Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pentru amatorii de trance comercial: Tiesto a scos un nou album intitulat "Elements of life". Presupun ca ati aflat si voi, ca doar sunteti ascultatori de muzica electronica, nu? Va spun sincer, (nu va cer sa va luati dupa opinia mea neaparat) piesele de pe album nu sunt la fel de bune ca imaginea si numele dj-ului in showbiz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt bune? mie mi s-a parut cel mai tare album al lui. Adica, abordeaza in Elements, stilul trance care imi place mie :D

 

si sa nu uitam ca la inceput Tiesto nu era comercial. daca au inceput toti manelistii sa asculte trance, ce vina are el? ma enerveaza ca termenul de trance "comercial" (care nu stiu de ce, dar e un termen negativ) e atribuit unor nume mari din muzica electronica. Multi dintre DJ astia "underground" au crescut cu muzica lui Tiesto!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa aleg si eu niste piese de la Tiesto care imi plac mai mult dar..de unde? ca toate-mi plac.Cand a avut concert in Bucuresti si nu am putut fi acolo...ce ma zgariam! :blink: l-am ratat si pe el si pe armin van buuren ca in rest, nu ma intereseaza! :P -> pentru toti ascultatorii :alien:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vrut sa aleg si eu niste piese de la Tiesto care imi plac mai mult dar..de unde? ca toate-mi plac.Cand a avut concert in Bucuresti si nu am putut fi acolo...ce ma zgariam! :yes: l-am ratat si pe el si pe armin van buuren ca in rest, nu ma intereseaza! :jester: -> pentru toti ascultatorii :lol:

 

mai adauga si The Prodigy,desi e doar drum and basse,e un stil de house,review:Tiesto,Armin van Buuren,THE Prodigy..........nici eu nu ii-am vazut...fara ei...''nothing else matters'' in materie de concert.... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai adauga si The Prodigy,desi e doar drum and basse,e un stil de house,review:Tiesto,Armin van Buuren,THE Prodigy..........nici eu nu ii-am vazut...fara ei...''nothing else matters'' in materie de concert.... :jester:

 

 

Drum & Bass n-are nicio treaba cu House. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Drum & Bass n-are nicio treaba cu House. :o:

.....

Daca te contraziceam eu...nu ma credeai...asa ca uite!:

 

''From Wikipedia, the free encyclopedia

 

 

Drum and bass (commonly abbreviated to d&b, DnB, dnb, d'n'b, drum n bass and drum & bass) is a type of electronic dance music also known as jungle which emerged in the early 1990s''

 

 

CE E ''JUNGLE''???oare sa fie house....?DAAAA!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....

Daca te contraziceam eu...nu ma credeai...asa ca uite!:

 

''From Wikipedia, the free encyclopedia

 

 

Drum and bass (commonly abbreviated to d&b, DnB, dnb, d'n'b, drum n bass and drum & bass) is a type of electronic dance music also known as jungle which emerged in the early 1990s''

 

 

CE E ''JUNGLE''???oare sa fie house....?DAAAA!!!

 

 

Genul se numeste Electronic & Dance, impartit in doua sectiuni - Dance: din care fac parte stiluri precum house, trance, club, techno etc. si Electronica: DnB, Breakbeats, Minimal, New Age etc.

Poti sa cauti pe music.download.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Genul se numeste Electronic & Dance, impartit in doua sectiuni - Dance: din care fac parte stiluri precum house, trance, club, techno etc. si Electronica: DnB, Breakbeats, Minimal, New Age etc.

Poti sa cauti pe music.download.com

 

 

Fie cum vrei tu,dar eu nu imi schimb parerea,Prodigy e o formatie foarte complexa,bazata pe electronic in principal,DAR cu influente house si rock...etc.Nu merita decat apreciati pentru revolutia lor,deoarece sunt unici in felul lor;).parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×