Sari la conținut
Forum Roportal
chowie

Rasele nordice

Postări Recomandate

Cred ca ar trebui sa specifici la ce rase te referi :friends:

Asa este,ai dreptate.Vorbim aici despre SAMOYEDE,MALAMUT DE ALASKA,HUSKY SIBERIAN,CHOW CHOW SI AKITA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cainii husky siberieni sunt ff frumosi. Mi-ar placea sa am unul.

Cat despre ceilalti nu prea stiu nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o nelamurire. Una din diferentele majore intre Husky si Malamut o constituie ochii. Care ii are alabstri? :friends:

Husky siberian are ochii albastri,in cazul in care un malamut are ochii albastri cu siguranta ca nu este rasa pura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o nelamurire. Una din diferentele majore intre Husky si Malamut o constituie ochii. Care ii are alabstri? :doh:

 

Mai este o diferenta intre cele doua rase: blana malamutului este mai deasa, iar urechile sunt mai rotunjite spre varf si cu mai mult par. :P Si din cate stiam eu, la husky nu sunt chiar rare cazurile in care exemplarul are un ochi de o culoare si celalt de alta (de obicei combinati de albastru si caprui). :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A-ha. M-am lamurit.Mersi mult. :doh:

Desi, cred ca tot dupa ochi ma iau. Daca sunt 'mai rotunjite', ar trebui sa ii vad comparativ sa imi dau seama, cred.

Am observat si eu chestia cu ochii de culori diferite. Sunt foarte interesanti. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat si eu chestia cu ochii de culori diferite. Sunt foarte interesanti. :crazy:

 

Avea si o denumire "fenomenul" asta, dar nu-mi mai amintesc. Poate stie vreunul dintre voi... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×