Sari la conținut
Forum Roportal
hipnotiq

Simt ca o iau razna..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate cineva sa imi spuna daca o iau eu razna sau..

Acum ceva timp era indragostit nebuneste de o fata si ea m a inselat . Am suferit , am trecut peste , apoi am reintalnit o , inca era cu celalalt ,si nu stiu ce am vrut sa fac , ego masculin or something dar am vrut sa o castig inapoi..si am reusit..m am simtit o perioada bn ca ii furasem iubita de sub nas , dar m a inselat iar..daca prima oara asa a fost sa fie..a2a oara era vina mea , eu i am permis asta pt k am picat iar in plasa ei , sa cred ca s-a schimbat..de atunci..privesc fetele ca pe niste inamici , intr un razboi pe care il port zilnic..am o parere foarte proasta despre fete in general..asa ca am gasit solutia..mai multe prietene in acelas timp ca sa nu mai sufar..daca ma despart de cineva , am variante de rezerva..ideea e ca si asa , ma simt incomplet , toate adunate nu ma multumesc ...am ajuns sa tanjesc dupa gesturi marunte gen sa mergem prin parc sa ne tinem de mana ..dar nu ..relatiile mele sunt cam asa...pot sa nu vb cu ele o zi , doua , apoi ne vedem ne facem de cap si nu ne mai vorbim iar ..am incercat sa fac o relatiie mai solida , dar nu reusesc...nu inteleg dc se multumesc cu atat..ok, eu sunt baiat , asta facem..dar dc se multumeste o fata doar cu atat? dc nu vor sa traiasca dragostea pasionala , sa nu putem sa stam unul departe de celalalt? Nu am cu cn sa vorbesc despre asta , pt ca daca spun unui prieten ceva gen " vreau sa ii dau papaucii prietenei mele pt ca ma foloseste doar pentru sex " zice ca sunt nebun...Nu stiu , dar dupa cum vad eu lucrurile o relatie ar trebui sa fie altfel , sa iti dai mesaje poate doar sa vezi ce mai face , sa sti ca e bn , sa vrei sa il vezi cat de des poti , sa vrei sa il cunosti pentru ceea ce este ca si persoana , sa fi alaturi de el atunci cand are probleme...exagerez eu? analizez eu prea mult lucrurile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

privesc fetele ca pe niste inamici , intr un razboi pe care il port zilnic..am o parere foarte proasta despre fete in general..asa ca am gasit solutia..mai multe prietene in acelas timp ca sa nu mai sufar..daca ma despart de cineva , am variante de rezerva..ideea e ca si asa , ma simt incomplet , toate adunate nu ma multumesc ...am ajuns sa tanjesc dupa gesturi marunte gen sa mergem prin parc sa ne tinem de mana ..dar nu ..relatiile mele sunt cam asa...pot sa nu vb cu ele o zi , doua , apoi ne vedem ne facem de cap si nu ne mai vorbim iar ..am incercat sa fac o relatiie mai solida , dar nu reusesc...nu inteleg dc se multumesc cu atat..ok, eu sunt baiat , asta facem..dar dc se multumeste o fata doar cu atat? dc nu vor sa traiasca dragostea pasionala , sa nu putem sa stam unul departe de celalalt?

Fetele nu sunt inamici. Fiecare are ideile sale legate de cum ar trebui sa fie... Mno, incearca sa privesti lucrurile si persoanele cu detasare, intr-un final va aparea si o persoana cu care sa te plimbi prin parc and so on, pana atunci insa, detasarea e de baza (si ele te privesc pe tine cu detasare, astfel le este usor sa te insele sau sa va vedeti la 2-3 zile, sa v-o trageti si dup-aia sa nu aveti treaba). Vor sa traiasca dragostea pasionala, doar ca acelea pe care le-ai intalnit tu nu vor sa traiasca acea dragoste cu tine. Asta nu inseamna ca ai ceva in minus, sau ca nu esti bun, ci inseamna ca nu ai gasit fata potrivita pentru personalitatea ta, dar dupa un timp va aparea si aceea. Problema este sa te concentrezi pe ce se intampla azi, nu pe ce s-a intamplat ieri sau pe ce se va intampla maine... Poftim, versurile unui cantec mai vechi, poate te ajuta:

 

Jam and Spoon - Right in the night

 

Fall in love with music, fall in love with dance

Fall in love with anything that makes you want romance

Make a little softer on the way that you go

Just think that everything you touch could turn to gold

 

Fall in love with everything that you would love to love

You know that laughter is a kind form to wake you up

So don't make me feel unpleasant like you do

You know that everything will fall right back on you

 

So fall in love with everything, fall in love with life

Forget about your troubles and be a little nice

You will not see me if you don't want to look

Just come and get me in my big big bed of love

Big big bed of love

 

Right in the night

Right in the night

Right in the night you'll find

That if you want to fall in love you'll fall in love

 

Right in the night

Right in the night sweet thing is what you'll get

When you fall in love, you fall in love

 

So fall in love with stories if fairy tales are true

Innocence is part of what you're losin' with your youth

Show a little confidence, show a little class

Don't kiss the past, the past ain't gonna last

 

Just fall in love with passion, fall in love with lust

Fall in love with all the things you're always dreaming of

Fall in love with music and you will get by

 

Right in the night

Right in the night

Right in the night you'll find

That if you want to fall in love you'll fall in love

 

Right in the night

Right in the night sweet thing is what you'll get

When you fall in love, you fall in love

 

Baga la cap ce spun aceste versuri si cred ca te vei simti muuult mai bine.

