Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Çukur Bitmesin a spus:

Screenshot_20220315-212101~2.png

Deci brilliant, am ras cu lacrimi, made my day!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaa 

 

Peacener Bros a fost cireașa de pe tort.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia e subtila si mai profunda.

nyetflix ebye si neineken preferatele mele.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trei "gurus", inca foarte populari in anul de gratie 2022.

Nithyananda, un nene fugit cu turma (membrii cultului) undeva langa Ecuador, fiind cautat in India pentru viol. Nu e de ras ce au patit adeptii lui de-a lungul anilor. In schimb, sustine ca va invata vacile sa vorbeasca in sanscrita. Cateva dintre adeptele lui fac "minuni" in fata multimii: "vomita" ceasuri si lantisoare. Adeptii il considera incarnarea lui Shiva.

Vishwananda, alt nene cu puteri magice, s-a plimbat prin Elvetia o perioada la furat de moaste din 25 de biserici. Ulterior a sustinut ca voia doar sa le protejeze. Candva a fost condamnat si pentru deranjarea linistii mortilor, recte a furat si din morminte. Adeptii il considera incarnarea mai multor zei, nu se stie sigur.

Teal Swan, o tipa declarata extraterestru de pe planeta Arcturius si maestru spiritual, are o pisica foarte speciala. Pisica ei e un mesager de pe planeta Sirius. Cand se alinta de piciorul tau, inseamna ca are mesaje de transmis referitor la sanatatea ta fizica. De pilda, iti poate spune componenta exacta a sangelui.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tigrul Putin

https://www.realitatea.net/stiri/actual/putin-a-murit-anunta-agentia-de-presa-unian-din-ucraina-e-vorba-de-un-alt-animal-cum-e-prezentata-stirea-despre-decesul-unui-tigru-de-la-zoo_623d64b488d6132076034913

"Agenția de știri UNIAN de la Kiev a făcut un anunț haios pe feed-ul de Telegram. Ei au ales să prezinte în mod deosebit știrea morții unui tigru pe nume...Putin."

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai amuzante mesaje din Cimitirul Vesel de la Săpânța,  Maramures: 

„Ardă-te focu’ taxiu, ce-ai venit de la Sibiu, cât e Țară Românească n-a fost loc că să oprească numa’ lângă casă noastră pe mine să mă lovească. Părinții rău să-I necăjească, de nimic nu-i așa dor mare că cuconu când îți moare nici nu este supărare, că cucoană când îți moare părinții cât or trăi ei pe mine m-or jeli”

„Dragă Ancuța ia aminte, fii deșteaptă, fii cuminte. Să-mi aduci la mormânt flori de sute și mii de ori! Iar acum vă las pe toți, frate, soră și nepoți! Eu vă las pe toți cu bine și să nu uitați de mine!”

„Sub această cruce grea, zace biata soacră-mea, trei zile de mai trăia zăceam eu și cetea ea. Voi care treceți pă aici încercați să n-o treziți. Că acasă dacă vine iară-i cu gură pă mine, da așa eu m-oi purta că-napoi n-a înturna. Stai aicea, dragă soacră-mea”

„Aci eu mă odihnesc. Pop Grigore mă numesc. Mie mi-a plăcut tractorul. Cu sticlă să-mi astâmpăr dorul. Am trăit tot supărat. Că tată de mic m-a lăsat. Poate așa a fost soarta mea. Tânăr să-mi las viață. Moarte, tânăr mă luai. La 33 de ai”

https://substantial.ro/cele-mai-amuzante-mesaje-din-cimitirul-vesel-de-la-sapanta-cand-le-vei-citi-vei-lesina-de-ras/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×