Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Topic pentru fete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa zicem ca si vice-versa e valabila, tot nu as face nimic in privinta asta. nu as risca sa pierd prietena cea mai buna. nu o sa sfarseasca bine oricum...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand as fi socata. Pe urma cred ca i-as pune intrebarea ce-ai pus-o tu sa-i aflu parerea.

Ar fi o situatie dificila pt ca as putea sa-mi pierd cea mai buna prietena. Cred.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai presupunand ca si reciproc este valabila ... tentatia, si tinand cont de faptul ca ambele sunt destul de hetero incat fiecare are o relatie cu un partener de sex opus si niciuna nu-si doreste o relatie cu o alta femeie... raspunsul ramane acelasi? :roll:

 

Ar fi o situatie dificila pt ca as putea sa-mi pierd cea mai buna prietena. Cred.

Uite de asta sunt eu nelamurita. Pai daca este vorba doar despre atractie sexuala, nici vorba de genul de sentimente care te leaga de o persoana de sex opus, mie mi se pare ca sunt sanse destul de mari sa nu se strice nicio prietenie. :unsure:

Editat de Sicilia
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Uite de asta sunt eu nelamurita. Pai daca este vorba doar despre atractie sexuala, nici vorba de genul de sentimente care te leaga de o persoana de sex opus, mie mi se pare ca sunt sanse destul de mari sa nu se strice nicio prietenie. :unsure:

persoana de care vb e de sex opus si te leaga o prietenie..a mai buna..nu asa era topicu'? :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

persoana de care vb e de sex opus si te leaga o prietenie..a mai buna..nu asa era topicu'? :crazy:

Nu stiu ce-ai inteles tu, insa eu am inteles ca este vorba despre situatia in care intre doua tipe , care sunt bune prietene de foarte mult timp, sunt atrase sexual una de cealalta. :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand apare atractia sexuala, asta indiferent de sexe, prietenia nu va ajunge pt a pastra relatia. Apar alte pretentii, eventual si gelozia, posesivitatea. Din prea multa dragoste se ajunge usor pe extrema opusa, ura. Din prietenie... pai de la prieten/a n-ai prea multe pretentii, nu cum ai avea de la un amant.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut deja pasul asta acum cativa ani. Simt pentru ea ce n-am mai simtit pentru altcineva, vreodata. Oricum nu avem nevoie neaparat de sex. Ca dovada, am un an de cand nu am mai facut-o si nici nu simt nevoia.

Eu refuz relatiile sexuale cu barbati pentru ca simt ca astea ar fi o bataie de joc ptr amandoua. In schimb, ea are prieten. Unul ce o bate, o jigneste, o face in toate felurile. Dar deh, daca a ales sa locuiasca cu el e treaba ei, inseamna ca e masochista. Iar eu nu o pot impiedica sa-si satisfaca placerea durerii.

  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×