Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cum am mai spus,chiar va inteleg reactiile.Poate ca multi dintre voi credeti ca sunt o fata usoara,deoarece consider ca singura solutie este sa-mi vand virginitatea...dar tinand cont ca am aproape 22 de ani si inca sunt virgina nu cred ca sunt o fata asa de imorala.Credeti-ma ca m-am gandit la toate solutiile posibile,dar asta a fost singura pe care am gasit-o.Nu stiu voi ce a-ti face in locul meu,dar nu doresc nimanui sa treaca prin asta.Tocmai de aceea va rog sa nu ma judecati!

 

 

Nu te judeca nimeni, toti iti spun acelasi lucru, ca nu e nevoie sa faci asa ceva. Virginitatea o pierzi o singura data si este un moment de cotitura in viata sexuala. Nu ti-a spus nimeni ca esti asa si pe dincolo, doar ca trebuie sa te gandesti mai bine. Solutia data de S.R. este foarte buna...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai spus,chiar va inteleg reactiile.Poate ca multi dintre voi credeti ca sunt o fata usoara,deoarece consider ca singura solutie este sa-mi vand virginitatea...dar tinand cont ca am aproape 22 de ani si inca sunt virgina nu cred ca sunt o fata asa de imorala.Credeti-ma ca m-am gandit la toate solutiile posibile,dar asta a fost singura pe care am gasit-o.Nu stiu voi ce a-ti face in locul meu,dar nu doresc nimanui sa treaca prin asta.Tocmai de aceea va rog sa nu ma judecati!

Solutia in situatii de genul e sa te duci la politie si sa ajungi la BCCO(Biroul de Combatere a Crimei Organizate) care vor organiza un flagrant si camatarii or sa se duca la zdup.

Camatarii NU au pile si relatii peste tot. Vezi ca la politie se da afara, daca politia nu face nimic din ratiuni de pile si relatii, te duci la superiorii lor, abia le dai motiv sa dea pe careva afara si restu' or sa faca ceva de frica.

Camatarii au tovarasi periculosi, negri, burtosi si violenti - iti iei frumusel cafteala si te duci la politie din nou. E bine sa ai grija maxima sa umbli prin locuri cu multa lume, sa nu mergi prin spatii intunecate si la ore tarzii etc etc, adica sa te pazesti si singura ca sa nu-ti iei si cafteala si violul si rapirea si etc.

 

E mai simplu sa-ti vinzi virginitatea decat sa alegi calea complicata a mersului la politie ???

Daca nici acum nu intelegi, iti meriti soarta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curioasa sa aflu suma ceruta si cum o sa arate anuntul.

Nu plateste nimeni pentru asa ceva, insa exclud psihopatii.

 

Solutia in situatii de genul e sa te duci la politie si sa ajungi la BCCO(Biroul de Combatere a Crimei Organizate) care vor organiza un flagrant si camatarii or sa se duca la zdup.

Camatarii NU au pile si relatii peste tot. Vezi ca la politie se da afara, daca politia nu face nimic din ratiuni de pile si relatii, te duci la superiorii lor, abia le dai motiv sa dea pe careva afara si restu' or sa faca ceva de frica.

Camatarii au tovarasi periculosi, negri, burtosi si violenti - iti iei frumusel cafteala si te duci la politie din nou. E bine sa ai grija maxima sa umbli prin locuri cu multa lume, sa nu mergi prin spatii intunecate si la ore tarzii etc etc, adica sa te pazesti si singura ca sa nu-ti iei si cafteala si violul si rapirea si etc.

E mai simplu sa-ti vinzi virginitatea decat sa alegi calea complicata a mersului la politie ???

Daca nici acum nu intelegi, iti meriti soarta.

Ihim, unde asta? In America?

Coboara pe pamant si nu mai vinde vise. Politistii chefuiesc de regula cu acesti camatari.

Editat de Lucast

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Politistii chefuiesc de regula cu acesti camatari.

Va disparea si mentalitatea asta primitiva, taraneasca.

 

Unii oameni nu inteleg ca politia are scara ierarhica si ca te duci si faci plangere pana te baga cineva in seama. In cel mai rau caz, suni un reporter de la Realitatea TV sau Antena 3 si gata.

