Sari la conținut
Forum Roportal
emptYmdY

O poveste complicata...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua/seara.

Am o mica mare problema, de un an.Am intrat in acelasi liceu si aceeasi clasa cu o fosta colega de generala, de la alta clasa, cu care nu aveam tangente.Fata frumoasa si dorita de multi baieti.Stiind ca am o slabiciune la fete si mai ales la fetele pe care le cheama Alexandra, stiam ca voi trai o mica drama cu ea(in sensul ca vom fi prieteni ft apropiati, voi vrea sa fiu cu ea si de aici...greu..).

So, dupa cateva saptamani de la inceperea liceului, am inceput sa fim foarte apropiati.Vorbeam mult la telefon/pe mess, venea la mine, la scoala stateam toata ziua impreuna.Dupa un bun timp, undeva prin semestrul 2 deja faceam tot ce face un cuplu, mai putin pupatul.Ne-am certat grav de vreo 2 ori, insa ne-am impacat si parca s-a derulat si mai bine relatia de PRIETENIE.Intr-o seara, vorbind cu ea la telefon si reprosandu-i ca o vad oarecum schimbata, am inceput sa ii zic ca ea nu va ajunge sa ma cunoasca calumea niciodata, bla bla bla, vrajeala...chiar ma pregateam sa inchei discutia si sa ma culc (fiind ora 1), nu am putut...am terminat abia la 5.M-a tinut pana atunci.Cunoscandu-mi sentimentele si cunoscand-o si pe ea...am zis sa nu ii zic direct ca vreau sa fiu cu ea...ci sa o iau pe ocolite.Ea e tipa de fata care isi bate joc de baieti si nu sta cu unul mai mult de 1 sapt-2 luni.Mereu ma ofticam cand o vedeam cu altcineva, dar de fiecare data am treecut peste.Incercam sa o oftic si eu, cu prietena mea, insa nu prea reuseam.Revenind, in seara respectiva, am inceput sa ii zic ca m-am indragostit de cineva pe care nu o cunoaste...Am descris persoana respectiva exact cu semnalmentele ei morale...sa ii dau de inteles ca de ea m-am indragostit...La sfarsit am intrebat-o ce a inteles din ce am vorbit si mi-a zis exact ce ma asteptam///ca imi place de ea si ca vreau sa fiu cu ea.Si, am intrebat-o, ce zice ? A zis ca nu stie...ca se gandeste si imi zice zilele astea...(atunci m-am gandit la nu stiu=nu, dar nu am inlaturat de tot posibilitatea).Anyway, la 2 zile dupa, eram doar noi 2 intr-o scara, m-am urcat pe ea, am pupat-o peste tot mai putin pe gura...Si, din nou, la alte 2 zile, ne-am certat din cauza ca nu imi spusese ca nu vrea sa fie cu mine...ca nu imi spusese pana atunci...ma rog, ne-am impacat intr-un final si iar ca inainte...toata ziua buna ziua eram amandoi...dupa ce s-a terminat scoala, am rarit-o putin...Insa, eu pe 25 iunie trebuia sa plec in America (definitiv, in principiu)...nu a mai fost sa fie pe data respectiva....Pe 1 iulie e ziua ei...Nu ne mai vazusem de pe 20, daca nu ma insel..Intr-un final, ne-am vazut undeva pe 10 iulie...Si de atunci, inca 2 sdaptamani continuu...Pe 26 am plecat in America...Cu o seara inainte sa plec ne-am intalnit..Eu i-am dat un urs gigant de plus....cu un tricou personalizat "La multi ani, te iubesc!".Ea mi-a dat o rama cu o poza cu noi 2...si pe spate un mic text personalizat, scris de ea...Ma rog, seara aia a fost cu totul si cu totul speciala...Dar, din nou...nu am avut taria sa o sarut...Nu e genul meu, sa fac marlanii(o consider o marlanie, personal) d'astea.

Ne-am luat la revedere si am plecat...De atunci si pana in ziua de azi vorbim pe mess (si la telefon uneori) si toata ziua buna ziua te iubesc, mi-e dor de tine si pe facebook si pe mess si la telefon...

 

In momentul de fata...eu raman aici, 99% nu ma mai intorc....Nu inteleg de ce "ma amageste" ? (ma rog, si inainte, la scoala imiz icea te iubesc si d'astea, dar acum..)

