Sari la conținut
Forum Roportal
Ffap

Chitara!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara! Am revenit la ideea ca vreau sa-mi cumpar chitara. Am mai avut tendinta asta, insa tot imprumutam de la prieteni, si pe timp de iarna imi dadeam seama ca nu am timp de ea. Nu vreau nimic scump, pentru ca nu-mi permit si sunt incepatoare.

M-am oprit la astea doua. Problema e ca nu stiu nimic despre firma lor. Prima mi se pare o oferta geniala. Ma puteti sfatui, daca sa aleg una dintre astea doua sau sa ma indrept inspre Flame, Fender, Hora? Multumesc anticipat!

1. Set [ideea ca e prima oara cand aud de firma aia ].

2. Clasica

Editat de Ffap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e foarte important ce chitara iti cumperi, mai ales la inceput. Important e sa zdrangane bine si sa n-aiba gauri (nedorite). :crazy: :crazy: :crazy:

Eu zdranganesc pe o chitara mai batrana decat mine, sparta-n .. adica rupta in ...( bai, ce urat suna) adica dezlipita in ... partea de jos - ma-ntelegi tu :blink: - si ne impacam de minune (inca)! :huggles: Chitara cu lemn 'jmecher' si alte cele mi-as lua doar dupa ce as decide ca sunt la fel de priceputa ca un jimmy hendrix sau dumnezeu stie cine si ca vreau cariera cu asa ceva. 8) Dar daca e doar un hobby, n-as da prea multi bani pe chitara.

In fine, cred ca deja ti-ai luat chitara. Eu pur si simplu am simtit nevoia sa vorbesc singura si am vazut topicul asta cu chitara (e draguta :wub: ). :huh:

Toate cele bune (oricui vede asta)!

Editat de Methala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e foarte important ce chitara iti cumperi, mai ales la inceput. Important e sa zdrangane bine si sa n-aiba gauri (nedorite). :crazy: :crazy: :crazy:

Eu zdranganesc pe o chitara mai batrana decat mine, sparta-n .. adica rupta in ...( bai, ce urat suna) adica dezlipita in ... partea de jos - ma-ntelegi tu :blink: - si ne impacam de minune (inca)! :huggles: Chitara cu lemn 'jmecher' si alte cele mi-as lua doar dupa ce as decide ca sunt la fel de priceputa ca un jimmy hendrix sau dumnezeu stie cine si ca vreau cariera cu asa ceva. 8) Dar daca e doar un hobby, n-as da prea multi bani pe chitara.

In fine, cred ca deja ti-ai luat chitara. Eu pur si simplu am simtit nevoia sa vorbesc singura si am vazut topicul asta cu chitara (e draguta :wub: ). :huh:

Toate cele bune (oricui vede asta)!

Haha. Uite ca inca n-am ajuns sa-mi iau chitara. De-abea acuma mi-am lamurit parintii. Nu pot decide intre o Hora Reghin Standard M sau un Stagg (clasica). As alege Hora, dar am auzit ca are fretbuzz X_X.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am si eu o chitara zipy+un amplificator de 10W tot zipy.

Cand dau amplificatorul peste jumate se aude un bazit foarte puternic...(mai tare decat chitara)

ps:ce ii pot face?

Editat de Bodi2001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 07.08.2011 la 0:04, Ffap a spus:

Buna seara! Am revenit la ideea ca vreau sa-mi cumpar chitara. Am mai avut tendinta asta, insa tot imprumutam de la prieteni, si pe timp de iarna imi dadeam seama ca nu am timp de ea. Nu vreau nimic scump, pentru ca nu-mi permit si sunt incepatoare.

M-am oprit la astea doua. Problema e ca nu stiu nimic despre firma lor. Prima mi se pare o oferta geniala. Ma puteti sfatui, daca sa aleg una dintre astea doua sau sa ma indrept inspre Flame, Fender, Hora? Multumesc anticipat!

1. Set [ideea ca e prima oara cand aud de firma aia ].

2. Clasica

Incearca si pe https://www.soundstil.ro/instrumente-muzicale/chitare, poate gasesti o chitara care sa ti se potriveasca. Seara frumoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×