Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exe ... nu te stiam masochist. chiar este o surpriza sa aflu ca asculti radiouri romanesti.

m-am lasat de activitatea asta decand liviu mihaiu dadea drept premiu Dex-ul unor guerrillisti de 2 bani intr-o emisiune in care insusi prezentatorul si daruitorul sfantului dex facea niste greseli gramaticale de mare jena.

ascult și eu de dimineață, între doo semafoare, până ajung la slujbă; nu mai mult de-o juma de oră.

-greșeli gramaticale crunte fac și ăia de la românia cultural.

Ma, era normal sa intrebe. Poate avea in proiect vreun dosar penal si nu stia daca bate aia vreun apropos. laugh.png

N-are săracu.

Încă.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liviu Mihaiu era bun pentru perioada de început a revistei Catavencu, în scris, corectat de altii.

de vorbit, vorbeste ca un vâslas obosit, nu stiu cine i-a bagat în cap sa faca radio. probabil soarta necrutatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se mai gaseste un radio romanesc decent de ascultat ?

mă...mai muți și tu. Adică când vine de exemplu Moise Guran pe Europa FM de la 13 (parcă), mut.

*

Dimineața pe Europa FM, săptămâna trecută la emisiunea celor 3, Monica Anghel, Vlad Petreanu și George Zafiu se vorbea despre Julio Iglesias. Cu concertu sau așa ceva. La un moment dat vine vorba de melodia „Cucurucu paloma.” La care Vlad izbucnește în râs și o ține minute în șir. Inclusiv în timp ce se cânta melodia îi lasă deschis microfonu să se audă cum hohotește. Mi s-a părut ușor stingher momentu. Adică și io am râs când am auzit prima dată numele marelui șlagăr. Da aveam 10 ani și eram cu mama. Nu 40, realizator radio și în direct.

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci pă radio cultural, teatru radiofonic începe după 12 noaptea. Zic după incert, pt. că la un moment dat tipa de la radio zice, după tic-tacul de rigoare, „Este miezul nopții!” Vă dați seama? Adică nu „a fost ora 0” sau mai știu eu ce ceferism, Nu! Miezu nopții, ca-ntr-o poveste. Și vinerea trecută, a fost o piesă. Nu știu titlu, și nici autoru -da unu neamț. Era vorba de un tată bogat care avea trei copii iar acești copii deciseră că-i vor averea, nu de alta da bătrânu tocmai cunoscuse o tânără (18 ani) care-l iubea sincer.Proastă piesa, proști actori, da faza era că personaju principal rostea „mieu” în loc de meu. Așa că la sfârșit când a zis distribuția nu m-am mirat că nu cunosc nici un nume, nu de alta da toți erau ba „artiști emeriți ai poporului” ba „artiști ai poporului doar”. Adică contemporani cu Lica Gheorghiu.

sau mai familiar, din anii în care s-au născut vreo doi de pe-aici-nu vreau să dau nume.

Na, că am zis doi nu două să vă desconspirez.

P:S Deci după 12 mai este ceva de 2-3 minute ceva „portret”.

...ieri sau alaltăieri paregzamplu, a fost ceva poezie englezească recitată de niște studenți la engleză care vorbeau „engleză” cu accent american.

Editat de mareexecutor
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De trei ori ghici cine dă Led Zeppelin și Metallica dis de dimineață, la ora la care la alte posturi se prostesc doi idioți (Radio Zu), se distrează doi idioți și Monica (Europa FM) sau pilictisesc cu realizările guvernului ponta(România Actualități).

Da, Radio Cultural.


Bine trebuie să și asculți o droaie de prostii gen agende culturale, să prinzi muzicile respective.

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×