Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

Tamplarie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca lucrez in domeniu si nu am gasit nici un topic pe aceasta tema m-am gandit sa deschid eu unul.

Astept intrebari si nelamuriri,pareri despre tamplaria care o aveti acasa,daca e comform asteptarilor voastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la tamplaria din PVC si aluminiu,cat despre lemnul stratificat eu nu sunt de aceiasi parere pentru ca prelucrarea lui nu se face conform normelor si timpul de fierbere este mult mai mic decat cel agrementat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[/b]buna am si eu o intrebare ptr. tine eu am tamplarie aluminiu astea erau la moda acum 5 ani miam facut si izolatie la peretii de afara si vreau sa zis cand incepe frigul si dau drumul la centrala ceamurile mele sant siroaie adica adun apa cu carpa de pe ele ce crezi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[/b]buna am si eu o intrebare ptr. tine eu am tamplarie aluminiu astea erau la moda acum 5 ani miam facut si izolatie la peretii de afara si vreau sa zis cand incepe frigul si dau drumul la centrala ceamurile mele sant siroaie adica adun apa cu carpa de pe ele ce crezi ?

 

Eu sunt total impotriva tampalriei din aluminiu.La noi clima suporta variatii mari de temperatura de la frig la cald,astfel incat bariera termica imbatraneste si numai ofera izolatia termica.Astfel ca aceasta problema este apare dupa 4-5 ani.Poti apela la un prelucrator de profile sa-ti schimbe bariera termica. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt total impotriva tampalriei din aluminiu.La noi clima suporta variatii mari de temperatura de la frig la cald,astfel incat bariera termica imbatraneste si numai ofera izolatia termica.Astfel ca aceasta problema este apare dupa 4-5 ani.Poti apela la un prelucrator de profile sa-ti schimbe bariera termica. :cheer:

 

 

Si eu stiu cate ceva despre sistemele temoizolante vitrate, dar nu am intalnit in literatura de specialitate nimic din ceea ce spui. Sunt pareri ?...experienta? sau ai intalnit asta in vre'un manual ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×