Sari la conținut
Forum Roportal
LikeThisPoppy

Lumea apelor de pretutindeni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aceste lacuri din pesteri se numesc "cenotes" si sunt fff.multe in tot Mexico mai ales in zona unde locuiesc eu.Cenote inseamna "lacul sfant"si sunt de obicei intr-o pestera la care intrarea se face pe sus(poza5)ori unele sunt si la suprafata dar nu adanci.Turismul este intens in zona asta pt. expeditii sub apa prin pesteri.Apa este de o claritate fantastica si curata.Nu e fauna marina si nici flora,poate mici specimene.Trebuie spus ca in zona nu exista rauri si lacuri la suprafata in sensul European sau American etc.Toate lacurile lor sunt subterane si apa se filtreaza si se aduce de baut din aceste cenotes.

 

Peace

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uaaaa, e superb!!! Iar cerul...mirobolant! :yes:

:)

A fost o zi superba de pescuit, pe Dunare.

 

Marea Nordului(Haga) si raulete din Giethoorn.

Nici nu-ti inchipui cat de norocoasa esti! Cel putin din punctul de vedere al unui fotograf...

 

 

Superbe!! Pacat ca nu sunt mai clare. Sunt facute cu telefonul sau sunt snapshoturi de pe film?

 

Coasta de Azur :)

Ce culori! :beach:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

A fost o zi superba de pescuit, pe Dunare.

 

 

Nici nu-ti inchipui cat de norocoasa esti! Cel putin din punctul de vedere al unui fotograf...

 

 

Superbe!! Pacat ca nu sunt mai clare. Sunt facute cu telefonul sau sunt snapshoturi de pe film?

 

 

Cu telefonul..erau si mai neclare dar le-am mai redresat in photoshop.Fara el sunt mort:):) De fapt orice poze fac fie camera fie cell phone,le trec prin photoshop apoi .Sunt maniac:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu telefonul..erau si mai neclare dar le-am mai redresat in photoshop.Fara el sunt mort:):) De fapt orice poze fac fie camera fie cell phone,le trec prin photoshop apoi .Sunt maniac:)

Si eu le mai prelucrez, cred ca se vede, in programul cu care le vizualizez, un contrast pe ici pe colo, un pic lucrat la lumina si la culoare... n-as avea rabdare cu photoshopul nici sa ma spanzuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autoritatile egiptene incepusera in urma cu cativa ani

constructia Muzeului subacvatic din Alexandria.Lucrarile erau coordonate de ministrul pt antichitati de atunci ,Dr Zahi Hawas.Muzeul urmasa cuprinda o parte din palatul Cleopatrei, ,ruinele Bibliotecii din Alexandria,ruinele Farului din Alexandria(una din cele 7 minuni ale Antichitatii),numerosi idoli din piatra.Proiectul era Sprijinit si de UNESCO

 

http://www.apropo.ro/wow/iata-muzeul-subacvatic-din-egipt-video-poze-3993539/foto-4#foto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×