Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

   

O româncă în vârstă de 38 de ani a încercat să-și omoare soțul pentru a putea trăi cu amantul ei elvețian în anul 2016, administrându-i, fără să știe, sute de pastile de Paracetamol.
Femeia a aflat de pe internet că în doze mai mare, pastilele de paracetamol pot deveni letale.  Analiza firelor de păr recoltate de la soțul ei a demonstrat că cantitatea de paracetamol pe care acesta o ingerase era mult mai mare decât ce consuma singur, în mod voluntar zilnic.  Pentru a clădi un caz puternic, la dosar au fost adăugate și mesajele dintre româncă și amant, în care aceștia povesteau cum plănuiesc să-l ucidă pe bărbat.  În urma procesului, femeia a primit o condamnare de 9 ani și 7 luni, iar amantul ei 10 ani.  Soțul otrăvit a supraviețuit, însă a murit în urma unui atac de cord în timpul procesului din prima instanță, în decembrie 2017, în fața Tribunalului Penal din Zug.  =evz.ro=
***
PS: Macar sa fi citit despre ceva potential, ciuperci, nu precum se scrie si de semintele de mere si caise c-ar fi letale ca Cian-ul in cantitati imense, dar nu scrie cantitatea :lol2:
La 38 de ani pe o femeie cu amant si sot, consideram mai desteapta, matura, discreta ...
Dupa atitea zele somnoroase am reusit sa rad si eu :lol2:
 
Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Revad momente dintr-un film care m-a marcat pe viata.

Nu am crezut ca poate sa existe un film atat de rotund in umor...pur si simplu am exclamat de mai multe ori - genial! in timp ce il vedeam.

 

 

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 51 minute, observant a spus:

Bărbații sunt ușor de mulțumit: sex, mâncare, bancuri. 

Credeam ca bauturi alcoolice NU bancuri :pardon: unii abia pot pleca de langa masa, mai departe ajung ... dupa un pui de somn, daca nu le doare burta :lol2: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, observant a spus:

Bărbații sunt ușor de mulțumit: sex, mâncare, bancuri. 

dar de ce sa incerci sa multumesti un barbat?

asta nu am sa inteleg niciodata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Stu' a spus:

dar de ce sa incerci sa multumesti un barbat?   asta nu am sa inteleg niciodata...

In multe culturi de pe planeta, femeia trebuie sa creada in idei sau legi mai bine prin acele zone, ca : - barbatul are grija de femeie, deci trebuie recompensat generos!!!  Daca citesti despre cei din India, mori de ras cam pe unde stau ei la faza asta, dar si islamicii sint la fel.   Forteaza femeia sa creada ca dupa maritat ea devine NIMIC, traieste din mila lui ... asta-i trist de multe ori ca ea este doctorita educata in America iar omu-i adus dintr-o tara cu care se accepta casatoria, fie si verisor primar, dar fara educatie.  NU va lucra in viata lui dar banii femeii sint doar pe numele lui ca in acea cultura femeia nu are nimic pe numele ei.  Au avut mari probleme in Bancile din America, doar cine lucreaza are drept de deschis cont ca sa justifice banii, cu exceptia cand aduce bani de afara pentru afacere, dar nu era cazul.   Bancile au zis clar ca el n-are acces la banii ei, nu se glumeste la acest capitol deloc,  si s-a rezolvat ca nu vor primi cetatenie daca nu lucreaza.  Desigur au deschis ceva afacere sa apare ca-i patron, nu hamal.  Cred ca de pe vremea turcilor a ramas ideea asta in Romania!!!     Pe italience am mai auzit cu aceasta conceptie despre viata.  

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Stu' a spus:

dar de ce sa incerci sa multumesti un barbat?

asta nu am sa inteleg niciodata...

O relatie inseamna ca barbatul incearca sa o faca pe femeie multumita de viata ei, iar femeia raspunde la fel. Reciprocitate. Daca asta nu exista, atunci nu vad sensul relatiei. Mai bine fara.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×