Sari la conținut
Forum Roportal
Hydro314

E normal ca o tara sa vanda "Compania Nationala de Transport al Energiei Electrice"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"ca populatia din regiune este cea care are dreptul sa hotarasca, si profiturile trebuie sa revina regiunii".

 

In acest caz nu se aplica deoarece reteau de inalta tensiune este peste tot teritoriul tarii noastre:

 

Uitati cum sunt dispuse liniile de inalta tensiune:

 

http://www.transelectrica.ro/StareSistem/protocoale/starea_sistemului.php

 

Inelul de 400 kV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare drepttate ,

Multumesc pentru replica dumitale dar se pare ca tocmai dumneata si multi alti romani cred ca tine si cine nu intelege exacta situatie nu sunt eu,ne-romanul.

De fapt buba incepe de la neintelegerea voastra ca trenul economii voastre merge pe alte sine decat cum a mers inainte de 1989.

In primul rand,intelege dumneata ca telul a lui UE este ca la sfarsit ,toate tarile membre sa fiu o mare tara cu ca si cum mari judete si la fiecare judet sa fie un guvern care va fii dependent de parlamentul UE care numai el va face legi si indruma toate guvernele "judetilor". Deacuma azi UE va trimite cereri care trebuiesc implinite . Cetatenii diferitelor tari pot trece dintr-o tara in alta aproape fara restrictie. La nationalism si patriotism cum au fost cunoscuti pana azi nu au loc in tara membra la UE.

Cand si daca vor fii diferende intre tari,inclusiv tari vecine care nu depind de UE,numai UE se va ocupa de aceste diferende si mai mult ca sigur ca le va aplana repede,uneori in detrimentul unei tari membra la UE.

Asa ca toate lozincile patriotice se pot pune in naftalina.

Se pare ca la problema daca sa se vinda o societate in propietatea romana sau nu si in ce cazuri daca da, nu prea ai raspuns . Te-ai multumit sa explici ceva din mentalitatea romanilor. Eu cred ca este de preferat un roman care are traiul asigurat si poate mai putin mandru decat un roman cu burta goala si fara trai asigurat dar foarte....mandru de propietatile tarii lui.

 

Ai maree dreptate, lozincile patriotice se pot pune la naftalina, !!!! Si eu ced ca este de preferat un evreu cu traiul asigurat angajat la un palestinian decat un evreu cu burta goala care sa impuste palestinieni ce isi apara teritoriul !! Cred ca ar fi de preferat ca evreii sa re- vandda fasia Gaza si alte teritorii palestinienilor,, care oricum au apartinut acestora , asa ar renunta la nationalismul asta rudimentar de care vorbesti tu !! CATA DREPTATE AI !!

 

Asta cu STatul e cel mai prost administrator , e un jalnic pretext pt privatizare ,de fapt , stim cu totii coruptia politica genereaza aceasta proasta administrare !

Daca ,statul ar controla mult mai sever conducerea acestor intreprinderi de stat , sau conducerea nu ar fi numita politic , nu ar fi nevoie de nici o privatizare !

AICI SERVICIILE SECRETE AU UN EXTREM DE MARE ROL .,,,,,,,,,,,,,,,Poate chiar cei de afara , pt a acapara aceasta mina de aur , au tras sfori pana s-a ajuns in aceasta situatie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×