Sari la conținut
Forum Roportal
sarah12

Cum sunt privite persoanele cu tulburari afective?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

destul de buna, nu am manifestari bizare, nici nu ma cred agentul 007

 

 

trebuie sa suferi abuzuri mari ca sa ajungi sa te crezi agentul 007, intangibil, zmeul zmeilor, si trebuie sa-ti placa minciuna

Daatorita bolii nu te consideri inferior lor(desigur poti compensa-unul din compensatii e chiar inteligenta ta_sau ierti,spiritual???!!!!Totusi exista o furie in tine,pe care nu o inteleg-vorbim in subiectul-parintii,impostori...).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daatorita bolii nu te consideri inferior lor(desigur poti compensa-unul din compensatii e chiar inteligenta ta_sau ierti,spiritual???!!!!Totusi exista o furie in tine,pe care nu o inteleg-vorbim in subiectul-parintii,impostori...).

 

 

nu mai exista acea furie

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pragmatic vorbind, patronii romani, care nu-s altceva decat niste talhari ascunsi sub haina legii(care la noi nu prea se respecta), nu te vor da afara pentru vreo boala(ca e discriminare), iti vor gasi insa nod in papura daca afla de boala ca sa te convinga sa accepti un salariu mai mic sau un post mai prost in firma. E ceva ce tine de economie... patronului ii pasa prea putin de boala ta, ii pasa doar ca ii dai motiv sa te plateasca mai putin. Ei nu fac diferenta intre boli si tulburari oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pragmatic vorbind, patronii romani, care nu-s altceva decat niste talhari ascunsi sub haina legii(care la noi nu prea se respecta), nu te vor da afara pentru vreo boala(ca e discriminare), iti vor gasi insa nod in papura daca afla de boala ca sa te convinga sa accepti un salariu mai mic sau un post mai prost in firma. E ceva ce tine de economie... patronului ii pasa prea putin de boala ta, ii pasa doar ca ii dai motiv sa te plateasca mai putin. Ei nu fac diferenta intre boli si tulburari oricum.

Ai perfecta dreptate,dar am muncit mult sa ajung aici,nu mi-as dori ceva inferior.

 

Eu cred ca nu ar trebui sa facem publica boala, daca terapeutul nu ne spune asta. Confidentialitatea este cu doua sensuri, nu numai din partea medicului. La ce m-as duce eu maine la servici sa zic in stanga si-n dreapta : stii, eu sunt fobica, stii, eu am ulcer, stii, sunt depresiva? Cu ce m-ar ajuta?

Nu sunt o guraliva,nu vorbesc ca sa nu tac.Dar uneori boala te da de gol(exemplu agorafobia).

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te corectez din nou-sper sa nu te superi-eu sunt fobica,deci labila emotional cum spui...si totusi merg la psihiatru si imi da tratament medicamentos.In rest,am inteles,sunt de acord cu tine.

 

Ne poti spune si noua ce tulburare afectiva ai tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne poti spune si noua ce tulburare afectiva ai tu?

Cum am mai spus am o fobie si implicit o depresie mai accentuata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×