Sari la conținut
Forum Roportal
WeakSoul

Ma pierd...

Postări Recomandate

Pe zi ce trece simt cum fiecare bucatica din mine se pierde...! :cry:

Parintii imi reproseaza mereu ca nu stiu sa am grija de mine, mama in special pretinde ca am un comportament bizar si alte critici... o supar mai mereu iar eu ma enervez usor si totul iese cam urat.Prin "comportament bizar" ea se refera la faptul ca sunt prea inchisa, ca nu stiu sa fiu mai sociabila si sunt inca constienta de asta, incerc sa ma indrept dar mereu fac acelasi greseli.Da... sunt timida in special cu oamenii noi ma simt blocata si prea incordata. Doar cu 2 prietene cele mai bune ma simt in largul meu in rest...!Chiar azi un cunoscut (cam enervant de felul lui) m-a salutat dar s-a parut ca a fost ironic salutul si l-am ignorat apoi mi-am dat seama ca langa el erau mai multi cunoscuti care i-am ignorat fara sa vreau. Stiu ca poate pare o prostie sau poate nu ma intelegeti, dar nu o fac intentionat, pur si simplu cred ca mi-e frica sa nu fiu luata peste picior! Nu am incredere in mine, mereu ma gandesc sa nu fi zis ceva gresit in unele cazuri. Mai ales ma calca pe nervi vreo cativa fosti colegi care ma barfesc si mi-au zis odata ca sunt cea mai fraiera fiinta pe care au cunoscut-o. Insa astfel de porcarii incerc sa le ignor. Dar uneori reusesc sa ma loveasca in suflet :( .

In acest topic am decis sa-mi descarc sufletul , sper sa nu par prea ridicola ! :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti ridicola deloc :friends:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In tine stau resursele sa depasesti orice greutate care apare in cale :friends:

 

Nu toti sunt tampiti . Stiu ca e dificila partea sa vezi care e de gasca si care nu e . Insa cand dai de oameni de gasca eu zic ca merita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu toii ne pierdem pe undeva prin viata asta, dar reusim cumva sa ne regasim.Zburam ca sa cadem si cadem ca sa putem iarasi zbura.Caci viata e singurul absolut ce-l detinem.De aia.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori e bine sa te descarci, nu pari ridicola si, chiar daca ai parea, nu asta conteaza atata timp cat pe tine te face sa te simti mai bine faptul de a scrie... :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

! Nu am incredere in mine, mereu ma gandesc sa nu fi zis ceva gresit in unele cazuri. Mai ales ma calca pe nervi vreo cativa fosti colegi care ma barfesc si mi-au zis odata ca sunt cea mai fraiera fiinta pe care au cunoscut-o. Insa astfel de porcarii incerc sa le ignor. Dar uneori reusesc sa ma loveasca in suflet :( .

In acest topic am decis sa-mi descarc sufletul , sper sa nu par prea ridicola ! :tongue:

 

 

Neincredera in tine insati aceste specimene ti-au insuflat-o.

Daca te vor insulta iarasi, zicand ca esti fraiera, iti sugerez sa-i jignesti si tu.

 

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am citit postarea ta in mare parte m-am regasit pe mine.Si eu de multe ori am discutii cu mama legat de faptul ca nu stiu sa comunic,iar adesea cand merg singur pe strada am senzatia ca privirile celorlalti sunt atintite asupra mea lucru ce ma face sa ma simt putin stanjenit.Totusi eu inteleg cauza comportamentului meu,faptul ca nu comunic deschis cu ceilalti pentru ca nu vreau,pentru ca am constientizat ca nu sunt ceea ce imi doream sa fiu,simt ca nimeni nu ar putea intelege ceea ce am pe suflet si nefericirea prin care trebuie sa trec de fiecare data cand imi amintesc ca mi-as fi dort sa fiu altcineva.De multe ori imi doresc sa intalnesc pe cineva cu care sa pot impartasi tot ceea ce simt,sa nu mai adopt o masca in fata prietenilor actuali,sa ma prefac ca totul e bine si sa discut despre lucruri care nici nu ma intereseaza.Faptul ca ceilalti ne reproseaza ca nu stim sa comunicam nu este vina lor,este vina noastra si daca vreodata descoperi bariera care te impiedica sa faci acest lucru sper sa ai puterea sa o si inlaturi.Eu inca mai sper ca voi putea gasi pe cineva cu care sa vorbesc despre absolut orice.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×