Cheia este detasarea... si, cel mai important - sa incetezi sa le mai judeci, n-are niciun rost, iti faci singur rau, plus ca niciuna nu vrea sa fie judecata(niciun om nu vrea sa fie judecat, indiferent de sex). Vei observa ca de multe ori o fata nu te judeca.

Fetele nu iti sunt inamici, ele doar incearca sa se bucure de viata - bucura-te si tu de viata, e suficient.

Multa bafta ! :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

O sa ai mesaje aprobate cand o sa inveti sa vorbesti. Continua tot asa si te pun pe preview.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... vreau sa ii dau papaucii prietenei mele pt ca ma foloseste doar pentru sex

 

 

exagerez eu? analizez eu prea mult lucrurile?

 

 

curat murdar, n-o lasa, ma, esti fraier?! :lol:

 

 

deloc, continua tot asa...:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

1. Sunt interzise: atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator, hartuirea si mesajele menite sa provoace ceilalti useri.

 

Drept urmare, chiar daca ai postat la subiect, mesajul tau nu va fi vizibil decat in conditiile in care respecti regula de mai sus.

 

 

Mesajul tau tot nu ramane vizibil, ca nu respecti ceea ce zic partenerii tai de discutii. Kilkoana nu a folosit cuvintele pe care le-ai redat tu in citat.

 

 

Pentru ca ceea ce citase el nu era real, nici ceea ce ai scris tu nu isi mai gaseste rostul. Oricum nu si-l gasea, stii tu de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta cu doritul de "doar sex" este o usurare atunci cand se intalnesc doua persoane care-si doresc asta, cand este numai unul, devine o povara. N-are de ce sa-ti fie rusine ca-ti doresti mai mult de la o relatie, rusine (fata de ei insisi) trebuie sa le fie celor care nu mai sunt in stare sa-si doreasca si sa ofere mai mult. Vezi-ti de treaba ta, trateaza aceasta relatie ca pe o simpla experienta si incearca sa nu te schimbi pe tine din cauza acestei experiente. Aaaa, si stai depate de relatii bazate doar pe sex pana cand vei fi suficient de in stare sa NU te iei pe tine in serios, incat sa poti intretine asa ceva ( aparent poate aparea o contradictie, de fapt in prima afirmatie faceam referire la oamenii care ajung sa nu-si doreasca si sa nu poata intretine altceva decat relatii bazate doar pe atractie fizica).

Editat de Sicilia
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reciprocitate e cuvantul cheie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa gasesti o fata pe gustul tau.Si eu credeam ca nu mai pot avea o relatie ca lumea si ca barbatii vor doar distractie, pana l-am intalnit pe El, care cauta acelasi lucru.

Editat de Little swan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa imi spuna daca o iau eu razna sau..

Acum ceva timp era indragostit nebuneste de o fata si ea m a inselat . Am suferit , am trecut peste , apoi am reintalnit o , inca era cu celalalt ,si nu stiu ce am vrut sa fac , ego masculin or something dar am vrut sa o castig inapoi..si am reusit..m am simtit o perioada bn ca ii furasem iubita de sub nas , dar m a inselat iar..daca prima oara asa a fost sa fie..a2a oara era vina mea , eu i am permis asta pt k am picat iar in plasa ei , sa cred ca s-a schimbat..de atunci..privesc fetele ca pe niste inamici , intr un razboi pe care il port zilnic..am o parere foarte proasta despre fete in general..asa ca am gasit solutia..mai multe prietene in acelas timp ca sa nu mai sufar..daca ma despart de cineva , am variante de rezerva..ideea e ca si asa , ma simt incomplet , toate adunate nu ma multumesc ...am ajuns sa tanjesc dupa gesturi marunte gen sa mergem prin parc sa ne tinem de mana ..dar nu ..relatiile mele sunt cam asa...pot sa nu vb cu ele o zi , doua , apoi ne vedem ne facem de cap si nu ne mai vorbim iar ..am incercat sa fac o relatiie mai solida , dar nu reusesc...nu inteleg dc se multumesc cu atat..ok, eu sunt baiat , asta facem..dar dc se multumeste o fata doar cu atat? dc nu vor sa traiasca dragostea pasionala , sa nu putem sa stam unul departe de celalalt? Nu am cu cn sa vorbesc despre asta , pt ca daca spun unui prieten ceva gen " vreau sa ii dau papaucii prietenei mele pt ca ma foloseste doar pentru sex " zice ca sunt nebun...Nu stiu , dar dupa cum vad eu lucrurile o relatie ar trebui sa fie altfel , sa iti dai mesaje poate doar sa vezi ce mai face , sa sti ca e bn , sa vrei sa il vezi cat de des poti , sa vrei sa il cunosti pentru ceea ce este ca si persoana , sa fi alaturi de el atunci cand are probleme...exagerez eu? analizez eu prea mult lucrurile?

cu toate caam zis asta demulteori !

Bun venit in lumea adultilor !

 

cum ai observat

femeia este cea mai misterioasa si cea mai complicata creatura de pe planeta

e asa de misterioasa incat si ea se sperie de ea

si asa de complicata incat nici ea nu se intelege !

 

si noi barbati avem "distractia" sa chicim ce si cum

sa "chicim" din nimic si chiar de la distante de peste 100 de KM :)

 

si daca asta e cand tipa e tanara !?

atunci fati o imagine cand va fi mai invarsta si va fi si mai vicleana ! :spiteful:

 

iti garantez eu !!!

te inpusti in coaie !

 

asa ca alege bine gagicile !

ca sa nu te doara capul ala de pe umeri ulterior

:)

 

si daca nu uiti ce a zis Napolen

ai sa ocolesti multe probleme !

:)

Editat de Miticamicutul2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×