Sari la conținut
Forum Roportal
mosgerila

Windows XP - cazuri si necazuri

Postări Recomandate

Pune-la pe un FTP sa ni-la faci si noua cadou.

Mai ales ca acuma vin Pastile...

 

::-:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:- ce ar mai fi si practic sa pierd licenta nu

 

 

Hai sa va spun eu ceva prin caminele de studenti din bucuresti sa-au facut razii pentru soft piratat sa-au ars cativa din regie ce ziceti de asta

nu le-a facut nimic in afara de cateva milioane amenda

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare...inseamna ca toti din camine trec pe Linux acuma

Ca sa vezi unde duce comertul cu soft piratat...tot la Linux

:-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat in toate modurile posibile. nu merge. problema e ca am un program de contabilitate si pierd datele daca reinstalez windows-ul. virusi si programe spy-ware nu am pentru ca am iniste programe care monitorizeaza live calculatorul (bit defender si spy sweeper).

oricum nu stiu ce sa-a intamplat. si totul a functionat perfect pana atunci

va multumesc, oricum...

toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am patit si eu o data acest lucru, si... stii care era problema? aveam un windows cu sp1 cracca-uit

acelasi lucru cred ca-la ai si tu, el merge(a) foarte bine pana cand umblii la data sistemului, atunci craccaul nu mai actioneaza, windows-ul vrea activare si cica au trecut acele xx zile.

singura solutie e sa faci rost de un windows xp fara sp si alegi din menu-ul de instalare, repair.asta iti va inlocui fisierele windows-ului si vei avea si progamele intacte.

Editat de work27

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o problema la calculator.. totul a inceput cam asa.. a fost o data ca niciodata.. yo si cum scanam yo asa calculatorul cu Evidence Eliminator.. a trebuit sa dau cancel ca aveam treaba.. atunci sa`a resetat calculatorul iar de fiecare data cand ajungeam in windows si programele se incarcau ca la orice bootare normala.. calculatorul mi se reseta.. am facut yo cateva experiente si am vazut ca Swapfile`ul meu era corupt.. cand se incarca pe la vreo 150-170 MB se reseta calculatorul..[in safe mode nu aveam problema asta].. si am pus yo mana frumusel si am reinstalat windows`ul.. dar dupa ce am terminat de reinstalat.. surpriza.. calculatorul mergea ca draq.. iar cand dadeam dublu calica pe My computer si se incarca dupa 5 minute imi aparea ecranul albastru [am Win XP] cu PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA si fisierul stricat era aavmcaer4.sys si este de la Avast Antivirus.. ce imi recomandati sa fac ca nustiu ?? :dee

 

detalii despre fisierul acela se pot gasi aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si am pus yo mana frumusel si am reinstalat windows`ul.

 

Ai formatat partitia ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai reinstalat windows-ul cum?fara sa formatezi, ca daca la-ai instalat peste, n-ai rezolvat nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am instalat peste si merge.. nu se mai reseteaza.. dar merge greu si are eroarea aceea cu fisierul din Avast Antivirus.. dar o sa fac asa.. intru in Ms-DOS si dau chcadsca c: si dupa ce scanaeaza intru in windows si dau disable la memoria virtuala.. dupa aceea reset si din nou enable la memoria virtuala.. in asa fel nu va mai merge greu.. fac bine ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×