si la cumpararea calculatorului un Norton cu licenta (2004) dar ma gandeam sa folosesc 2005 sau 2006.

Ce pot sa fac sa pot folosi din nou Nortonul ? Mie mi se pare un antivirus complet .

Tu ce recomanzi ca antivirus ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am incredere in Norton de altfel nu am folosit decat pentru cateva saptamani si am fost total dezamagit de resursele sporite pe care le foloseste.

Daca iti reinstalezi sistemul vei putea sa instalezi Nortonul dinou, dar aceasta e o metoda destul de drastica.

Cauta keile din registri si stergele precum ti-am spus, ia un crack *bun* fiinca ce ai pus presupun ca nu a mers.

 

Ai folosit Nortonul 30 de zile si a iesit din perioada de "test", si daca il activezi la ei nu rezolvi nimik decat faptul ca nu va mai merge deloc, iti trebuie un Crack de activare trebuie sa existe cauta-l si pune-l.

 

Daca vrei totusi sa scapi de Norton, eu iti recomand "F-prot" ca antivirus si "Outpost Firewall" ca Firewall.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu prea am incredere in Norton de altfel nu am folosit decat pentru cateva saptamani si am fost total dezamagit de resursele sporite pe care le foloseste.

Daca iti reinstalezi sistemul vei putea sa instalezi Nortonul dinou, dar aceasta e o metoda destul de drastica.

Cauta keile din registri si stergele precum ti-am spus, ia un crack *bun* fiinca ce ai pus presupun ca nu a mers.

 

Ai folosit Nortonul 30 de zile si a iesit din perioada de "test", si daca il activezi la ei nu rezolvi nimik decat faptul ca nu va mai merge deloc, iti trebuie un Crack de activare trebuie sa existe cauta-l si pune-l.

 

Daca vrei totusi sa scapi de Norton, eu iti recomand "F-prot" ca antivirus si "Outpost Firewall" ca Firewall.

Chiar azi am instalat F-prot pentru ca mi l-au mai recomandat doua persoane . Mersi pentru sfat . O sa-ti dau un raspuns dupa ce il testez bine de tot .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dark21 , amice,ia zi-mi ce zice la norton? perioada expirata?, iti cere inregistrare?, l-ai activat corect? sa stii ca , daca activarea nu a fost facuta corect, cauta in key registry, si sterge-l de acolo, ca degeaba-l reinstaezi. 2005 este antivirus simplu sau system works?

despre 2006, te sfatuiesc sa-l bagi daca ai norton antivirus 2006 si nu internet security sau norton system works (care consuma si considerabile resurse :spiteful: ). daca le ai pe cele din urma si nu sunt originale, in momentul in care face automat update, sunt depistate serialele crack-uite si te inkid. solutia e sa dezactivezi automat update, si sa-l faci manual, selectand doar ce e in legatura cu update-ul la antivirus nu la program.

daca nu reusesti, contacteaza-ma, si-ti fac un avi cu pasii de activare

Editat de aprositos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×