Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 25.03.2019 la 11:42, Sherlock a spus:

 

 

beinggay.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum presupune lumea ca scriau dacii

image.png.ce5d200042f4676a7505e0d6fb51a961.png

 

cum cred vecinii nostri ca scriau dacii

punint256_ortografie3_resize.jpg

cum cred artistii ca scriau dacii

punint256_ortografie5_resize.jpg

cum scriau dacii de fapt

punint256_ortografie7_resize.jpg

mai multe aici

http://utopiabalcanica.net/2019/04/02/7-lectii-de-ortografie-dacica/?fbclid=IwAR3uZfWM2AfOGivfxABpbPjFtBpq3y4RxkNVku2xm3uwfLcZXZjlJDS_tZM

 

 

image.png

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cules de mine de pe un stalp in Bucuresti

Cica Show STIINTIFICO - EDUCATIONAL :lol2:

cititi ce e in program

image.thumb.png.1a9d2167668e6764ed85014b89fa5339.png

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Enki said:

Cules de mine de pe un stalp in Bucuresti

Cica Show STIINTIFICO - EDUCATIONAL :lol2:

cititi ce e in program

image.thumb.png.1a9d2167668e6764ed85014b89fa5339.png

Cu toată stima, însă pe mine asta nu m-ar face neapărat să râd aprioric, adică înainte de a vedea despre ce e vorba. Bine, poate că sună cam bombastic „regele parafenomenelor”, însă poate că ar fi interesant să vedem întâi despre ce e vorba în expunere și abia ulterior să râdem. :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schiuz mi, dar ce e in program, n-are treaba cu stiinta, nici cu educatia. Putea sa zica show paranormalo-fantezist

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Enki said:

Schiuz mi, dar ce e in program, n-are treaba cu stiinta, nici cu educatia. Putea sa zica show paranormalo-fantezist

Poi, de ce să n-aibă? În măsura în care fenomenele paranormale abordate ar fi reale, bineînțeles că treaba ar avea de-a face atât cu știința cât și cu educația.  

Bine, s-ar putea să marjeze pe can-can sau pe chestii nesemnificative. De aia aș zice că nu știm ce e, până nu vedem despre ce e vorba. 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 58 minute, Vriies a spus:

Cu toată stima, însă pe mine asta nu m-ar face neapărat să râd aprioric, adică înainte de a vedea despre ce e vorba. Bine, poate că sună cam bombastic „regele parafenomenelor”, însă poate că ar fi interesant să vedem întâi despre ce e vorba în expunere și abia ulterior să râdem. :smile:

Da, chiar nu este nimic de ras in ceea ce-l priveste pe Albert Ignatenko, mai degraba de admirat.

Este bun in ceea ce face si face bine ceea ce face. Este si om de stiinta. Eu il apreciez si chiar merita stimat.

Da, se poate rade, insa impreuna cu acesta , nicidecum despre persoana sa sau despre activitatea sa.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucia, numai faptul ca tu esti pe aceeasi de lungime de unda imi ridica deja un semnal de alarma cu privire la pretentia de stiinta din ce face el.

oh boy, oh boy. e cu de astea

Pe data de 4 iunie 2015 la ora 7 si 40 de minute, ora Kievului, în timpul revelației, am recepționat din Univers informația cu privire la întemeierea și începerea activității unui nou stat – Cosmoumania.
Toate Ierarhiile Cerești au binecuvântat cosmoumaniștii din diverse țări ale lumii pentru activitatea productivă îndreptată spre binele Omului, Pământului și Cosmosului, precum și direcționată spre formarea Civilizației Noului Veac de Aur al Creatorului.
Doresc să felicit toți cosmoumaniștii lumii și oamenii de bună credință сu ocazia începutului acestei noi ere ce va conduce spre Noul Veac de Aur al Creatorului.
Cu respect,
Albert Alexei von Kloss Ignatenko

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×