Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

cercul de prieteni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu una am facut-o voluntar,dar nu a fost 100% alegerea mea,ci al lui.la inceput incercam sa ma obisnuiesc cu cercul lui de amici,dar nu reuseam pentru ca aveau o rea influenta asupra lui.la un moment dat l-am pus sa aleaga intre mine si ei.(nu ma refer chiar la toti prietenii lui).il imbatau,il provocau la bataie cu altii,il puneau sa loveasca cu pumnul in parbrize,etc.plus ca au incercat sa ne si desparta...

revin cu relatari,dupa voi... :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii interzice niciodata nimic, isi va da el seama mai tarziu ca a gresit. Oamenii sunt ca si copiii mici, le spui nu fa aia si tocmai lucru acela il fac. Lasa-l sa se arda ca a doua oare o sa aibe grija. Crede-ma! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu una am facut-o voluntar,dar nu a fost 100% alegerea mea,ci al lui.la inceput incercam sa ma obisnuiesc cu cercul lui de amici,dar nu reuseam pentru ca aveau o rea influenta asupra lui.la un moment dat l-am pus sa aleaga intre mine si ei.(nu ma refer chiar la toti prietenii lui).il imbatau,il provocau la bataie cu altii,il puneau sa loveasca cu pumnul in parbrize,etc.plus ca au incercat sa ne si desparta...

revin cu relatari,dupa voi... :friends:

Am patit-o si eu cu fostul! :doh: de fapt unul dintre motivele pentru care ne-am despartit au fost prietenii lui! eu nu l-am pus sa aleaga intre mine si ei, am crezut ca voi ajunge sa fiu mai importanta decat prietenii cu care si asa nu se intelegea prea bine, dar pana la urma am pus punct relatiei ca nu mai merita! Nu cred ca ai facut bine daca l-ai pus sa aleaga, sunt curioasa cum este relatia voastra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cercul lui de prieteni il caracterizeaza profund dupa o anumit avarsta

daca il desparti de prieteni, ii ceri sa renunte la ceva ce face parte din fiinta lui (bine sau rau) si asta nu se poate, pentru ca tu il vrei intreg, daca il vrei - daca nu, inseamna ca nu il vrei pe el, ci pe altcineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie asta cu cercul de prieteni mi se pare un mod de a te izola de probleme,asa cum unii se izoleaza in alcool,altii in internet...etc.

Eu impreuna cu sotul nu am avut cercuri de prieteni pentru ca nu credem in asa ceva,iar daca sotul doreste sa iasa la o bere cu colegii de munca....ok,nici o problema pentru ca si eu ies cu fetele,dar asta se intampla rar,poate o data la 2 luni.

 

Daca a ajuns sa fie si violent datorita cercului de prieteni cu siguranta problema este mult mai grava.Ai incercat sa vorbesti cu el?Ati fost impreuna la un preot sau psiholog?

 

Eu sunt de parere ca problemele in cuplu nu ti le rezolva niciodata prietenii ci doar partenerii,impreuna si singuri.

 

Incearca sa vezi de ce gaseste o companie mai buna in anturaj,noi femeile deobicei sarim cu gura inainte,uitam sa dam explicatii si sa intelegem anumite lucruri.Toti trecem prin momente grele,important e sa fim noi cele care aplaneaza conflictul,ca pana la urma rolul nostru este sa tinem armonie in familie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu una am facut-o voluntar,dar nu a fost 100% alegerea mea,ci al lui.la inceput incercam sa ma obisnuiesc cu cercul lui de amici,dar nu reuseam pentru ca aveau o rea influenta asupra lui.la un moment dat l-am pus sa aleaga intre mine si ei.(nu ma refer chiar la toti prietenii lui).il imbatau,il provocau la bataie cu altii,il puneau sa loveasca cu pumnul in parbrize,etc.plus ca au incercat sa ne si desparta...

revin cu relatari,dupa voi... :friends:

cel mai rau lucru sai spui uni barbat e acela ca nu stie sa-si aleaga prietenii sau ca prietenii lui nu sunt buni asa ca daca ai facut greseala de al indeparta de prietenii luii de fapt ai facut numai sa-l indepartezi de tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Absolut sa nu iasa cu nimeni si sa nu simta nevoia, dar nici in casa sa nu stea ....adica sa munceasca toata ziua (pt mine ... :friends: ).Sa nu faca politica , dar sa faca parte dintr-un partid ( :doh: )la guvernare ..unul in care sa nu fie nici o femeie si alea care sunt sa fie pe invers ...(adica nu pe inversul strazii )...aaaa...

 

 

Sa nu se lase influientat de masa ...dupa ce ma cunoaste sa nu mai aiba mama... :P ca de nu ...

 

Sa nu asculte muzica perversa , sa nu se uite la filme , sa nu stea pe internet si de sta sa se uite numai la masini , sa nu stea cu "camera deschisa" :yahoo: ca de ..o fi retard si s-o indragosti ...aoleu ..stai sa nu-mi amintesc cum m-a cunoscut :P

 

 

Sa nu imi prind prietenele la mine acasa cand el e cu mine ...ca mi-e frica si am o jena , dar oricum ele vor zice ca stiu ce postuleaza stramosii si nu are sens ...

 

(AM GLUMIT >>...)

 

 

AAA..serios vb ...nu accept sa se ia nimeni de prietenii mei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am treaba cu prietenii lui si nici el cu ai mei. Ca doar nu sunt prietenii lui cu mine sau ai mei cu el ca sa existe comentarii. :friends:

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cercul lui de prieteni il caracterizeaza profund dupa o anumit avarsta

daca il desparti de prieteni, ii ceri sa renunte la ceva ce face parte din fiinta lui (bine sau rau) si asta nu se poate, pentru ca tu il vrei intreg, daca il vrei - daca nu, inseamna ca nu il vrei pe el, ci pe altcineva

Si totusi asta e o greseala pe care multe femei o fac, iar mai apoi nu inteleg de ce partenerul lor s-a racit, de ce nu mai e acelasi.

 

Prietenii lui sunt... uneori foarte ciudati, o gasca de nebuni (in ambele sensuri), dar sunt prietenii lui, sunt cei ce l-au sustinut de atata amar de vreme. Cum a zis si Maria, fac parte din viata.. din fiinta lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare corect sa pui pe cineva sa aleaga intre prietenii /ei lui si prietena/prietenul.Daca m`ar pune cineva sa fac asa ceva as considera asta drept o jignire.Pentru mine prietenii mei sunt foarte importanti si nimeni nu ma poate desparti de ei.Trebuie sa te imparti cumva astfel incat sa nu neglijezi nici o parte.E nevoie de respect si intelegere de ambele parti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×