Sari la conținut
Forum Roportal
Flee

Rugaciune puternica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prin ascultare si implinind voia Lui,deci fara sa pacatuiesti.Il vedem pe Iov ca a fost incercat si nu a pacatuit.Sotul meu a suferit un grav accident de munca.Eu am mai cartit si murmurat,insa el in durerile cele mari spunea:''Eu stiu unde merg,am un loc pregatit.Voia Lui sa se faca.''

 

Nu are nicio logica atata timp cat El stie dinainte care va fi raspunsul tau la incercari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nicio logica atata timp cat El stie dinainte care va fi raspunsul tau la incercari.

Nu are nici o logica ce spui tu.Daca Dumnezeu la judecata ti-ar spune ca te faci vinovat de ce ai fi facut in incercare,ce ai spune?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nici o logica ce spui tu.Daca Dumnezeu la judecata ti-ar spune ca te faci vinovat de ce ai fi facut in incercare,ce ai spune?

As spune ca are dreptate ce pot sa spun,pentru ca poti pacatui "si cu lucrul ,si cu fapta SI CU GANDUL".Asa ca... :focus: :focus: pentru inculpat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca Dumnezeu la judecata ti-ar spune ca te faci vinovat de ce ai fi facut in incercare,ce ai spune?

 

Ca dumnezeu este vinovat! Nimic pe lume nu se intampla fara stirea si voia sa, deci nu trebuia sa permita greseala! Ori e atoatestiutor si atoateputernic, ori sa lase pe altii care se pricep mai bine la treaba de zeu sef!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca dumnezeu este vinovat! Nimic pe lume nu se intampla fara stirea si voia sa, deci nu trebuia sa permita greseala! Ori e atoatestiutor si atoateputernic, ori sa lase pe altii care se pricep mai bine la treaba de zeu sef!

Si o sa spuna "ti-am dat 10 porunci,ai calcat vreodata una?Da!In iad cu tine pacatosule!In focul cel vesnic!!! Hei pacatosule,nu uita ca te iubesc ,da? La foc cu el!!" Dar sa nu fim suparati,si EL o sa vina cu noi in iad,nu?Ca doar si-a ucis propriul copil.Asa ca capul sus,schimbam numai locatia!! :friends:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si o sa spuna "ti-am dat 10 porunci,ai calcat vreodata una?Da!In iad cu tine pacatosule!In focul cel vesnic!!! Hei pacatosule,nu uita ca te iubesc ,da? La foc cu el!!" Dar sa nu fim suparati,si EL o sa vina cu noi in iad,nu?Ca doar si-a ucis propriul copil.Asa ca capul sus,schimbam numai locatia!! :friends:

 

O crima abjecta si fara folos.Omenirea i si vede mai departe de treaba.Nu aveau o lege inainte de IAsus si o callca si acuma cu gindul ca Isus ia scapat de jugul legii.

Cind a ti purtat acest jug ?Si de ce inainte pedesea pe cei ce nu pazeau, iar pe voi care a ti calcat si inainte, va blagosloveste si acum pentru calcare.Ce dumnezeu poate fi acesta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca dumnezeu este vinovat! Nimic pe lume nu se intampla fara stirea si voia sa, deci nu trebuia sa permita greseala! Ori e atoatestiutor si atoateputernic, ori sa lase pe altii care se pricep mai bine la treaba de zeu sef!

 

 

 

Dar eu am primit iertarea prin Jertfa Domnului Isus sunt mantuita prin Har prin credinta!,,Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.,,

Editat de EmaS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te cred! Daca erai mantuita se vedea si nu mai era necesar sa faci lobby pentru cei trei in unu :o: Tot la fel ca tine pot spune si eu ca m-a ales Zeus ca mana lui dreapta, ca doar nu ma doare nici gura si nici degetele sa scriu ;)

Crestinii autentici primesc certitudinea mantuirii.,, Şi Eu voi ruga pe Tatăl, şi El vă va da un alt M

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crestinii autentici primesc certitudinea mantuirii.

 

Unde-i mantuirea? :blink: Certitudinea in ce consta, in citate dintr-o carte? :o: Hai sa-ti spun eu care e singurul lucru cert pe lumea asta: moartea si atat! De acolo nu s-a intors nimeni pana acum... ca daca era vreeunul mantuit venea sa ne spuna si noua!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×