Nu stiu...cred ca ati inteles oarecum ce vreau sa zic...

Ce ar trebui sa fac mai departe ? (in ultima saptamana, am inceput sa vorbesc mai in sictir putin si cred ca banuie ceva...)

 

Orice sfaturi sunt bune venite...

Multumesc si scuze pentru cat trebuie sa citit :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sarutul il consideri o marlanie dar sa vorbesti in sictir ..nu..buna asta :giggle:

Editat de Maybe not
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sarutul il consideri o marlanie dar sa vorbesti in sictir ..nu..buna asta :giggle:

Vorbit in sictir ma refeream la vorbit ignorant...nepasator daca vrei...

Nu urat, in orice caz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot o marlanie..in loc sa-i spui direct ce iti trece prin dovlecel...

 

in fine..nici eu nu-mi dau seama de ce-si pierde timpul cu tine.. 8)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, sarutand-o ii dovedeai ca o placi, nu sa o pui in postura lui Sherlock.

Si nu inteleg de ce vrei atata siguranta asupra viitorului. Lasa lucrurile sa vina de la sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot o marlanie..in loc sa-i spui direct ce iti trece prin dovlecel...

 

in fine..nici eu nu-mi dau seama de ce-si pierde timpul cu tine.. 8)

A evita nu inseamna ca sunt marlan.

Scuze, esti fata sau baiat ?

 

Totusi, sarutand-o ii dovedeai ca o placi, nu sa o pui in postura lui Sherlock.

Si nu inteleg de ce vrei atata siguranta asupra viitorului. Lasa lucrurile sa vina de la sine.

Stiu, dar totusi....

Pentru ca nu imi place situatia.Nu inteleg, vrea sa demonstreze ceva ? Daca imi pierd timpul degeaba vorbind cu ea, o terminam si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua/seara...

Sarutul il consider o marlanie

Las' ca o sa se iveasca alt baiat mai destept decat tine,si ala n-o sa considere sarutul o marlanie ci un deliciu.

In orice caz,ti-ai cam bulit sansele de a fi cu ea.Inca de la inceput ai gresit ca ai tot palavragit cu ea pe mess si la telefon.Inca de la inceput trebuia sa ii arati clar ca o placi.Tu nu te-ai uitat la filmele cu tineri,in care baiatul ii spune fetei ca e draguta,car ar dori sa iasa cu ea la o cafea,seara o duce frumusel acasa,la despartire baiatul saruta mana sau gura fetei,dupa caz? :lol:

Eu te sfatuiesc sa ramaneti prieteni buni si sa iti incerci norocul cu alta fata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las' ca o sa se iveasca alt baiat mai destept decat tine,si ala n-o sa considere sarutul o marlanie ci un deliciu.

In orice caz,ti-ai cam bulit sansele de a fi cu ea.Inca de la inceput ai gresit ca ai tot palavragit cu ea pe mess si la telefon.Inca de la inceput trebuia sa ii arati clar ca o placi.Tu nu te-ai uitat la filmele cu tineri,in care baiatul ii spune fetei ca e draguta,car ar dori sa iasa cu ea la o cafea,seara o duce frumusel acasa,la despartire baiatul saruta mana sau gura fetei,dupa caz? :lol:

Eu te sfatuiesc sa ramaneti prieteni buni si sa iti incerci norocul cu alta fata.

Am zis ca sarutul mi se parea o marlanie in situatia aia, nu in general :))

De avut sanse oricum credeam ca nu mai am, plus ca nu mai e posibil.Din moment ce eu sunt aici si probabil ma voi mai intoarce in Romania doar in vacante si cel mai devreme, la anu' pe vremea asta clar e imposibil sa fiu cu ea...

Dar ma gandesc, de ce continua sa se poarte asa...Cand totusi vede ca eu am un comportament mai nepasator, cel putin in ultima vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

conteaza ce sunt?

a evita nu e acelasi lucru cu sictirul....nepasarea nici atat... :jester:

ea dupa cum spuneai se joaca cu baieti ca tine..so, tu ce vrei sa demonstrezi?

 

situatia e clara..ramai cu ea si faci dragostea cu mana stanga sau gasesti alta si faci dragoste..asta in cazul in care nu consideri asta o marlanie :crazy:

 

copiii astia :doh:

Editat de Maybe not

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×