Sari la conținut
Forum Roportal
cocacola

Sarcina - este sau nu este -

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

Am si eu un mare necaz, va rog sa imi scrieti daca puteti sa ma ajutati intr-un fel:

Am 21 de ani sunt studenta si necasatorita, prietenul meu (stabil si unic) este si el student, ne vedem numai in weekenduri deoarece invatam in loc diferite, sexul a fost intotdeauna protejat cu prezervativ si cu toate astea cred ca am ramas insarcinata(mi-a intarziat ciclul o sapt, ceea ce mie nu mi se intampla), urmeaza sa merg la medic in urmatoarele zile, mai vreau sa astept o zi doua, poate......................

Oricum intrebarea mea e legata de intreruperea de sarcina, caci asta voi face din pacate daca este sa fie sarcina, daca ati trecut prin asa ceva v-as fi f recunoscatoare sa imi spuneti cum a decurs procedura si cum v-ati simtit (fizic, cvaci phihic sigur nu a fost usor) in timpul interventiei si dupa.

Va f f f multumesc!!!

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

Am si eu un mare necaz, va rog sa imi scrieti daca puteti sa ma ajutati intr-un fel:

Am 21 de ani sunt studenta si necasatorita, prietenul meu (stabil si unic) este si el student, ne vedem numai in weekenduri deoarece invatam in loc diferite, sexul a fost intotdeauna protejat cu prezervativ si cu toate astea cred ca am ramas insarcinata(mi-a intarziat ciclul o sapt, ceea ce mie nu mi se intampla), urmeaza sa merg la medic in urmatoarele zile, mai vreau sa astept o zi doua, poate......................

Oricum intrebarea mea e legata de intreruperea de sarcina, caci asta voi face din pacate daca este sa fie sarcina, daca ati trecut prin asa ceva v-as fi f recunoscatoare sa imi spuneti cum a decurs procedura si cum v-ati simtit (fizic, cvaci phihic sigur nu a fost usor) in timpul interventiei si dupa.

Va f f f multumesc!!!

:blink:

singurul gand este avortul? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca imi doresc un copil la un moment dat, dar nu e momentul, vreau sa imi continui studiile si apoi sa imi intemeiez o fam., nu invers. Nu vreau sa aduc pe lume un copil caruia sa ii pot oferi doar o farfurie de mancare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles ca imi doresc un copil la un moment dat, dar nu e momentul, vreau sa imi continui studiile si apoi sa imi intemeiez o fam., nu invers. Nu vreau sa aduc pe lume un copil caruia sa ii pot oferi doar o farfurie de mancare.

era un topic despre avorturi. citeste pe acolo poate ai sa-ti faci o idee despre ce vrei sa faci. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

Am si eu un mare necaz, va rog sa imi scrieti daca puteti sa ma ajutati intr-un fel:

Am 21 de ani sunt studenta si necasatorita, prietenul meu (stabil si unic) este si el student, ne vedem numai in weekenduri deoarece invatam in loc diferite, sexul a fost intotdeauna protejat cu prezervativ si cu toate astea cred ca am ramas insarcinata(mi-a intarziat ciclul o sapt, ceea ce mie nu mi se intampla), urmeaza sa merg la medic in urmatoarele zile, mai vreau sa astept o zi doua, poate......................

Oricum intrebarea mea e legata de intreruperea de sarcina, caci asta voi face din pacate daca este sa fie sarcina, daca ati trecut prin asa ceva v-as fi f recunoscatoare sa imi spuneti cum a decurs procedura si cum v-ati simtit (fizic, cvaci phihic sigur nu a fost usor) in timpul interventiei si dupa.

Va f f f multumesc!!!

:stars:

Ai facut testul de sarcina?

 

Bineinteles ca imi doresc un copil la un moment dat, dar nu e momentul, vreau sa imi continui studiile si apoi sa imi intemeiez o fam., nu invers. Nu vreau sa aduc pe lume un copil caruia sa ii pot oferi doar o farfurie de mancare.

Ma duc sa-mi trag una...de cand un copil poate fi o bariera in realizarea unei femei??

Daca te gandesti deja ca esti insarcinata: aveti parinti? iti iubesti prietenul? va faceti planuri de viitor?

 

PS: Nimic nu e intamplator in lume :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles ca imi doresc un copil la un moment dat, dar nu e momentul, vreau sa imi continui studiile si apoi sa imi intemeiez o fam., nu invers. Nu vreau sa aduc pe lume un copil caruia sa ii pot oferi doar o farfurie de mancare.

Nu lua in serios moralistele de pe-aici. E decizia ta 100 % si nu e treaba nimanui, in afara de tine. Si nu e nici o graba, mai ai destule saptamani pentru a lua o decizie. Nu e nici un motiv sa intri in panica.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu lua in serios moralistele de pe-aici. E decizia ta 100 % si nu e treaba nimanui, in afara de tine. Si nu e nici o graba, mai ai destule saptamani pentru a lua o decizie. Nu e nici un motiv sa intri in panica.

Vezi cum iti place sa fii rautacios? :blink:

Ea nici macar nu si-a facut un banal test de sarcina...si deja isi face mustrari de constiinta.Ote-asa gandim ....hop top..gata.

Ce simple sunt unele lucruri :stars:

Editat de mirelutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu lua in serios moralistele de pe-aici. E decizia ta 100 % si nu e treaba nimanui, in afara de tine. Si nu e nici o graba, mai ai destule saptamani pentru a lua o decizie. Nu e nici un motiv sa intri in panica.

daca a intrebat, vrea niste pareri. decizia ii va apartine ei in procent de 100%, normal. eu una nici cand am facut avort, nici cand am pastrat copilul n-am intrebat pe nimeni daca da sau nu :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar vroiam un raspuns, la intrebarea pe care am adresat-o, dar daca nu se poate................

Chiar nu cred ca e momentul pt un bb, iar daca aveti o alta parere, sorry.

ce sa fac cu un bebe, sa il tin cu mine in camera de camin, sau sa fac studii la ff????????????????????????

Eu chiar cred ca unele lucruri se intampla fara nici un sens si ca lucrurile trebuie sa aiba o insiruire logica, dar na...............fiecare cu ale lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa aduc pe lume un copil caruia sa ii pot oferi doar o farfurie de mancare.

 

Un copil are nevoie de foarte putine pentru a fi cu adevarat fericit...

Eu provin dintr-o familie in care parintii nu au avut venituri mari... si ne-am descurcat... mai intai fiind 3 copii apoi 5 copii...

 

Oricum ai inceput bine, intereseaza-te... afla toate povestile... si indiferent ce vei face asigura-te ca intelegi exact ce faci si ca faci exact ce vrei tu nu ce "trebuie".

Nu fa un astfel de gest pentru ca asa "trebuie", pentru ca asa vrea lumea, sau pentru ca asa cred unii ca-ti protejezi tu viitorul.

Gandeste-te!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×