Sari la conținut
Forum Roportal
mosgerila

Windows XP - cazuri si necazuri

Postări Recomandate

am pe calculator windows xp sp1. totul mergea perfect pana cand intr-o zi am patit urmatorul lucru: la logare am parola; cand am vrut sa intru pe calculator, am introdus parola, mi-a cantat melodia de log-in, a intrat in ecranul care trebuia si dupa o secunda m-a scos automat in loging-off. nu am putut sa intru sub nici o forma pe calculator.

daca stie cineva ce ar putea fi, il rog sa ma ajute cumva. nu vreau sa instalez din nou windows-ul pentru ca pierd niste informatii importante...

multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inceraca sa intrii in safe mode si sa te loghezi ca si administrator.

mai fa un cont de admin si intra normal pe al doilea cont daca nu merge pune windowsul (poate ai virusi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu instalat SP2 si pot sa spun ca sistemul merge...la fel (cu bune si cu rele, ca orice windows). Ce ma enerveaza insa la el e ca se instaleaza cu niste programe nedorite (de exemplu Windows Movie Macaer2 - mie imi era necesar prima versiune, si nu m-a intrebat la instalare daca imi trebuie si asa ceva...in fine) , dar per total lucrurile merg bine cu sp2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

are si sp2-ul rolul sau. daca unora nu le merge, asta nu insesmna ca sp2-ul e de vina. si nici nu o sa cred ca sp2-ul poate da peste cap un calculator. eventual un utilizator nepriceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bun si SP2 sa zicem.Aici la birou am pe un PC SP2 original si merge destul de bine. Eu acasa nu il am, nu am nevoie si am auzit multa lume care nu e prea multumita de el. Daca nu aveti conexiune la net, nu are rost sa instalati SP2, ocupa spatiu degeaba :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spatiul acela se poate "optimiza". Uitete tot aici. Am scris un topic cu "Windows XP Tunning"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM sp2 ultimul aparut (cu licentaprimit cadou)acela cre recunoaste tot din calculator si chiar zice ca are drivere mai noi dect ce am pe cduri de 3 sapt pe calc si merge perfect cel mai stabil de pana acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×