 

BCCO nu este politia pe care o stii tu, adica burtosii care stau la crasma cu smardoii locali. Considera-i un fel de FBI local. Mai considera si ca poti mitui 1 sef, poate 2... dar nu ii poti mitui pe toti.

 

Dar pentru cei ce nu au sange in instalatie sa aleaga calea legala, exista calea cealalta, a capului plecat, a santajului, a smardoielii, a considerentului ca satu'/comuna/oraselu' e mosia lu' X sau clanului Y...

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va disparea si mentalitatea asta primitiva, taraneasca.

Nu este nici pe departe o mentalitate eronata. Realitatea ofera prea multe cazuri si situatii ce au dat caracterul general, nicidecum cel particular.

Politia este ineficienta si corupta in ultimul grad.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine, rezolva-ti-va problemele cu interlopii atunci, vindeti virginitatea, femei, bijuteriile bunicii, droguri, ce s-o gasi p-acolo. Normal ca e usor sa nu faci nimic cand toti cetatenii sunt prosti, nu-si cunosc nici drepturile si obligatiile lor, nici drepturile si obligatiile politistilor in ceea ce ii priveste.

Pe timpul misiunilor mele stii ce am observat ? Ca oamenii sunt prosti, ignoranti, agitati si ca ei permit sa li se intample ce li se intampla. Si stii de ce permit ? Ca sunt slabi, fricosi, nu au sangele sa puna piciorul in prag. D-aia e Craiova asa cum e. Ma rog, acolo si politistii sunt tot interlopi, deci no problem, dar si aia au sefi, si aia se feresc de presa, and so on. Insa culmea, nu se intampla mare lucru. Si stii de ce ? Pentru ca asa le place craiovenilor sa fie lucrurile, devreme ce ei le permit inseamna ca ei asa le doresc.

Sa-ti spun ceva - daca fiecare craiovean s-ar opune intelopilor si coruptiei din orasul ala, la un moment dat. dupa cateva morti, batai cu sabii si impuscaturi, ceva incendieri si nenumarate vorbe aruncate aiurea intre unii si altii, Bucurestiul ar trimite SIIAS si BSIJ, cu toate aprobarile necesare si ar rade tot, la fel cum au facut cu periferia Bucurestiului, unde pana acum un deceniu si ceva era un fel de mini-Craiova, pana cand un sir de masini pline cu luptatori au inceput sa descinda acolo din 2 in 3 zile, de se alegeau toti batuti, plus ca s-au indesit patrulele, aproape s-a militarizat zona... Jmekerii au lasat-o balta, au vazut ca statul e in stare sa ii extermine daca nu se potolesc. Acum "afacerile" sunt mai cu perdea si cat se poate mai fara violenta, altfel s-ar repeta istoria. Insa daca cetatenii din zona nu a fi facut sesizari peste sesizari, nu s-ar fi intamplat nimic.

Editat de S.R.
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici tu, nu te voi contrazice. Eu am spus ce aveam de spus. Ca sa sintetizez - nu faceti nimic, si nimeni nu va face nimic pentru voi. Dar ca sa faci ceva trebuie curaj. La noi mai greu cu curajul, mai bine cu mentalitatea ca toti sunt corupti, e o scuza buna. D-aia totul e frumos la noi in tara, ca suntem plini de scuze, dar zero la solutii. Asta se vede in toate domeniile(invatamant, sanatate, turism, agricultura), nu numai la ordine publica.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

D-aia e Craiova asa cum e.

Craiova este un oras atipic, reguli proprii, primar arestat, reglari de conturi in strada, interlopi care au echipe de fotbal, etc.

 

Oricum, ziaristilor le place la nebunie sa scoata in fata toate lucrurie negative despre Craiova si sa puna titluri exagerate; "Craiova vestul salbatic" sau "Oamenilor le este frica sa mai iasa din casa", sau mai stiu eu ce alte tampenii de genul asta. De parca doar la noi se intampla lucruri rele , nu mai zic de Bucuresti, e o stare de beatitudine totala. Ei nu au interlopi si nici nu se bat, nici nu se impusca, nici vorba sa se taie pe strazi sau sa isi dea de se julesc ... Nu frate, nici vorba! :oh

Editat de S.VP.666
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×