Sari la conținut
Forum Roportal
BlckDd

Doar capriciu sau ceva mai mult?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara tuturor ! ^^ Am o problema si as vrea sa vi-o impartasesc cu speranta ca ma veti putea ajuta cu un sfat :) De un an si ceva de zile sunt indragostita de un arab cu care am fost doar amici si nimic mai mult, timp in care el mi-a dat de inteles ca ma place facandu-ma sa-i marturisesc sentimentele mele, insa acesta m-a refuzat. Doresc sa mentionez ca dupa primul refuz am decis sa nu mai vorbesc cu el, insa dupa o luna de zile m-a cautat, fapt ce m-a dat again peste cap. A urmat inca o data acea perioada in care vorbeam si tot facea gesturi prin care dadea de inteles ca ma place, si inca o data am cedat si i-am marturisit sentimentele mele...desi normal fiind refuzata a doua oara. Si sigur o sa ma considerati prostanaca deoarece a urmat si al treilea refuz :)) tot aceeasi problema, adica ne mai vorbind cu el o lunga perioada si tot el cautandu-ma. Si eu si prietenii mei din gesturile lui am remarcat ca ar simti ceva pt mine, insa desi gesturile spuneau ceva, vorbele lasau de dorit. Lasand problema asta deoparte, decand sunt in aceasta situatie am tot incercat sa fiu cu anumiti baieti, care la inceput imi placeau, insa dupa ce imi spuneau ca vor sa fie cu mine, disparea sentimentul si nu ma mai interesau. Care ar fi problema in acest caz ? E doar un capriciu ? E din cauza arabului de care sunt indragostita ? sau pur si simplu poate fi altceva care nu are legatura cu situatia de fata. Va rog sa ma ajutati deoarece aceasta problema ma demoralizeaza. Rog seriozitate ! Multumesc anticipat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor ! ^^ Am o problema si as vrea sa vi-o impartasesc cu speranta ca ma veti putea ajuta cu un sfat :) De un an si ceva de zile sunt indragostita de un arab cu care am fost doar amici si nimic mai mult, timp in care el mi-a dat de inteles ca ma place facandu-ma sa-i marturisesc sentimentele mele, insa acesta m-a refuzat. Doresc sa mentionez ca dupa primul refuz am decis sa nu mai vorbesc cu el, insa dupa o luna de zile m-a cautat, fapt ce m-a dat again peste cap. A urmat inca o data acea perioada in care vorbeam si tot facea gesturi prin care dadea de inteles ca ma place, si inca o data am cedat si i-am marturisit sentimentele mele...desi normal fiind refuzata a doua oara. Si sigur o sa ma considerati prostanaca deoarece a urmat si al treilea refuz :)) tot aceeasi problema, adica ne mai vorbind cu el o lunga perioada si tot el cautandu-ma. Si eu si prietenii mei din gesturile lui am remarcat ca ar simti ceva pt mine, insa desi gesturile spuneau ceva, vorbele lasau de dorit. Lasand problema asta deoparte, decand sunt in aceasta situatie am tot incercat sa fiu cu anumiti baieti, care la inceput imi placeau, insa dupa ce imi spuneau ca vor sa fie cu mine, disparea sentimentul si nu ma mai interesau. Care ar fi problema in acest caz ? E doar un capriciu ? E din cauza arabului de care sunt indragostita ? sau pur si simplu poate fi altceva care nu are legatura cu situatia de fata. Va rog sa ma ajutati deoarece aceasta problema ma demoralizeaza. Rog seriozitate ! Multumesc anticipat !

Asta se intampla de obicei cand se intersecteaza un nesimtit(poti sa-i spui cocosel excitat, daca suna mai bine) cu o bleaga. Scuza-mi sinceritatea.

Editat de Gheorghita123
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... tu esti cea care vrei ce pare inaccesibil, dupa ce e accesibil nu mai e bun :P

 

 

Nu chiar, pentru ca niciodata nu dau de inteles ca imi place persoana respectiva, si nici nu sunt eu cea care propune. Totusi multumesc pentru parere.

 

Asta se intampla de obicei cand se intersecteaza un nesimtit(poti sa-i spui cocosel excitat, daca suna mai bine) cu o bleaga. Scuza-mi sinceritatea.

 

Nu prea cred ca e bine ce spui. Pentru ca niciodata nu mi-a facut avansuri sau sa incerce altceva, pur si simplu facea micute gesturi care indicau faptul ca ma place. Totusi multumesc pentru parere.

Editat de BlckDd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar, pentru ca niciodata nu dau de inteles ca imi place persoana respectiva, si nici nu sunt eu cea care propune.

 

 

 

Nu prea cred ca e bine ce spui. Pentru ca niciodata nu mi-a facut avansuri sau sa incerce altceva, pur si simplu facea micute gesturi care indicau faptul ca ma place.

atunci considera ca e un cocosel mai versat si, chiar daca intentiile lui erau evidente, nu te-a subestimat. poate fi o consolare, daca te ajuta cu ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atunci considera ca e un cocosel mai versat si, chiar daca intentiile lui erau evidente, nu te-a subestimat. poate fi o consolare, daca te ajuta cu ceva.

 

Nu stiu ce sa spun. Ma gandesc ca daca avea vreo intentie de genu cu mine, incerca sau imi batea vreun apropo, dar nu a facut nimic de genu, mereu m-a respectat si asta au vazut-o si prietenii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l.Nu-ti pierde timp din viata pt o relatie ce nu va duce nicaieri.Mai bine acum decat sa faci marea greseala de care o sa-ti para rau mai tarziu daca nu te trezesti si deschizi ochii.E clar ca nu te iubeste.Micute gesturi nu inseamna nimic.Mi-e teama ca nu e capabil de...gesturi mai marete...atata poate si nimic mai mult.

 

Open your eyes and see the lies.

 

Peace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si atunci cand nu mai esti tu o sa fie el si cand o sa fii tu iarasi pentru ca e el, nu o sa mai fie el. si tot asa pana la adanci batraneti...sau pana cand nu o sa mai fii tu pentru ca e fraier si nu pentru ca nu e el. amin.

Editat de Gheorghita123
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tipu' e inaccesibil pt tine, asta te atrage. Ceilalti care par sa te atraga, te atrag atat timp cat nu isi exprima fatis intentiile, deci atat timp cat ai macar o umbra de impresie ca ar putea fi inaccesibili. Cand devin accesibili, deja te plictisesc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×