Sari la conținut
Forum Roportal
neuron

Limbi straine

Limbi straine  

44 membri au votat

  1. 1. Ce limba straina va place cel mai mult?

    • Engleza
      24
    • Franceza
      9
    • Italiana
      3
    • Spaniola
      2
    • Araba
      2
    • Rusa
      4


Postări Recomandate

wow, observ ca toata lumea este pro engleza aici...

se pare ca eu sunt singura care a votat pentru italiana...

Editat de Shiva*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi place engleza si ma bucur ca o folosesc ca limba "primara".... imi place italiana ca accent dar nu vorbesc si nu inteleg , as putea invata spanionla daca as vrea si as prinde fff repede dar nu ma simt atrasa deocamdata....

 

 

 

Daca esti roman si NU intelegi italiana ??? si mai vrei sa inveti spaniola !!!! nu stiu ce sa spun ca italiana e ca si romana, spaniola insa se bifurca/complica.... dar stiu eu cum functioneaz si creierul???

 

 

 

Imi place franceza, italiana, maghiara, germana, elvetiana, engleza, mi-ar place araba sa stiu mai degraba decat spaniola dar nu ma mai duc la scoala !!! si rusa am invatat 8 ani de zile in RO. Stiu sa citesc, sa scriu, mai si inteleg insa n-am experirenta de vorbit ca niciodata n-am comunicat cu nimeni in rusa doar bulgara demult ca se aseamana.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma fascineaza chineza, as vrea s-o invat - asta sau japoneza - numai ca sa-mi dau si eu seama cum se inteleg aia intre ei, mi se pare CRIIPIIIII... Cica un chinez ii pune nou-nascutului numele dand drumul ligheanului pe scari si notand zgomotele.. Serios acum, chiar mi-ar placea sa invat limbile astea..

De placut imi place mult franceza, obisnuiam sa vorbesc fluent :crazy: dar, de cand cu italiana, am ametit de tot, incurc borcanele big time. Imi place si engleza, pacat ca n-am studiat-o.

Am votat franceza.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu as invata rusa, dar nu gasesc profesor

 

 

Oare unde au disparut profesorii de rusa din romania ??? exceptie daca nu traiesti in RO !!! dar sint emigranti rusi peste tot si langa biserici se preda limba pentru copiii lor !!! cel putin in State.

 

Le mai invata sa si danseze dansuri populare si cultura lor ca sint personal calificat la fiecare materie de scoala si de arta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wow, observ ca toata lumea este pro engleza aici...

se pare ca eu sunt singura care a votat pentru italiana...

 

 

Si eu am votat pentu italiana....imi place foarte mult si o stiu bine.... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×