Sari la conținut
Forum Roportal
lynxul_negru

Defecte fizice devenite avantaje

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca sa contracaram efectul deprimant al topicului cu aproape acelasi nume, care insira defectele fizice devenite complexe, m-am gandit sa vorbim si despre defectele fizice care s-au transformat in avantaje fatise pentru voi, prietenii si cunoscutii vostri sau pentru cine vreti voi. Trasaturi care i-au avantajat in anumite situatii sau care ii fac mai simpatici, mai sarmanti, mai haiosi ...

 

De exemplu am un prieten care e scund, indesat, cu un pic de burta si cu o fata rotunda ca luna plina. Insa aspectul lui, care bate spre cel al piticilor din desenul animat cu Alba ca Zapada, devine unul cuceritor atunci cand ii ataseaza un zambet si o veselie molipsitoare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, pai eu, de exemplu, am breton...si daca nu il indrept se face precum codita de purcel. Atunci cand ma prinde ploaia sau e umezeala...el [bretonul] se dezlantuie. E teribil de amuzant cand mi se face cate un carnacior in frunte. :aranjare:

 

 

:lol:

Editat de Ana 1996
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nasul stramb. Asta m-a facut sa fiu perceput daca nu mai placut, macar mai putin sobru. Cand imi vede "carma", lumea are o senzatie de shui si se relaxeaza. Daca mai bag si zambetul meu piezis ... :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place topicul asta, chiar imi place!!!

 

Voiam sa spun despre nasul carn ceva: mi se pare foarte vesel; chiar am ramas surprinsa sa aflu (de pe inepuizabila sursa navigabila, Internetul), ca cele mai multe persoane care isi fac rinoplastie (sau cum se numeste operatia la nas), vor ca acesta sa aiba varful usor ridicat. :D

Editat de Ana 1996
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am admirat darzenia si vointa de a razbate a celor cu defecte fizice. Am avut o perioada in care imi parea rau ca nu-s neagra,pitica, obeza, urata, coroiata sau alte defecte pe care le observam la prietene, colege, vecine, amice care reuseau, Intr-un fel sau altul sa ma depaseasca in toate domeniile vietii. Sincer,nu am cunoscut om, barbat sau femeie care sa nu isi transforme defectul fizic in avantaj. Si, paradoxal, cele mai complexate si perfectioniste persoane intalnite sunt oameni fara defecte fizice.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si, paradoxal, cele mai complexate si perfectioniste persoane intalnite sunt oameni fara defecte fizice.

 

Eu n-as pune semnul egal intre perfectionist si complexat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as pune semnul egal intre perfectionist si complexat.

 

 

n-am pus egal, am spus complexate si perfectioniste....

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cuvintele "complexat" si "perfectionist" nu inseamna acelasi lucru, dar sunt prietene la catarama. :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am ''nas arian''. şi nu-mi convine. bine, pentru unii e avantaj.

şi acu' vreo 2 ani aveam cu 2 numere mai mult la sutien, deci aveam ţ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×