Sari la conținut
Forum Roportal
SenzAtione

Mai sociabil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adica cand merg la o intalnire sau pe messenger sau pe afara sa nu ma mai intrebe lumea "Mai spune ceva" .. Ce as putea spune in momentul ala ? Vre-un eveniment petrecut in aceea zi sau cu o zi in urma ? Imi dati si mie niste ideei. De multe ori ma intalnesc cu acest "Mai zi ceva" :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau vorba piersicului "baga vorbe... " :lol:

o sa ajungi sa afli ca aia care baga vorbe fara sir nu merita nici o atentie.

plus ca iti dau dureri de cap cu debitul lor verbal.

 

nu te pot ajuta. dar mai incolo vei intelege cat de neimportant e acest aspect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica cand merg la o intalnire sau pe messenger sau pe afara sa nu ma mai intrebe lumea "Mai spune ceva" .. Ce as putea spune in momentul ala ?

 

ceva :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ajutati-ma va rog fara misto, dati-mi niste ideei :(

 

 

Eu de obicei le spun ca nu sunt un guru sa vorbesc intruna si ei doar sa ma asculte, si daca mai fac o pauza sa beau un pahar de apa sa sara "doar atat? altceva nu mai zici?" . Sau le amintesc ca exista posturi de radio . Sau ii intreb "despre ce ai vrea sa discutam?" sau "in legatura cu ce". De cele mai multe cazuri cand interlocutorul ajunge sa spuna "mai zi ceva" inseamna ca relatia ta cu el/ea e moarta spre putrezita. Comunicarea e zero, tacerea la maxim si o data la nu stiu cat timp "si, cum mai e viata ta? "... "si, ce mai zici", aruncandu-ti mereu pisica in gradina ta . Sau persoana respectiva e plictisita de moarte si te considera pe tine clovnul numarul unu, creat de dumnezeu numai ca sa binedispuna pe el/ea

Cel mai bine in cazurile astea este sa te fofilezi cum poti.

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ca ajunge intr-un punct mort da nu gasesc subiect de discutie de multe ori ..

 

Nu doar tu trebuie sa gasesti subiect de discutie, ci si interlocutorul. Subiecte de discutie se gasesc oricand, mai greu e sa gasesti subiecte interesante de discutie, sau cel mai bine, subiecte comune....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×