Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Noul servar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Azi am reusit sa ma loghez...dar cum orice lucru bun tine putin... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata am reusit sa ma loghez, ba chiar am si postat. Acum din nou nu merge (sau merge normal :spiteful: ), ieri am sunat la provider si mi-am marit viteza. Ei spun ca e ceva problema cu site-ul (roportal) pt. ca nici ei nu au reusit de pa o coneziune de 10 Mbps sa intre.

Pina una alta ma dau batut.

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am luat legatura cu cei care fac hostingul si au spus ca totul e in regula. Am verificat si noi, de pe un server din State se incarca cu 90k/s paginile. La ping am vazut ca raspunde suficient de bine (v. Ares444).

Acum, nici eu nu stiu ce sa mai verific, dar am incercat sa le iau in ordine:

1. timpul de ping si ruta cu tracert

2. viteza de transfer (wget, opera)

3. timpul de raspunsul al serverului

1 a fost verificat mai sus, 3 a fost verificat si noua ne merge bine (local pe server se incarca instant), 2 ramane sa fie verificat de alti utilizatori.

 

E posibil sa fie o ruta prost construita la provider (sa mearga pe conexiunea de backup), avem in vedere asta, pana atunci va rog sa ne tineti la curent cu performantele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am luat legatura cu cei care fac hostingul si au spus ca totul e in regula. Am verificat si noi, de pe un server din State se incarca cu 90k/s paginile. La ping am vazut ca raspunde suficient de bine (v. Ares444).

Acum, nici eu nu stiu ce sa mai verific, dar am incercat sa le iau in ordine:

1. timpul de ping si ruta cu tracert

2. viteza de transfer (wget, opera)

3. timpul de raspunsul al serverului

1 a fost verificat mai sus, 3 a fost verificat si noua ne merge bine (local pe server se incarca instant), 2 ramane sa fie verificat de alti utilizatori.

 

E posibil sa fie o ruta prost construita la provider (sa mearga pe conexiunea de backup), avem in vedere asta, pana atunci va rog sa ne tineti la curent cu performantele.

 

 

Deci asa cum am spus cele mentionate de mine nu erau o CRITICA, cred ca am depasit faza asta.

La ping 5000 imi da time out, mai am doua dump-uri daca vrei ti le pun pe PM.

Acasa am de test pt. o saptamina 6 Mbps (cred ca ajunge, nu ?), de ieri am activat Fast Path si nu este nici un improvement.

In cazul meu de la RDS se dubleaza timpul (ping).

Sa inteleg ca noua din strainatate nu ne mai dati access pe roportal sa nu va contaminam ? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×