Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu e vorba ca nu ar tine la mine,deoarece au facut multe sacrificii pentru mine...dar alta solutie chiar nu am mai gasit...nu mai au de unde sa ia bani imprumut...oricum suntem inglodati in datorii...am discutat cu ei despre asta,initial nu au fost deacord...dar in cele din urma am decis impreuna ca alta solutie nu exista,din pacate

 

 

inainte de cuvantul "sacrificii" ai folosit de doua ori cuvantul "nu" ceea ce denota ca nici tu nu crezi asta....

ai folosti de doua ori cuvantul "solutie" inaintea caruia nu ai folosit negatie, ceea ce denota ca exista si alta solutie , stii si tu asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inainte de cuvantul "sacrificii" ai folosit de doua ori cuvantul "nu" ceea ce denota ca nici tu nu crezi asta....

ai folosti de doua ori cuvantul "solutie" inaintea caruia nu ai folosit negatie, ceea ce denota ca exista si alta solutie , stii si tu asta

eram curios cat o sa-i dati apa la moara :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e bine ceea ce fac...si chiar va inteleg reactiile,dar nu-mi pot lasa parintii la greu,macar atata pot sa fac pentru ei.La politie nu pot sa merg pentru ca dupa cine stie ce se poate intampla(acel camatar este un om periculos si din cate am inteles are relatii chiar si in politie).Sunt convinsa ca voi regreta aceasta decizie,dar chiar nu-mi pot lasa parintii

nu esti responsabila pt. greselile lor, oricat i-ai iubi. si daca te iubesc si ei cu adevarat, n-o sa mai fie intregi toata viata stiind ce ai facut si stiind ca ei au stat cu mainile in san. cum vor mai avea curajul sa te priveasca in ochi? cum vor mai putea sa stea langa tine simtindu-se vinovati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza ce isi vand. Da, pentru orice roman copilul e un dar pretios, dar de obicei e pretios doar din gura si atat. Solutia in situatii de genul e sa te duci la politie si sa ajungi la BCCO(Biroul de Combatere a Crimei Organizate) care vor organiza un flagrant si camatarii or sa se duca la zdup. Dar cum suntem o natiune de struti viteji (strutul este fricos si este considerat cea mai proasta pasare, conform studiilor, avandu-se in vedere creierul foarte mic raportat la dimensiunea animalului) de unde atata coloana vertebrala ?

Asa, bun si camatarii au pile si relatii - NU au pile si relatii peste tot. Vezi ca la politie se da afara, daca politia nu face nimic din ratiuni de pile si relatii, te duci la superiorii lor, abia le dai motiv sa dea pe careva afara si restu' or sa faca ceva de frica.

Asa bun si camatarii au tovarasi periculosi, negri, burtosi si violenti - iti iei frumusel cafteala si te duci la politie din nou. E bine sa ai grija maxima sa umbli prin locuri cu multa lume, sa nu mergi prin spatii intunecate si la ore tarzii etc etc, adica sa te pazesti si singura ca sa nu-ti iei si cafteala si violul si rapirea si etc.

Voi chiar credeti ca traim in jungla ? WTF ??

E mai simplu sa-ti vinzi virginitatea decat sa alegi calea complicata a mersului la politie.

Editat de S.R.
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e bine ceea ce fac...si chiar va inteleg reactiile,dar nu-mi pot lasa parintii la greu,macar atata pot sa fac pentru ei.La politie nu pot sa merg pentru ca dupa cine stie ce se poate intampla(acel camatar este un om periculos si din cate am inteles are relatii chiar si in politie).Sunt convinsa ca voi regreta aceasta decizie,dar chiar nu-mi pot lasa parintii

 

Inca nu ai idee cat vei regreta. Si parintii tai vor regreta si nu-si vor linisti niciodata constiinta. Acum ganditi toti sub presiune. Nu face asta; analizeaza mai bine situatia cu calm si vor aparea alte solutii. Asteapta, nu te grabi sa iei o decizie care iti va marca viata. Acum te gandesti.. eh, nu conteaza ce si cu cine. Dar vei vedea in timp cat de mult te va afecta. E o situatie foarte complicata, dar sacrificiul asta nu-ti garanteaza nimic. Daca ei va vad slabi si veti ceda acum, va vor santaja in continuare. Gandeste cu calm inainte de toate si vei gasi alta rezolvare.

Editat de Rose`s
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eram curios cat o sa-i dati apa la moara :D

da. daca fata o tine pe-a ei si crede ca are dreptate, ca asta-i unica si cea mai buna solutie. de ce am contrazice-o noi?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. daca fata o tine pe-a ei si crede ca are dreptate, ca asta-i unica si cea mai buna solutie. de ce am contrazice-o noi?!

solutie la ce? hai ma oama!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

solutie la ce? hai ma oama!

cum la ce? la rezolvarea problemelor cu care se confrunta parintii ei, nu? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai spus,chiar va inteleg reactiile.Poate ca multi dintre voi credeti ca sunt o fata usoara,deoarece consider ca singura solutie este sa-mi vand virginitatea...dar tinand cont ca am aproape 22 de ani si inca sunt virgina nu cred ca sunt o fata asa de imorala.Credeti-ma ca m-am gandit la toate solutiile posibile,dar asta a fost singura pe care am gasit-o.Nu stiu voi ce a-ti face in locul meu,dar nu doresc nimanui sa treaca prin asta.Tocmai de aceea va rog sa nu ma judecati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×