Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o prietena, pe care o cheama Ioana. Este casatorita de 8 ani, timp in care nu a avut niciun motiv sa se indoiasca de fidelitatea sotului. Saptamana trecuta ,insa, ea dezlega un rebus la birou in timp ce sotul se uita la televizor. la un moment dat, el, negasind telecomanda, intreaba "Miha..... Ioana, unde e telecomanda? ". Dupa cateva secunde de soc , ea il intreaba : "Cine e Mihaela? " Nu au nicio ruda, prietena, cunostinta sau vecina pe nume Mihaela, ori "Miha" in capul ei nu putea veni decat de la Mihaela. El, cica preocupat de televizor, se face ca nu intelege pana cand ea ii repeta " De ce ai zis miha.. unde e telecomanda? " . El ii raspunde : Dar n-am zis Miha, am vrut sa spun Mirela, nu stiu de ce, ce a fost in capul meu. Raspunsul lui i s-a parut si mai naucitor decat prima asertiune, intrucat nici Mirele nu au in cercul apropiatilor. Cand ea a insistat cu intrebarile, el a inceput sa tipe ca e numai vina ei ca nu pune telecomanda unde trebuie :stars: .

 

Si acum,intrebarile : De ce a vrut el sa scape de o minciuna cu alta minciuna? De ce n-a gasit o minciuna mai inteligenta, macar? E cazul s-o linistesc pe prietena mea in privinta fidelitatii sotului, sau are motive sa se teama?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ea a insistat cu intrebarile, el a inceput sa tipe ca e numai vina ei ca nu pune telecomanda unde trebuie :stars: .

 

Si acum,intrebarile : De ce a vrut el sa scape de o minciuna cu alta minciuna? De ce n-a gasit o minciuna mai inteligenta, macar? E cazul s-o linistesc pe prietena mea in privinta fidelitatii sotului, sau are motive sa se teama?

 

Faptul ca el s-a enervat cand a fost prins cu minciuna, denota ca ceva totusi nu e in regula. Acu' nah, nu-i musai sa fie vorba de infidelitate (inca :o: ), poate doar se gandea la vreo colega noua de birou sau de afaceri :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O tipa a murit deoarece a pronuntat numele altui barbat in timp ce facea dragoste cu iubitul ei. A ucis-o.

 

E cazul s-o linistesc pe prietena mea in privinta fidelitatii sotului, sau are motive sa se teama?

Este cazul sa iti vezi de treaba.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu Rose's.

Iritarea lui arata ca ceva a fost atins.

Da´ cat de stupid poate fi omul ala ca sa spuna ca de fapt se referea la Mirela, nu la Mihaela... asta dupa ce a zis Miha?

Reactia lui de moment a fost ceva de genul sa spuna orice, absolut orice ca sa ii distraga mintea sotiei de la Mihaela, adevarata problema. Si i-a luat si ceva timp (cica preocupat de televizor nu raspundea) pana sa gaseasca "solutia". :roll:

 

Dar poate iritarea arata ca s-a saturat de insistentele sotiei, cand de fapt chiar nu era nimic, sa zicem.

 

E cazul s-o linistesc pe prietena mea in privinta fidelitatii sotului, sau are motive sa se teama?

 

Cred ca nu putem trage o concluzie in privinta fidelitatii lui.

Editat de Hypathia
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cazul sa iti vezi de treaba.

 

 

Mda, asa as vrea si eu, dar nu stiu de ce ea crede ca eu am toate raspunsurile si insista sa-i zic ce si cum.

 

Cred ca nu putem trage o concluzie in privinta fidelitatii lui.

 

 

Temerea infideltiatii a venit dintr-o realitate de cuplu pe care n-o pot expune aici. El i-a zis ca are o noua colega de servici, Mihaela. Iar modul familiar in care el a zis "Miha" a dus-o cu gandul departe. Dar asta dupa doua zile de insistente din partea ei.

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

i-ajunge si omului dupa 8 ani!

 

 

:rot:

 

Ar fi culmea sa-i zic asta. Doamne, bine ca nu ma cheama Mihaela :sweating:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×