Sari la conținut
Forum Roportal
Flee

Rugaciune puternica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai devreme sau mai tarziu toti oameni o sa devenim credinciosi in functie de cate suferim in viata ,cand necazurile sunt peste noi singurul lucru care ii mai ramane unui om este credinta.

 

hello...sunt noua pe aici si nu stiu chiar daca m-am bagat bine la subiect... vreau sa fac ceva cunoscut,unii dintre voi poate au auzit de ea ...altii nu anyway este vorba despre o rugaciune puternica eu am tinut-o 3 zile de marti( inca nu mi s-a implinit dar totusi e mai bine) si se tine 9 te ajuta intr-o dorinta de a ta din cate am auzit la multi oameni li s-a implinit inainte sa termine cele 9 marti... si se tine o lumanare aprinsa de la biserica,eu chiar cred in ea,dat fiind ca aproape toti oamenii care au zis - o au scapat de necazuri poate e si treaba cu gandirea colectiva cert este ca da te ajuta dar parerea mea este ca trebuie sa fie spusa din inima.

SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.

Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune

1 Tatal nostru

3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme sau mai tarziu toti oameni o sa devenim credinciosi in functie de cate suferim in viata ,cand necazurile sunt peste noi singurul lucru care ii mai ramane unui om este credinta.

 

 

Eu nu cred asta.....

Apropo , care e balaurul ce zace la picioarele Mariei ?

Editat de VEMANS
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

placebo :roll:

 

Eu nu cred asta.....

Apropo , care e balaurul ce zace la picioarele Mariei ?

 

 

Marta, nu Maria. Marta, sora lui Lazar si a Mariei din Betania.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Marta, nu Maria. Marta, sora lui Lazar si a Mariei din Betania.

Mea culpa . N-am stiut ca si asta are puteri miraculoase :doh:

Dar intrebarea ramane . Cine e balaurul de la picioarele ei ?

Editat de VEMANS
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme sau mai tarziu toti oameni o sa devenim credinciosi in functie de cate suferim in viata ,cand necazurile sunt peste noi singurul lucru care ii mai ramane unui om este credinta.

In functie de tipul suferintei, creierul iti creeaza iluzia existentei lui Dumnezeu si diferite astfel de iluzii din domeniul religiei/paranormalului. Am simtit si eu astfel de iluzii si erau foarte convingatoare. Dar un om rational isi da seama ca nu sunt reale, asa incat un om rational oricate suferinte ar indura in viata, tot nu va deveni credincios.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme sau mai tarziu toti oameni o sa devenim credinciosi in functie de cate suferim in viata, cand necazurile sunt peste noi singurul lucru care ii mai ramane unui om este credinta.

 

Parca sunteti ca satanistii din trupa Agathodaimon. Numai astia cred ca sunt sfintiti cu roua suferintii. :lol: Existenta suferintei si a tristetii in aceasta viata nu ar trebui sa ne transforme in credinciosi, ba dimpotriva - ar trebui sa ne puna pe ganduri - pentru ca suferinta si tristetea sunt malefice, dau dovada de imperfectiune in natura, iar imperfectiunea si rautatea nu sunt caracteristice lui Dumnezeu. Sau ma insel ?!

 

Apropo ! In paradis nu exista durere si tristete, deci cu siguranta aici nu e paradisul. Lumea aceasta imi pare mai mult un soi de purgatoriu...

Editat de Andrei Ren
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme sau mai tarziu toti oameni o sa devenim credinciosi in functie de cate suferim in viata ,cand necazurile sunt peste noi singurul lucru care ii mai ramane unui om este credinta.

 

hello...sunt noua pe aici si nu stiu chiar daca m-am bagat bine la subiect... vreau sa fac ceva cunoscut,unii dintre voi poate au auzit de ea ...altii nu anyway este vorba despre o rugaciune puternica eu am tinut-o 3 zile de marti( inca nu mi s-a implinit dar totusi e mai bine) si se tine 9 te ajuta intr-o dorinta de a ta din cate am auzit la multi oameni li s-a implinit inainte sa termine cele 9 marti... si se tine o lumanare aprinsa de la biserica,eu chiar cred in ea,dat fiind ca aproape toti oamenii care au zis - o au scapat de necazuri poate e si treaba cu gandirea colectiva cert este ca da te ajuta dar parerea mea este ca trebuie sa fie spusa din inima.

SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.

Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune

1 Tatal nostru

3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

0

 

Mare putere are rugaciunea facuta cu credinta.Eu personal cand am trecut prin incercarea de foc, ma rugam tot timpul in cugetul meu la Dumnezeu, si in ciuda adversitatilor prin care treceam, pacea Lui domnea peste inima mea. El imi dadea putere sa pot inainta prin credinta si recunosc ca daca nu era de partea mea, m-as fi prabusit sub povara grea. Slavit sa fie Domnul, caci El ne poarta intotdeauna in carul Lui de biruinta. Credinta se uita la Dumnezeu, iar sentimentele la ceea ce se intampla in jurul nostru. Credinta isi pune increderea in caracterul lui Dumnezeu si in promisiunile Lui. Trebuie sa stim ca orice lucru lucreaza impreuna spre binele celor ce-l iubesc pe Dumnezeu. El ingaduie evenimentele si imprejurarile in viata noastra ca sa ne invete, sa ne modeleze, sa ne transforme asemenea Fiului Sau. Deci haideti sa fim credinciosi, nu necredinciosi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai puternica rugaciune este "Tatal nostru" mai ales la versetul " Si nu ne duce pe noi in ispita" :crazy:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai puternica rugaciune este "Tatal nostru" mai ales la versetul " Si nu ne duce pe noi in ispita" :crazy:

 

 

,,Căci Dumnezeu nu poate fi ispitit ca să facă rău, şi El

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,Căci Dumnezeu nu poate fi ispitit ca să facă rău, şi El însuşi nu ispiteşte pe nimeni. 14 Ci fiecare este ispitit, când este atras de pofta lui însuşi şi momit. ,,

 

Deci Isus a mintit cand L-a invatat pe apostol rugaciunea :crazy:

Editat de VEMANS
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×