Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O prostie citită pe facebook.

"Uneori, viața este foarte ilogică și ne aduce împreună cu oameni care nu ne lasă nici un loc viu în sufletul nostru. Poate că l-ai întâlnit doar la momentul nepotrivit. Poate tot ești destinat să fii împreună, dar în viața următoare."

Sa asteptam următoarele vieți logice, desigur, ca sa ii reintalnim pe acei oameni care nu lasă nici un loc viu in sufletul nostru (exista si din astia, din pacate, asta e singurul lucru adevărat din toata ineptia de mai sus), de data asta transformați in ingerasi sau îngerese și care nu vor avea alta treaba decat să ne umple sufletele de curcubee. 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma distrează cand cineva crede că trebuie să dăm oamenilor care ne-au facut rau o altă sansa intr-o viata viitoare, King, pentru ca nu cred ca exista asa ceva, cum nu mai cred nici că un om se poate schimba prea tare după o anumită varsta, poate doar daca suferă  un soc emotional, dar chiar si-atunci, e posibil sa se schimbe in rau, nu in bine. Si nici nu cred ca viata are o logică anume, logică i-o dăm noi, la fel ca si sensul.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
56 minutes ago, Fiero said:

Ma distrează cand cineva crede că trebuie să dăm oamenilor care ne-au facut rau o altă sansa intr-o viata viitoare, King, pentru ca nu cred ca exista asa ceva, cum nu mai cred nici că un om se poate schimba prea tare după o anumită varsta, poate doar daca suferă  un soc emotional, dar chiar si-atunci, e posibil sa se schimbe in rau, nu in bine. Si nici nu cred ca viata are o logică anume, logică i-o dăm noi, la fel ca si sensul.

Poi, în accepțiunea ta pesimistă, ce logică și sens am mai putea să dăm noi vieții din moment ce ai statuat deja că nu ne putem schimba decât din rău în mai rău? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Vriies a spus:

Poi, în accepțiunea ta pesimistă, ce logică și sens am mai putea să dăm noi vieții din moment ce ai statuat deja că nu ne putem schimba decât din rău în mai rău? :laugh:

Ce sens vrem noi. Am zis ca un om nu se mai poate schimba după o anumită vârstă, aia tineri mai au sanse, stii proverbul ala "Nu mai poti invata boul bătrân la jug.", asa si cu oamenii mai în vârstă, nu isi mai schimba caracterul, asa cum sunt, asa rămân.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Fiero said:

Ma distrează cand cineva crede că trebuie să dăm oamenilor care ne-au facut rau o altă sansa intr-o viata viitoare, King

De acord, mai ales daca raul e direct si premeditat (mai depinde si de intensitatea lui), dar daca e cumva involuntar, mijlocit,  nu vad o problema in asta.

In rest, cam stii ce cred eu despre partea a II-a a postarii, si putem dezbate pe topicurile aferente :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×